PDA

Zobacz pełną wersję : [opinie] Daewoo Lanos

31-03-2005, 11:15
Co sądzicie o Lanosie :?: Dla mnie hatchback jest taki trochę za "garbaty" i to Daewoo ale co wy o nim sądzicie...??Proszę o opinie

MKa
31-03-2005, 11:19
Jeden z lepszych Daewoo, ale i tak LIPA :!:

shrek
31-03-2005, 11:23
Takie samo jak reszta deawoo czyli ochydne.

-=Sadek=-
31-03-2005, 13:00
Marka Daewoo sama mówi za siebie :twisted:

TuningPan
31-03-2005, 14:24
z czym do uni DAEWOO JAK JA NIE LUBIE TEJ MARKI

MKa
31-03-2005, 14:48
z czym do uni (...)
Może lepiej - "z czym do ludzi" :?: :lol: :D :wink:

TuningPan
31-03-2005, 14:54
z czym do uni (...)
Może lepiej - "z czym do ludzi" :?: :lol: :D :wink:

moze byc "... do ludzi" ale unia europejska jest bardziej na topie :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Gornet
31-03-2005, 15:07
TRAGEDIA !!! DAEWOO ... zero stylistyki ,zero bezpieczeństwa ,zero osiągów. DAEWOO na złom !

Dee
31-03-2005, 15:27
Jako nówka - shit, ale uzywany stanowi ciekawą alternatywę dla sędziwych "niemców" - niedrogi w zakupie i utrzymaniu, może spokojnie stanowić środek poruszania się z punktu A do B. Szkoda, że taka denna jakość.

Marka Daewoo sama mówi za siebie Twisted Evil

Twój komentarz też mówi sam za siebie...

Raffi
31-03-2005, 15:36
[quote="Dee"]Jako nówka - shit, ale uzywany stanowi ciekawą alternatywę dla sędziwych "niemców" - niedrogi w zakupie i utrzymaniu, może spokojnie stanowić środek poruszania się z punktu A do B. Szkoda, że taka denna jakość.

Właśnie w tym problem, że taki tani w utrzymaniu nie jest. Chleje benzynę jak opętany(ponad 8 litrów na 100km silnik 1.5 100KM (fajna ściema :lol: ) i co chwile się coś psuje. Może mój dziadek ma pechowy egzemplarz, ale często słyszłem takie opinie.

Dominik999
31-03-2005, 16:01
Moze i najgorzej nie wygląda, ale ogólnie to delikatnie mówiąc badziewie... Tandetne materiały w środku, silniki są do niczego nie podobne (jeździłem 1.6 - ponad 100 koni, a C3 1.4 (75) bije go na głowe :evil: , w dodatku pali niesamowicie duzo), a zawieszenia wogóle nie bede komentował... Jako plus chyba tylko cena...

Wck
31-03-2005, 16:02
Z Daewoo to taki samochód jak z mysiej dupy rękawiczki :lol:
A tak na poważnie to mając do wyboru nawet Golfa II i Lanosa, to na bank wziąłbym Golfa, nawet ze względu na sam wygląd, bo dla mnie Lanos w ogóle nie wygląda :? A mimo wszystko koreańskie (czy jakie tam) jednostki napędowe nigdy nie przeżyją niemieckich...

TuningPan
31-03-2005, 20:12
Z Daewoo to taki samochód jak z mysiej dupy rękawiczki :lol:
A tak na poważnie to mając do wyboru nawet Golfa II i Lanosa, to na bank wziąłbym Golfa, nawet ze względu na sam wygląd, bo dla mnie Lanos w ogóle nie wygląda :? A mimo wszystko koreańskie (czy jakie tam) jednostki napędowe nigdy nie przeżyją niemieckich...

i wogle Golf II jest najszybszy z wszystkich gofow czyli jednak niemieckie silniki sa dobre :lol: :wink:

Xtreme
31-03-2005, 20:26
Lanos faktycznie cienkie auto ale za to tanie i to duzy plus wyglad jaki taki ale tandeta i duze spalanie :x czasami jak patrze po ogloszeniach to calkiem przyzwoite maja wyposazenia jak np.elektryka ale deska rozdzielcza taka szara i wogole cieniutko

Enzo
27-04-2005, 19:25
No fajnie zjoiliscie auto mojego ojca :lol:
Ojciec ma wersj 1.5 16V (100KM) jedyne co mam to pozodny dolot wraz ze stozkiem, ale nie mierzylem wiec niewiem jaki przyrost.
Moj rekord rpedksoci licznikowo.... po prostu zamknal licznik (220KMH) ale sa na 100% przeklamania, wiec licze na 190-200kmh.
Jeszcze czym sie moge pochwalic to obejchalem dwa BMW 320i E30 Coupe na zlocie w Skarbimeirzu (mam filmik :twisted: )
Mierzony na G-techu czasy mi takie wyszly:
0-100kmh - 10.40s
400m - 17.68s

