PDA

Zobacz pełną wersję : Jeep Grand Cherokee SRT8 i Commander

shrek
24-03-2005, 12:27
Jeep (http://autogaleria.pl/news/index.php?id=225) wyprodukował dwa nowe modele Grand Cherokee i Commander.
Jak dla mnie Grand Cherokee STR8 wygląda dosyć szpanersko a Comander jest poprostu kwadratowy. Tak czy inaczej oceńcie sami.

Dominik999
24-03-2005, 12:46
Mi się podbają oba, bardzo ciężka stlistyka, ale ja lubię coś takiego. A Commandertroszeczkę przypomina mi sylwetką Hyundaia Terracana... Ale poza tym super :) No i silniki Hemi... Mniam :twisted:

Doktorek
24-03-2005, 14:32
Strasznie graniaste, ale podobają mi się :wink:

Fancars
24-03-2005, 14:45
ohhh taaak....Grand Cherokee jest zajebisty!!!!Taki woz ktory bedzie konkurentem Escalade'a i reszty z wygladu a jednoczesnie bedzie mogl wyjechac w teren...Ja chce takiego!!I ten silnik HEMI...5s do 100km/h... :twisted:

-=Sadek=-
24-03-2005, 16:10
GC jest fajowy :) ale Commander wygląda jak ford ranger z budą :?

Sowison
24-03-2005, 19:54
Komandora zostawie zostawie w spokoju - ot zwykłe auto amerykańskie...
Ale Cherokee jest miodny!!! Aaaaahhhhhh wiedzą co dobre - HEMI rulezzz :twisted:

playerone
13-04-2005, 20:49
SRT8 to wmiare ciekawy silnik ale wole jak wkładają go do Rama, G Cherekee kojarzy mi sie bardziej z rodzinnym SUV'em, a COMMANDER jest zbyt kwadratowy.

MikI MałS
14-04-2005, 20:10
Jest fajny.Jeden gościu ma u mnie we wsi starą wersję

TuningPan
14-04-2005, 20:48
dla mnie to nic specjalnego zwyky samochod terenowy :roll:

Cliff
05-01-2006, 13:15
Naczytałem się nieco o nowym Grand Cherokee i jak napisali, to jak na tak spore auto, jest dość ciasny dla wysokich osób, a limuzynie to nie wróży zbyt dobrze.
Jednak mam duże nadzieje co do Commandera, gdyż GC stał się konkurentem dla niskich suvów jak model Porshe, jak Volvo XC, jak Merc ML, BMW X5. A co z luksusowymi terenówkami z prawdziwego zdarzenia jak genialna Toyota Land Crusier 100, jak Range Rover, jak Mercedes G? I tutaj stworzono Commandera, który po wyglądzie sprawia skojarzenie nie tyle z luksusem, co funkcjonalnością i możliwościami terenowymi. Mam nadzieję że Commander będzie udanym modelem i godnie konkurował z najlepszymi luksusowymi terenówkami.

Robak
05-01-2006, 13:41
Wydaje mi sie ze w artykule z AG jest bład i srt8 powinen miec wiecj niz 410nm a ta wartosc jest w jednostce amerykanskiej.
Edit: wydaje mi sie ze powinno to byc 569 nm.

M.A.C.K.
05-01-2006, 14:51
całkeim nizłe wózki, jest czym pojeździć chociarz Cheeroke ma taki troche styl Bling Bling przynajmniej w moim odczuciu :damn:

Golas
05-01-2006, 14:58
nie sa moze piekne ale mi sie podobaja. chcialbym widziec jak taka kolubryna zapierdziela obok porsche i jeszcze nadaza za nim, pomimo automatycznej skrzyni i nie malej zapewne masy. to bylo by cos.

Suchy
05-01-2006, 15:14
Najbardziej mi się podoba Jeep Grand Cherokee SRT8 bo lubie usportowione auta a co do Commandera to jest to zwykła, funkcjonalna terenówka czyli nic nadzwyczajnego.

Matador
05-01-2006, 15:15
Wydaje mi sie ze w artykule z AG jest bład i srt8 powinen miec wiecj niz 410nm a ta wartosc jest w jednostce amerykanskiej.

Jeśli moje źródło dobrze podaje, przelicznik jednostki amerykańskiej na europejską wynosi: 1lb = 1,3558179 Nm Czyli w tym wypadku powinno to być ok. 556 Nm...

