PDA

Zobacz pełną wersję : Opinie Nowy Ford fiesta

Lukasdg
30-10-2008, 18:55
Jak wam się podoba nowa linia fiesty ? Co sądzicie o nowych jednostkach napędowych zamontowanych w tym samochodzie ? Czym wg was różni się od starszych modeli ?

m.niew
04-11-2008, 12:36
Mogę wypowiedzieć się na temat 1.4 96 KM, auto żwawe, jak na swoją klasę bardzo ciche. Spalanie, no cóż... testówka ma średnio 11 litrów po mieście, ale.. każdy ją kręci wysoko ;)
linia? ładna, aczkolwiek... krawędź załadunku za wysoko.

tlisz
06-11-2008, 09:50
Mi się auto bardzo podoba - zwłaszcza profil i przód. Na pewno zdecyduję się na próbna jazdę, bo zawsze lepiej samemu poczuć auto niż poczytać o nim na papierze.

marcin444
17-11-2008, 11:33
No ja się na nią zdecydowałem, odbiór pierwsza połowa grudnia :)

Samurai
17-11-2008, 13:14
Świetny samochodzik się wydaje.
Wstępne testy to potwierdzają - 2 miejsce w COTY2009 przegrany tytuł o 1pkt o czymś świadczą.
marcin444 - co kupiłeś i za ile ?

PS. To, że testowa 1.4l wsunęła 11l to tylko oznacza, że da się tyle osiągnąć - to stanowczo za dużo na taki samochodzik.

m.niew
17-11-2008, 14:55
PS. To, że testowa 1.4l wsunęła 11l to tylko oznacza, że da się tyle osiągnąć - to stanowczo za dużo na taki samochodzik.masa robi swoje, żyłowanie też robi swoje i stanie w korkach...do oszczędności są TDCi... takie moje zdanie.
i nie wsunęła a wsuwała :P

marcin444
17-11-2008, 21:48
Świetny samochodzik się wydaje.
Wstępne testy to potwierdzają - 2 miejsce w COTY2009 przegrany tytuł o 1pkt o czymś świadczą.
marcin444 - co kupiłeś i za ile ?

PS. To, że testowa 1.4l wsunęła 11l to tylko oznacza, że da się tyle osiągnąć - to stanowczo za dużo na taki samochodzik.

Moja Fiesta to 1,4 w wersji titanium plus pakiet platinium x i lakier metalik "specjalny" Hot magenta :twisted: w sumie 55550. Minus 3500 rabatu dla dobrych klientów (5 ford w rodzinie), no i przede wszystkim 2 stare auta po przejściach biorą w ramach rozliczenia po niezłej cenie więc niewiele gotówki dokładam.

maciek_28
18-11-2008, 14:02
mi tez sie abrdzo podoba, zastanawiam sie wlasnie nad kupnem tego autka, tylko nie moge znalezc info o spalaniu, jakie tam jest spalanie?

Pawlik87
18-11-2008, 21:12
Bardzo mi się podoba:), ciekawe jest te nowe wzornictwo forda

maciek_28
19-11-2008, 14:11
dzisiaj widzialem na necie wersje sedan nowej fiesty i powiem szczerze ze jeszcze bardziej zaczynam sie przekonywac do tego autka, bez kitu ford wie co robi wprowadzajac ten samochod na rynek.

hali88
17-02-2009, 21:09
Ja kupiłem fieste 1.4 Trend+gold Puki co przejechałem nia 1700km i jestem bardzo zadowolony. 11 litrów paliwa wydaje mi sie mało prawdopodobne bo stojac w korku i jeżdzac tylko po miescie maxymalne spalnie było na poziomie 9l a na trasie jest naprawde spoko gdyz zszedłem do 5,7l . Z zalet napewno warto wymienic układ kierowniczy, zwawy silnik 1.4 oraz sytlistyke wnetrza i nadwozia. Z wad jakie zauwazyłem do tej pory to brak 6 biegu który bardzo by sie przydał mimo ze silnik ma tylko 1.4 oraz dosc mały zbiornik paliwa. Polecam jazde próbna tym samochodzikiem zeby sie przekonac samemu ze to naprawde dobry wybór. Ja wybierałem miedzy yarisem mazda2 i fiesta i pomimo roznych opini o fordzie jednak zdecydowałem sie na niego gdyz wydaje mi sie najfajniejszy. Moim zdaniem branie wersij titanium czy giha zeby miec klimatronic parktronic (w tak małym aucie?) i troszke lepsze radio nie jest warte swojej ceny.

m.niew
18-02-2009, 09:40
Ja kupiłem fieste 1.4 Trend+gold Puki co przejechałem nia 1700km i jestem bardzo zadowolony. 11 litrów paliwa wydaje mi sie mało prawdopodobne bo stojac w korku i jeżdzac tylko po miescie maxymalne spalnie było na poziomie 9l a na trasie jest naprawde spoko gdyz zszedłem do 5,7l . Z zalet napewno warto wymienic układ kierowniczy, zwawy silnik 1.4 oraz sytlistyke wnetrza i nadwozia. Z wad jakie zauwazyłem do tej pory to brak 6 biegu który bardzo by sie przydał mimo ze silnik ma tylko 1.4 oraz dosc mały zbiornik paliwa. Polecam jazde próbna tym samochodzikiem zeby sie przekonac samemu ze to naprawde dobry wybór. Ja wybierałem miedzy yarisem mazda2 i fiesta i pomimo roznych opini o fordzie jednak zdecydowałem sie na niego gdyz wydaje mi sie najfajniejszy. Moim zdaniem branie wersij titanium czy giha zeby miec klimatronic parktronic (w tak małym aucie?) i troszke lepsze radio nie jest warte swojej ceny.
jest to możliwe, jeżeli kręcisz wysoko, dusisz i dusisz... Zależy co kto lubi - DEATC jest przydatną sprawą, ale są od tego pakiety...

crossmax
18-02-2009, 12:01
Brak szóstego biegu nie jest chyba tak uciążliwy w tym silniku... hali88, jak ocenisz komfort jazdy?

hali88
05-03-2009, 13:30
komfort jest ok zawieszenie sprezyste ładnie wybiera nierównosci Przy wiekszych predkosciach (160km/h)załuwazyłem ze jest o wiele bardziej stabilny niz yaris którego ciezko jest utrzymac na jednym pasie na autobanie :)