No wiec tak auto ojciec ma od maja 2000 roku.
W tym roku padlo najpeirw spzreglo (ale tak to jest jak sie zmienia biegi bez puszczania gazu :lol: ), tydzien temu skrzynia sie
posypala, a teraz ciagle wariuja obroty i nieraz trudno go odpalic.
Jednak powiem ze to kupa zlomu a nie auto :evil:
Przez okres gwarancji autko sie fajnie sprawowalo,
w tym roku zaczal sie pieprzyc, slychac juz stuk iw zawieszeniu (120tys przejechane)
Wiec okresle to jedny mzdaniem:
"Daewoo warte swieczki podczas gwarancji, poznei jto na zlom" :!:

HARNAŚ
27-04-2005, 20:14
No to chyba zbyt intensywna eksploatacja daje o sobie znać ,a co do tego ze syf ,to powiem tak ,czego chcecie ,jeżeli zmienią się warunki w polsce to każdy bedzie sobie mógł pozwolić na jakis samochód renomowanej firmy z wyższej półki ,póki co nie ma co narzekać ,gdyby tak każdy mógł sobie pozwolić na taki"syf" to byłoby dobrze ,a jeżeli macie tyle kasy że nie rozumiecie tego że ludzi nie stać na drogie samochody ,to lepiej się nie wypowiadajcie ,i bez złośliwych komentarzy proszę :???:

AML
27-04-2005, 20:27
Wiadomo że jak ktoś patrzy na pieniądze to będzie się telepał tym na co mu pozwala sytuacja finansowa, ale jeśli chodzi o ocenę samego auta to przedmówcy już dostatecznie dobrze się wyrazili, i to nie jest nic złego że się stwierdza iż jakieś auto to złom, jeśli faktycznie tak jest to nie bójmy się tego słowa, my mówimy na Daewoo, "gówno", tak samo jak anglik powie na niektóre modele Rovera, "rubbish", ale to wszystko obrazuje stan danych samochodów jako maszyny, bo w końcu samochód to maszyna, cena jest już kompletnie niezależnym czynnikiem, związanym tylko z zakupem i utrzymaniem wozu.

Enzo
27-04-2005, 20:35
Ja Daewoo juz nigdy nie kupie :!:
Za to nast. bedzie na 100% BMW :razz:

MikI MałS
01-05-2005, 12:35
Mój wujek ma hatchbacka wiśniowego całkiem fajny, ale w TVN TURBO w garaż mówili, że bardzo dużo spala.I bardziej się opłaca zmiana na gaz.

Rolex aka JoHnSoN
01-05-2005, 12:56
Faktycznie posd wzgledem mechanicznym to nie za dobra fura ....
Ale wizualnie zajebista - chodzi mi tutaj o tuning ... moj kumpel tak stuningowal wizualnie lanosa ze nie chcialo mi sie wierzyc ze to lanos i ze mozna go az tak zajefajnie zrobic !!!!!!
oczywiscie mechanicznie tez mu "kucy" dokupił ... ale teraz chodzilo mi o wyglad a wiec wyglad mial konkretny ... akbyscie go zobaczyli tez powiedzielibyscie cos innego o tej furze (chodzi mi tutaj o wyglad :lol: )

Ice
01-05-2005, 13:17
Mocny wizualny tuning Lanosa? Juz mam lęki. Sproboj jakies foty zdobyc.

MikI MałS
02-05-2005, 10:50
Faktycznie posd wzgledem mechanicznym to nie za dobra fura ....
Ale wizualnie zajebista - chodzi mi tutaj o tuning ... moj kumpel tak stuningowal wizualnie lanosa ze nie chcialo mi sie wierzyc ze to lanos i ze mozna go az tak zajefajnie zrobic !!!!!!
oczywiscie mechanicznie tez mu "kucy" dokupił ... ale teraz chodzilo mi o wyglad a wiec wyglad mial konkretny ... akbyscie go zobaczyli tez powiedzielibyscie cos innego o tej furze (chodzi mi tutaj o wyglad :lol: )

Ja widziałem jednego u siebie w mieście takiego seledynowego wlot na masce dwa wydechy z tyłu bardzo fajny

Ajronmen
04-05-2005, 23:38
DAJEWO ? KABANOS ?

Moze zaczne od poczatku , pewni zmyslni niemcy skonstruowali bardzo ciekawy samochod, nazywal sie on Opel Kadet (łezka) . Później pewni zmyślni koreańscy inSZynierowie kupili licencje i powstał model nexia (coś jak kadet po dzwonie i wizycie u naszego blacharza :) Jak sie już zestarzał to powstał model Kabanos znany tez jako Lanos. Co prawda silnik jest w miare nowoczesny (hehehe) ale reszta to stary poczciwy kadzio.
Na temat wykonania i usterkowości - sami wiecie ...

Ciekawe czy za 30 lat będzie w legendach motoryzacji ?

