Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 21 z 25 PierwszyPierwszy ... 5678910111213141516171819202122232425 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 201 do 210 z 243

Wątek: Zmieniłeś opony?

Awatar Pink
    Auto
    Opel Omega B 2.0 8V (kombi)

Domyślnie

Kolego - przede wszystkim chyba nie dotarło do Ciebie, dlaczego Dj Brabus pogrubił słowo "asfald", więc łopatologicznie: pisze się (i mówi) asfalt. Jeździ się po asfalcie i zjeżdża się z asfaltu. Poza tym warto też zachować przynajmniej elementarną interpunkcję. I proszę - bez tekstów, że się czepiam, czy że "zawsze byłeś kiepski z ortografii". Zasada jest dość prosta : jeśli będziesz pisał jak 7-latek to wielu rozmówców tak też będzie Cię traktować. C'est la vie...

Poza tym nie wiem, z kim walczysz twierdząc, że na nawierzchni innej niż ośnieżona lepiej się jeździ na zimówkach. Jak dotąd, nikt tu nie polemizował. Faktem jest jednak, że tej zimy mieliśmy "trochę" śniegu i bezsprzecznie WARTO było wymienić opony na zimowe.
    Co do terminu wymiany - możesz już to zrobić, ale potem może być lekki klops, jeśli jeszcze spadnie śnieg. Z drugiej strony to się może zdarzyć nawet i w maju, a trudno do tego czasu i z tego powodu się wstrzymywać. Więc krótko - co byś nie zrobił, nie będzie to pozbawione racjonalnych podstaw.

Moderator Awatar b707
    Auto
    Skoda Superb III ew. Citigo Elegance

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Pink Zobacz posta
    Poza tym nie wiem, z kim walczysz twierdząc, że na nawierzchni innej niż ośnieżona lepiej się jeździ na zimówkach.
    A gdzie ona tak twierdzi:P
    Imperialne Siły Moderujące

Tu pilnuje Kocia Banda:
    https://www.facebook.com/KociaBanda/

Awatar Pink
    Auto
    Opel Omega B 2.0 8V (kombi)

Domyślnie

Oj tam, oj tam. Miało być "gorzej"

Zbanowany
    Auto
    carisma

Domyślnie

kazdy tak mowi przecztajcie w necie
    zimowki są tylko na snieg i bloto a na asfalt najlepsze letnie

Domyślnie

A jeśli asfalt jest pokryty delikatną warstwą lodu, śniegu czy tym całym syfem pozostałym po polewaniu solą? To też wtedy lepsze są opony letnie?

Zbanowany
    Auto
    carisma

Domyślnie

wtedy masz racje

jednak na lód zimówka a letnia to nie robi różnicy
    a jesli jest bloto, snieg to oczywiscie ze zimowa lepsza

Zresztą ja mam letnie 195/55/15 85V i H a zimowe 185/60/15 84T i moze dlatego o wiele lepiej jezdzi mi sie na letnich

Awatar sinus
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez jasiekneuman Zobacz posta
    kazdy tak mowi przecztajcie w necie
    bzdura, nie każdy tak mówi, na tym forum jeszcze nie spotkałem by ktoś się tak wypowiadał. A nawet gdyby to nie zwalnia z poprawnej polszczyzny.

Cytat Zamieszczone przez jasiekneuman Zobacz posta
    zimowki są tylko na snieg i bloto a na asfalt najlepsze letnie
    bzdura po raz drugi. Przecież zimowe opony są zrobione z innej mieszanki, która w niskich temperaturach zachowuje się lepiej...
    "Z poziomu standardu wybija się Ferrari. Nie ma znaczenia, czy mówimy o 430, 599, czy 612 - po prostu czuje się, że każde z nich jest czymś innym. Czymś lepszym."
    J. Clarkson

Awatar JDM-san
    Auto
    1M

Domyślnie

no właśnie - dziwnym trafem nikt nie wyleci z letnimi podczas zimowych zawodów na torze... nawet jeśli tor jest 'suchy'. Prosta sprawa - wystarczy że jest lekko mroźniej i trochę wilgoci w powietrzu, i zobaczysz co się będzie dziać. Jak mieliśmy zlot w Tychach to później jak zaczynało się robić zimniej warunki się pogarszały właściwie z minuty ma minutę, pod koniec już bardzo ciężko było.
    ze słodyczy to ja najbardziej lubię śledzie

Awatar sinus
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW

Domyślnie

No i co? z tego tekstu ma niby wynikać, że opona letnia szybciej wyhamuje auto przy np. -10 stopniach? Ja takiego fragmentu nie widzę...
    "Z poziomu standardu wybija się Ferrari. Nie ma znaczenia, czy mówimy o 430, 599, czy 612 - po prostu czuje się, że każde z nich jest czymś innym. Czymś lepszym."
    J. Clarkson

Uprawnienia umieszczania postów