Przemek
05-01-2006, 15:36
Commander siedzi na tym samych zawieszeniu co Cherokee. Kanciasty tyl sprawia wrazenie ze jest wiekszy niz Cherokee a w rzeczywistosci jest praktycznie taki sam. Dodatkowe trzecie siedzenie jest kompletnie nie ergonomiczne, dorosli praktycznie nie mieszcza sie z tylu. Uklad siedzen sprawia ze widocznosc z tylu jest bardzo kiepska. Generalnie zadna rewelacja, kolejny Jeep. To samo mozna powiedziec o Compass i Patriot.

Robak
05-01-2006, 15:50

Jeśli moje źródło dobrze podaje, przelicznik jednostki amerykańskiej na europejską wynosi: 1lb = 1,3558179 Nm Czyli w tym wypadku powinno to być ok. 556 Nm...
Nie przeliczałem tylko taka wartosc zobaczyłem na innym servise. Jest pewnie prawidłowa bo ta na AG z pewnoscia nie.

AGENT
05-01-2006, 18:48
Taka kanciasta stylistyka podoba mi się, ale ja wybrałbym Merca G klasę, najchętniej AMG - jak dla mnie ładniejszy.

kok
05-01-2006, 20:30

Nie przeliczałem tylko taka wartosc zobaczyłem na innym servise. Jest pewnie prawidłowa bo ta na AG z pewnoscia nie.
Robak matador ma racje co do przelicznika :wink:

Jacobser
05-01-2006, 20:38
Ja sądzę,że Jeep dobrze postąpił rozbudowywując swoją ofertę.Topowa wersja SRT-8 doda animuszu,a Commander luksusu.Troszkę przesadzili wprawdzie z tymi "kantami",ale kiedyś Jeepy miały tylko taką stylistykę. Tak na nawiasie dodam,że za 2-3 lata mają być jeszcze w ofercie nowy Wrangler i jeszcze mniejszy model,oczywiście SUV.

Krzysztof Cieślak
10-03-2006, 14:34
Przy zdawaniu jednego z testowych aut natknąłem się wczoraj na Jeepa Commandera. Więcej fotek nie dało się zrobić.

PS. Z góry sorry za odkop, ale tego auta jeszcze nie sprzedaje się w Polsce, więc jest na co popatrzeć.

Dominik999
10-03-2006, 14:38
Trzeba przyznać, że prezentuje się naprawde nieźle, klasycznie a jendocześnie świeżo :mryellow: Starsznie podoba mi sie przód z tym grillem i niemal kwadratowymi lampami :)
Sprawia wrażenie wyjątkowo dużego, ciekawe jakie wrażenie robi na żywo... :shock:

Szakal
10-03-2006, 15:10
Mi się podobają oba. Jak widzę stare Cherokee to mi serce mocniej bije. Ładnie się prezentuje, a w dodatku można nim pojeżdzić sobie w terenie. Nic się nie zmieniło w nowym, dalej jest elegancki. Poza tym jestem ciekawy co ten silnik robi z tym modelem. Jeśli chodzi o model Commander. Jest ciekawy, ale ten kwadratowy tył nie przypasował mi za bardzo. W tym przypadku mogli się bardziej postarać. No ale proszę i już ktoś w Polsce nim jeżdzi. :susp:

Dj Brabus
10-03-2006, 15:56
PS. Z góry sorry za odkop, ale tego auta jeszcze nie sprzedaje się w Polsce, więc jest na co popatrzeć.
Krzysztofie to jest niewybaczalne! :evil: Jak mogłeś??

A tak naprawdę to wielkie dzięki za te fotki - wygląda znakomicie, zwłaszcza w tym kolorze! Rozumiem, że robi jeszcze lepsze wrażenie w rzeczywistości? :grin: Jak rozumiem było to pożegnanie z 300C? :sad:

P.S. Ale tych Fourfour'ów tam porozrzucane... :cool:

Emenems
10-03-2006, 16:28
Jeep bardzo klasyczny w formie, aż do Bólu, ale chyba o to chodzi. Świetne Auto.

SPGM1903
10-03-2006, 16:38
ze swiatel patrzy mu jak z Forda Bronco (concept)...
z profilu zas jak z Freelandera...
taki mieszaniec stylizacyjny dla mnie to jest :)
ale wyglada ciekawie i konserwatywnie, co w wypadku jeepa jest chyba wskazane :)