Superbus
29-06-2005, 18:55
Jak dla mnie to lipa a nie samochody. Toczydełka takie tandetne. Jeździłem 3 różnymi Lanosami. Owszem, są jako-tako wysposażone, ale sama obecność wyposażenia to jeszcze nie wszystko. Liczy się też jego jakość i całokształt. Mnie np. do białej gorączki doprowadzały zamontowane na stałe niczym poręcz w autobusie uchwyty dla pasażerów (te nad drzwiami). Mam 191 cm wzrostu i non stop obijałem sobie łeb. Podobnie uchwyty w drzwiach. Można przy odrobinie dobrej woli użyć ich do zamknięcia drzwi, ale żeby trzymać się ich w czasie jazdy? No chyba się nie da. Nie będę mnożył przykładów niedoróbek, czy to jakościowych, czy ergonomicznych, chociaż mógłbym długo. Albo, co sobie będę żałował? od tego jest Forum: Kto nazwał krzesła montowane w Lanosie fotelami? A trzymaliście kiedyś w ręku kierownicę wersji bez poduszki? Miękka jak z waty! Doprowadzało mnie to do białej gorączki. Jeszcze małe słówko o zawieszeniu: czułem się, jakbym prowadził dyliżans: buja się to na zakrętach jak kaczka. Nie trzeba też być jakimś nadwrażliwym estetą, żeby zauważyć, że stylistyki w tym aucie nie ma wcale... Dobra, starczy. Powiem krótko: Kaszana na kołach.

prescotmc
15-07-2005, 14:36
Lanos 1.5 16V - ma 100 KM, mierzony na PW !
Mój przejechał 150 tys. Podajcie auta w tej klasie, u których po takim przebiegu nie trzeba robic zawieszenia. Elementy wnętrza faktycznie badziew. ale można je przerabiać samemu! za darmo! Tylko trzeba trochę pomyśleć!. Po 5 latach jazdy silnik jak igła. Proponuję Astrażom classicom i innym zachodom trochę przemyśleć sprawę.

Doktorek
15-07-2005, 15:23
Lanos 1.5 16V - ma 100 KM, mierzony na PW !
Mój przejechał 150 tys. Podajcie auta w tej klasie, u których po takim przebiegu nie trzeba robic zawieszenia.
Mój poprzedni samochód czyli Fiat Siena EL 1400ccm 1998r. :roll:

Mumin83
08-02-2006, 13:49
Ajronmen troszke w tym przeklamania Nexia jest na Kadecie a Lanos na Astrze sprawdzalem.

Ajronmen
08-02-2006, 22:04
Ajronmen troszke w tym przeklamania Nexia jest na Kadecie a Lanos na Astrze sprawdzalem.

Ciekawe gdzie to sprawdzałeś ? Gratuluję odkopu i wniesienia czegoś nowego do tematu :roll:

Mumin83
09-02-2006, 10:12
Z KADETA pasuja tez czesci ale nie wszystkie sa delikatne modyfikacje wkoncu Astra jest nowszym modelem od kadeta a Lanos ma skopiowane podwozie i silnik od astry a wiem to poniewaz przerabialem ostatnio lanosa dokladnie zawieszenie i wszystkie czesci jakie użyłem pochodzily od ASTRY polowa pasowala by tez do kadeta.

Swoja droga wszystkim uzytkownikom Lanosów w razie jakiej kolwiek awari lepiej kupic czesci niemieckie wszystkie czesci z korei to szmelc.

PONTIAC.007
10-02-2006, 14:10
TRAGEDIA !!! DAEWOO ... zero stylistyki ,zero bezpieczeństwa ,zero osiągów. DAEWOO na złom !do osiagow nie ma sie co czepiac 11,5s do setki..180km/h...wystarczy na autostrade :wink: w wersjii 1.6 :wink: a o 1.4 niemozna tego powiedziec :evil: stylistyka niezachwyca chaciasz wciaz moze sie podobac :mryellow: i cena niecale 40tys. zl. niezle autko dla rodziny na zakupy :cool: a jak chcesz sie poscigac autem tej klasy to kup VW Golfa GTI lub Astre GTC 2.0 turbo :grin:

Ajronmen
11-02-2006, 08:51
Z KADETA pasuja tez czesci ale nie wszystkie sa delikatne modyfikacje wkoncu Astra jest nowszym modelem od kadeta a Lanos ma skopiowane podwozie i silnik od astry a wiem to poniewaz przerabialem ostatnio lanosa dokladnie zawieszenie i wszystkie czesci jakie użyłem pochodzily od ASTRY polowa pasowala by tez do kadeta.

Swoja droga wszystkim uzytkownikom Lanosów w razie jakiej kolwiek awari lepiej kupic czesci niemieckie wszystkie czesci z korei to szmelc.

Tzn. jakie części ? Tylko nie mów, że dywaniki .... Poza tym Opel Astra wcale nie jest do końca niemiecki, a na pewno części nie są. Zdziwiłbyś się gdzie je produkują

Seth
11-02-2006, 13:13
wszystkie części z korei to szmelc... hmmm, a to ciekawostka...to zgadnij skąd są części nadwoziowe, które kupujesz, jak masz stłuczkę :twisted:

Ajronmen
11-02-2006, 15:44
które kupujesz, jak masz stłuczkę :twisted:

Zależy do czego :D

Seth
12-02-2006, 00:35
które kupujesz, jak masz stłuczkę :twisted:

Zależy do czego :D

do naprawdę wielu samochodów... nawet nie wiesz jak wielu... :wink:

karus99
13-02-2006, 15:27
Daewoo to badziewo :grin:

Suchy
13-02-2006, 15:31
Daewoo to badziewo :grin:

Widze że jesteś nowy.
Jak piszesz takie posty to spróbuj to również uzasadnić swoją wypowiedź :wink:

Don2x44
25-02-2006, 00:37
Bardzo nieznosze marki DajEwo kojarzy mi się z największą tandetą. Jedyny samochód jaki mi sie podoba do Espero ale jak wiadomo płyta podłogowa jest bodajże z Opla Ascony. To samo jest z Nexią chyba takze ma jakies zapozyczenie od Opla Kadeta;P

Praktycznie Daewoo nic samemu nie wymysliło. Luksusowe Daewoo Chrimman podróbka Szejsetki na licencji. Fuuu... mieszac srebro ze złotem tak jak to jest w wykonczeniach tego samochodu:/

To samo sie tyczy podmarek Daewoo SangYong podwozia i silniki od mercedesa...

maverick606
23-06-2006, 20:20
To samo sie tyczy podmarek Daewoo SangYong podwozia i silniki od mercedesa...

Hmmm....inna sprawa,ze Mercedes sprzedaje swoje licencje tak "tandetnej" marce jak Daewoo/Ssang Young heh...

Seth
23-06-2006, 20:21
a w Biedronce promocja na łopaty :???:

Ajronmen
24-06-2006, 09:34
a w Biedronce promocja na łopaty :???:

A sprzedowają na kilo abo od sztuki ? :susp:

radar
12-09-2006, 00:06
Moze i najgorzej nie wygląda, ale ogólnie to delikatnie mówiąc badziewie... Tandetne materiały w środku, silniki są do niczego nie podobne (jeździłem 1.6 - ponad 100 koni, a C3 1.4 (75) bije go na głowe :evil: , w dodatku pali niesamowicie duzo), a zawieszenia wogóle nie bede komentował... Jako plus chyba tylko cena...

witam.. ja tylko przejazdem :lol:
ale czym C3 bije na glowe lanosa 1.6 ? :lol:

Szakal
12-09-2006, 01:00
witam.. ja tylko przejazdem :lol:
ale czym C3 bije na glowe lanosa 1.6 ? :lol:

Tu panuje taka zasada (już dzisiaj drugiej osobie tłumacze :roll: ), że nie odkopuje się tematów bez powodu. Twój post tutaj nie sądze aby coś wnosił do tematu. Poza tym każdy ma inną opinie o danym aucie i tego nie zmienisz. Chyba, że jesteś właścicielem Lanosa i możesz coś więcej napisać o tym modelu niż zadawać niepotrzebne pytania. Napisz dokładnie dlaczego uważasz, że C3 nie jest lepsze od Lanosa. Rozwiń swoją wypowiedż. :susp:

radar
12-09-2006, 01:22
Tu panuje taka zasada (już dzisiaj drugiej osobie tłumacze :roll: ), że nie odkopuje się tematów bez powodu. Twój post tutaj nie sądze aby coś wnosił do tematu. Poza tym każdy ma inną opinie o danym aucie i tego nie zmienisz. Chyba, że jesteś właścicielem Lanosa i możesz coś więcej napisać o tym modelu niż zadawać niepotrzebne pytania. Napisz dokładnie dlaczego uważasz, że C3 nie jest lepsze od Lanosa. Rozwiń swoją wypowiedż. :susp:

No to bardzo sie mylisz
Odkopalem ten temat bo nikt do tej pory nie sprostowal tej bzdury ktora napisal ktos wyzej
I nie pisze ze C3 jest gorsze od lanosa tylko moj post wyraznie odnosil sie do osiagow obu aut
Oba sa przewolne.. ale jeden mniej drugi bardziej.. wiadomo ktory
Jka masz konkretne pytanie to prosze bardzo bo mam lanosa

Szakal
12-09-2006, 01:30
Jka masz konkretne pytanie to prosze bardzo bo mam lanosa

Tak z ciekawości chciałbym się spytać jaką wersje Lanosa posiadasz. Chodzi mi o wersje nadwozia i silnik. I ile już czasu masz już przyjemność jeżdzić tym modele. Podejrzewam, że widzisz więcej zalet niż minusów w swoim aucie. W sumie to jest prawda. Bo za cene za jaką można było kupić Daewoo, teraz FSO Lanosa nie może oczekiwać zbyt dużo. W takim razie proszę mi napisać co ci przeszkadzało lub przeszkadza w swoim aucie. :wink:

radar
12-09-2006, 09:39
Tak z ciekawości chciałbym się spytać jaką wersje Lanosa posiadasz. Chodzi mi o wersje nadwozia i silnik. I ile już czasu masz już przyjemność jeżdzić tym modele. W takim razie proszę mi napisać co ci przeszkadzało lub przeszkadza w swoim aucie. :wink:

mam 1.6 3 D z 1998
za miekkie zawieszenie
przednie fotele sa do niczego za to tylna kanapa wygodna i ilosc miejsca wystarczajaca zeby bylo milo :lol:
spalanie w miescie - ma niezla dolna granice - 8/100 ale gorna bez ograniczen

tyle..reszta to jakies pierdolki.. :lol: :lol: :lol:

Kruszec
12-09-2006, 15:05
No fajnie zjoiliscie auto mojego ojca :lol:
Ojciec ma wersj 1.5 16V (100KM) jedyne co mam to pozodny dolot wraz ze stozkiem, ale nie mierzylem wiec niewiem jaki przyrost.
Moj rekord rpedksoci licznikowo.... po prostu zamknal licznik (220KMH) ale sa na 100% przeklamania, wiec licze na 190-200kmh.
Jeszcze czym sie moge pochwalic to obejchalem dwa BMW 320i E30 Coupe na zlocie w Skarbimeirzu (mam filmik :twisted: )
Mierzony na G-techu czasy mi takie wyszly:
0-100kmh - 10.40s
400m - 17.68s

No wiec tak auto ojciec ma od maja 2000 roku.
W tym roku padlo najpeirw spzreglo (ale tak to jest jak sie zmienia biegi bez puszczania gazu :lol: ), tydzien temu skrzynia sie
posypala, a teraz ciagle wariuja obroty i nieraz trudno go odpalic.
Jednak powiem ze to kupa zlomu a nie auto :evil:
Przez okres gwarancji autko sie fajnie sprawowalo,
w tym roku zaczal sie pieprzyc, slychac juz stuk iw zawieszeniu (120tys przejechane)
Wiec okresle to jedny mzdaniem:
"Daewoo warte swieczki podczas gwarancji, poznei jto na zlom" :!:

Piszecie tu takie bzdety,że czytać się niechce,a tylko śmiać z osób,które nie miały żadnej styczności z tym samochodem,a potrafia na jego temat zmyślac niesamowite opinie.Przypomina mi to opinie starszych dziadków, którzy usłyszeli od kolegi z bloku,że "lanos chyba jest z korei i on bedzie sie psuł i palic też bedzie napewno duzo i pewnie rdza bedzie je jadła i pewnie długo nie pojeżdzi ? Lepiej kupic jakiegos fiata albo przywieśc jakiegos golfa 15 letniego z niemiec w tych pieniądzach co mam dać na lanosa..."Dokładnie prezentujecie tu to samo,bo kolega prosi o opinie,a wy podajecie je,ale nieprawdziwe..
Jedna rzecz która się zgadza:słaba jakokośc wykonczenia plastików,a dalej bzdur nie chce mi się czytać,bo już dośc mam jak czytam niektóre opinie :damn:

Aha,kolego "Enzo"
Widziałem twoje filmy i na jednym z nich prezentujesz jak cudownie zmieniasz biegi.. Może warto się zastanowić dlaczego padła skrzynia,sprzęgło ?
A jak chodzi o falowanie obrotów to własnie to powiniscie tu napisac jako problem nękający lanosa.. Troche zainteresowania i można w bardzo łatwy sposób rozwiązac ten problem:np czyszcząc silniczek krokowy może zresetować kompa,ale wystarczy chcieć,a nie jak coś mi się psuje to odrazu mówić,że to złom.Jak złapiesz gume to pewnie tez tak mówisz ?
Totalna kompromitacja snuć takie wnioski..
Szkoda czytac :ogh:

Bartosz
18-09-2006, 08:17
Świetnie się czyta wypowiedzi osób które nie mają bladego pojęcia o czym piszą ( poprawia to humor z rana)...

Lanos jest bardzo trwałym i praktycznie bezawaryjnym autem.
Crash ma jeden z lepszych w klasie kompaktów z drugiej połowy lat 90 jak i samochodom klasy juz oczko wyższej - chociazby tragicznej pod wzgledem bezpieczenstwa BMW 3 z lat 90 - 98.
/Testy NCAP można sprawdzić na ich stronie/
Jego ogromną zaletą są świetne silniki (znacznie nowocześniejsze niz te analogiczne z opli czy vw ) - zapewniaja bardzo dobre osiągi przy zachowaniu duzej trwałośći - przebiegi 500 000 km (bez zadnego remontu) sa czyms normalnym dla tego auta. Dużym plusem jest ocynkowana karoseria, lanosa rdza sie nie chwyta, co nie można powiedzieć o golfach czy astrach.
Wnetrze ma plastki niestety jakości tej klasy cenowej, ale tez nie gorsze niż analogiczne auta niemieckie czy włoskie (do japońskich czy francuskich oczywiscie duzo koreańczykom brakuje).
W wersji SX sa siedzenie z dobrym trzymaniem bocznym i pełną regulacja wysokości co umożliwia bardzo dobre dopasowanie fotela - przy maksymalnym podniesieniu przedniej cześci siedziska i czesciowym opuszczeniu tylnej ma sie namiastke "kubełka" ;) .
Silnik 1.6 zapewnia bardzo dobry przebieg momentu obrotowego (swietnym rozwiązaniem jest tu v-gis - system zmiennego dolotu ) w całym zakresie obrotów.

Wg różnych testów silnik 1.6 ( 106 KM ) zapewnia przyśpieszenie do 100km/h w 10,4 -10,8 s. co jest conajmniej dobrym wynikiem.
Przy jak na tą pojemnosć przyzwoitym spalaniem - nie odbiega od nawet nowszej konkurencji.

Reasumując lanos jest takim lepszym wydaniem astry F czy golfa III.

ilovebmw
18-09-2006, 13:05
Lanos jest bardzo trwałym

trwalym, bardzo to mocno przesadzone

i praktycznie bezawaryjnym autem

racja

Crash ma jeden z lepszych w klasie kompaktów z drugiej połowy lat 90 jak i samochodom klasy juz oczko wyższej

zagladam na strone i widze:
lanos - 3 gwiazdki, jedna jedna z nich skreslona
audi a3 - 4 gwiazdki
fiat brava - 2 gwiazdki
ford escort - 2 gwiazdki
honda civic - 3 gwiazdki, jedna z nich skreslona
accent, lancer, almera, baleno - 2 gwiazdki, jedna skreslona
pug 306 - 3 gwiazdki
renault megane - 4 gwiazdki
toyota corolla - 3 gwiazdki
vw golf - 4 gwiazdki

Teraz tak: lanos zajmuje miejsce nr. 6 razem z honda civic na 13 samochodow. okreslilbym pozycje jako polowa stawki. (oceniajac surowe dane, bo wiadomo, ze lanos byl tanszy niz takie audi a3, megane czy golf)

Idac dalej do klasy oczko wyzszej:

Audi a4 - wynik jak w lanosie
Bmw e36 - 2 gwiazdki, jedna skreslona
Citroen Xantia - tak jak e36
Ford Mondeo - tak jak lanos
Mercedes C - 3 gwiazdki
Nissan Primera - 3 gwiazdki
Opel Vectra - tak jak lanos
Pug 406 - 2 gwiazdki
Rover 600 - 2 gwiazdki, jedna skreslona
Saab 900 - 2 gwiazdki, jedna skreslona
Toyota Avensis - 3 gwiazdki
Vw Passat - 3 gwiazdki
Volvo S40 - 4 gwiazdki

Lanos zajmuje miejsce 6 razem z a4, mondeo i vectra na 13 aut. Sytuacja wyglada tak samo, jak w jego klasie.

BMW 3 z lat 90 - 98

wlasciwie to od 91 do nawet 2000.

Jego ogromną zaletą są świetne silniki (znacznie nowocześniejsze niz te analogiczne z opli czy vw ) - zapewniaja bardzo dobre osiągi przy zachowaniu duzej trwałośći - przebiegi 500 000 km (bez zadnego remontu) sa czyms normalnym dla tego auta.

W czym nowoczesniejsze od silnikow konkurentow, jesli mozesz napisac?
300k tak, ale 500k?

Dużym plusem jest ocynkowana karoseria, lanosa rdza sie nie chwyta, co nie można powiedzieć o golfach czy astrach.

Jesli samochod byl walony i naprawiony "fachowo" u nas, to i tak zacznie go rdza lapac. Sytuacja analogiczna dla wszystkich aut (chociaz ople sa chyba najgorsze...).

Wnetrze ma plastki niestety jakości tej klasy cenowej, ale tez nie gorsze niż analogiczne auta niemieckie czy włoskie (do japońskich czy francuskich oczywiscie duzo koreańczykom brakuje).

Jezdziles autami z Francji, Niemiec czy Wloch z lat 90?

W wersji SX sa siedzenie z dobrym trzymaniem bocznym i pełną regulacja wysokości co umożliwia bardzo dobre dopasowanie fotela - przy maksymalnym podniesieniu przedniej cześci siedziska i czesciowym opuszczeniu tylnej ma sie namiastke "kubełka";)

Hmm...

Przy jak na tą pojemnosć przyzwoitym spalaniem - nie odbiega od nawet nowszej konkurencji

jestes pewien tego, co piszesz?

Reasumując lanos jest takim lepszym wydaniem astry F czy golfa III

Wedlug mnie nie pod wszystkimi wzgledami, jednak jest na pewno jedna z paru propozycji wartych glebszego przemyslenia.

qoompel
18-09-2006, 13:54
Jego ogromną zaletą są świetne silniki (znacznie nowocześniejsze niz te analogiczne z opli czy vw ) - zapewniaja bardzo dobre osiągi przy zachowaniu duzej trwałośći - przebiegi 500 000 km (bez zadnego remontu) sa czyms normalnym dla tego auta. Dużym plusem jest ocynkowana karoseria, lanosa rdza sie nie chwyta, co nie można powiedzieć o golfach czy astrach.
Wszystko co "puknięte" albo po prostu przerysowane zaczyna rdzewieć.

Wnetrze ma plastki niestety jakości tej klasy cenowej, ale tez nie gorsze niż analogiczne auta niemieckie czy włoskie
Jeśli chodzi o jakość spasowania, ergonomię czy zastosowane plastiki to Golf III bije Lanosa pod tym względem na głowę.

Silnik 1.6 zapewnia bardzo dobry przebieg momentu obrotowego (swietnym rozwiązaniem jest tu v-gis - system zmiennego dolotu ) w całym zakresie obrotów.
To fakt, jest mocny.

Wg różnych testów silnik 1.6 ( 106 KM ) zapewnia przyśpieszenie do 100km/h w 10,4 -10,8 s. co jest conajmniej dobrym wynikiem.
Wg. carfolio i FSO S.A. Lanosy z tym silnikiem przyspieszają do "setki" odpowiednio w 11,8 i 11,5 s.

Przy jak na tą pojemnosć przyzwoitym spalaniem - nie odbiega od nawet nowszej konkurencji.
Nie wiem jak się sprawował ten egzemplarz, z którym Ty miałeś do czynienia, ale ogólnie panuje opinia (potwierdzona przez kilku moich znajomych), że Lanosy palą dużo.

Bartosz
19-09-2006, 08:13
Wszystko co "puknięte" albo po prostu przerysowane zaczyna rdzewieć.

Wszystko co puknięte i źle naprawione. Jeśli w ramach "naprawy" wstawimy np. błotnik za 100zł zamiast ocynkwanego za 800zł to efekt bedzie wiadomy.
Mnie chodziło natomiast oto, że lanosy nie rdzewieją bez stłuczek czego nie można powiedzieć o wielu innych markach.

Golf III bije Lanosa pod tym względem na głowę.

Moim zdaniem jest dokładnie odwrotnie. Ale to zawsze bedzie odczucie w dużej mierze subiektywne

Wg. carfolio i FSO S.A. Lanosy z tym silnikiem przyspieszają do "setki" odpowiednio w 11,8 i 11,5 s.
Wg testów przeprowadzonych przez chociażby czasopisma motoryzacyjne np. "auto bild" czy "auto moto sport" najcięższa wersja 1.6 (sedan) uzyskała wynik odpowienio 10,8 i 10,5. Wielu innych testach wypadło to podobnie. Fabryczne dane sa takie za wzgledów marketingowych, znacznie cięższa nubira z tym silnikiem ma podane 11 s (jak ktos porównywał lanosa z nubirą to wie jak duza jest róznica w dynamice) - no ale auto wyzszej klasy musi na papierze i w tej kwestii wygladac lepiej ;)

Nie wiem jak się sprawował ten egzemplarz, z którym Ty miałeś do czynienia, ale ogólnie panuje opinia (potwierdzona przez kilku moich znajomych), że Lanosy palą dużo.

Palił mniej niz astra II 1.6 (100KM), nieporównywalnie mniej niż golf 1.6 (III).
W mieście 8 -10, na trasie 6,5 -8.

W lanosie jak i w każdym aucie instotne jest to, jak jest on eksploatowany i jak sie o niego dba, wiele egzemplarzy jest zajeżdzonych i było serwisowane w warsztatach "krzak" na olejach i czesciach z dolnej półki - ale to juz nie wina daewoo tylko właścicieli.
Dodam, że przy przebiegu ponad 200 000km dolewałem przez 15 tys. 0,5 litra oleju. Więcej dolewam w golfie V (100 000 km) który kosztował mnie nieporównywalnie wiecej.
Wszytkie
samochody eksploatuje bardzo intensywnie i jak na razie pod wzgledem awaryjnosci nalepiej wspominam lanosa.

sirKacper
12-07-2007, 23:28
Jeździłem lanosem 5 lat i nic sie z nim nie dzialo. fakt że w środku może tandetny ale nie porownujcie go do tego syfa golfa II z deska roździelczą w kształcie kredensu z II wojny światowej. Wieksząść z was nigdy nie jechała lanosem a pisze takie głupoty, porażka!! Jeździlem nim spokojnie 150-160 na autostradach i bylo ok. (silnik 1.5)
I jeszcze jedno: jak nie wiecie to nie piszcie bo lanos miał silniki od opla, a nie jakieś niby koreańskie szajsy. :???:

hoolio
13-07-2007, 01:05
lanos moim zdaniem to auto pozbawione, wrecz wyprute z duszy,niewyraziste i sparwiacjace tandetne plastikowe wrazenie. nie wyobrazam sobie w ogule wersji po "tuningu"... Slyszalem tez ze silnik jest dosyc mocny ale napewno nie jest lepszy do niemcow czy japonczykow bo te dwa kraje to mocarstwa jesli chodzi o auta.

Mastertoon
17-07-2007, 22:27
Za przeproszeniem wiekszosc z Was plecie stereotypowe bzdurki, tak jak wkladanie kazdego kierowcy np. Calibry czy BMW do jednego, "lysego" worka...
Daewoo jakie by nie bylo, faktem jest jednak, ze to ono napedzalo nasz kraj po epoce duzego fiata i poloneza... - no mozna tak powiedziec :roll:
Ja brykam Nexia i owszem - ma duzo wad, ale jak za te pieniadze...
Siostra kupila Forda Escorta z tego samego roku co wspomniana Nexia i zgadnijcie z czym jezdze czesciej do mechanika... :susp: Wojek ma Carinke made by Toyota oraz Passata - zgadnijcie kto czesciej odwiedza mechanika?!
Ja o wyrobach Daewoo nie powiem wiele zlego... jak sie dba, tak sie ma - tego nikt nie zaprzeczy.
Dziekuje za uwage. :lol:

kososki
24-07-2007, 14:36
nie rozumiem większości osób tutaj się wypowiadających, jak dla mnie choć nigdy go nie miałem Lanos jest bardzo udanym samochodem, auto to nówka pamiętam w 2000 r. mama kupowała nowy (wkońcu kupiła Yarisa 1.0) było bardzo tanie kosztowało chyba 36 tys. zł. Wyglad auta jest jak dla mnie bardzo zgrabny, ma on swoje lata, ale na początku był bardzo ładny, silniki tez bardzo dobre, nie wiem jak tam z wnętrzem ale no z pewnoscią kiepskie plastiki, no ale czego się spodziewać za tą kasę, skóry ? Większość z was pisze że tandeta bo Daewoo, że brzydki i nijaki bo .... Daewoo. Golf jest dla was pewnie ładniejszy choć to on właśnie jest uważany za jedno z najnudniejszych aut, poza tym golf jest znacznie droższy czy może raczej należało by powiedzieć że był znacznie droższy jako nowy. Nauczcie się patrzeć obiektywnie a nie zjezdzać tylko dlatego że ma logo Daewoo,

b707
24-07-2007, 17:57
Łosie!
Tak... Do waszej czwórki mówię,,,
Czy w domu tez podgrzewać ziemniaki z przed roku a potem narzekacie na nie że są nieświeże?

Z tego co wiedze to osoba która odgrzania dokonała jest dość świeża na forum... Ale szukać tematu tylko po ty by nabazgrać nim bzdury?

ale nie porownujcie go do tego syfa golfa II z deska roździelczą w kształcie kredensu z II wojny światowej.
Gdzie tam widzisz porównywanie do Golfa II?

Więc zamiast szukać dziury w całym zajmijcie się czymś twórczym.. bo robienie kolejnej awantur „Lanos, szajs, nie szajs” jest IMHO pozbawione sensu bo każdy swoje zdanie będzie miał...
pzdr

hoolio
25-07-2007, 15:59
B707 dlaczego od razu łosie :wink: ?? forum(z tego co wiem) sluzy do wyglaszania swoich opini.Temat ten nie byl zamkniety wiec kazdy mogl wyrazic swoja opinie i moim zdaniem bez sensu jest sie o to wkurzac albo robic jakies uwagi.
Chcialem jeszcze powiedziec ze nie szukamy "dziury w calym " ani nie robimy awantur tylko wyglaszamy swoje zdanie a to chyba nie jest bez sensu.
Pozdro[/list]

Jasieksam
20-08-2007, 16:56
Co wy chcecie od Lanosa? fajne autko w htb, znam opinie wielu ludzi o daewoo, ale wiem ze jest wiele lanosów napradwe dobrych. Wystarczy znalezx/trafic na odpowiedni egzeplarz. Nie trzeba równiez dodawać że żeby dobrze służył nam Lanosik to trzeba o niego dobrze dbać, a nie z pod kazdych świateł z piskiem opon lub szalec na polskich dziurawych jak ser szosach.

RAdo
04-03-2008, 19:15
Witam!

Jestem ciekaw ile moglbym dostac zlotyszy za mojego Lanosa. Posiada silnik 1.5 16V 105KM rocznik 1999. Stan bardzo dobry, malo jezdzony. Auto jezdzi na benzynke posiada 60tys przebiegu. Chcialem przypomniec ze jest to auto typu sedan. Jesli jest ktos kto sie orientuje w sprzedazy aut prosze o odpowiedz.. Pozdrawiam

Emenems
04-03-2008, 20:06
Proponuje odwiedzić Allegro, OTOMOTO i Gratkę i porównać sobie ceny innych podobnych aut. Bardzo prosta sprawa.

b707
04-03-2008, 20:15
Witam!

Jestem ciekaw ile moglbym dostac zlotyszy za mojego Lanosa. Posiada silnik 1.5 16V 105KM rocznik 1999. Stan bardzo dobry, malo jezdzony. Auto jezdzi na benzynke posiada 60tys przebiegu. Chcialem przypomniec ze jest to auto typu sedan. Jesli jest ktos kto sie orientuje w sprzedazy aut prosze o odpowiedz.. Pozdrawiam

hmmm... 1.5 miał 100KM.... 105 a dokładnie 106KM miał 1.6... Więc?
pzdr

RAdo
05-03-2008, 11:47
sry mój błąd silnik 1.6

Na allegro nie mogę znaleźć auta z tak małym przebiegiem tak wiec ciężko mi powiedzieć... ;]

b707
05-03-2008, 15:48
Dużo wiecej od tych mających po 200tys nie dostaniesz... Ludzie podejrzliwe podchodza do niskich przebiegów...
pzdr