Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 44

Wątek: Fotogaleria - proste przeglądanie zdjęć

Moderator Awatar Krzysztof Cieślak
    Auto
    Megane I fl 1.9 dCi

Domyślnie

Dziękuje wszystkim za przesłane uwagi i pytania. Czas dopracować Fotogalerię

1. Tło. Rozjaśniłem o jeden ton.

2. Link na górze. Teraz przenosi do newsa.

3. Testy. Fotogaleria pojawi się w testach w nieco innej formie, bo prezentacja 20-50 zdjęć w formie miniaturek pod zdjęciem to chyba niezbyt dobry pomysł. Poza tym opisy będą bardziej wyróżnione.

4. Nowe okno/nowa karta. Fotogaleria nie wyświetla się w nowym oknie, ale można to zrobić włączając usunięcie wszelkich pasków przeglądarki co pozwoli na większą powierzchnie dla zawartości Fotogalerii. Wtedy też nie będzie konieczne klikanie powrotu do newsa, bo wystarczy zamknięcie takiego okna. Poza tym w przypadku zdjęć 1024x768 będzie mniej przewijania.

5. Zdjęcia 1024x768. Takie zdjęcia są w testach i niektórych newsach np. w tym. Przy obecnym oknie, rozważam przeniesienie następne/poprzednie pod zdjęcie.

6. Następne zdjęcie. Jeśli kliknięcie w duże zdjęcie miało by przenosić do następnego zdjęcia czy jest sens stosować nawigację następne/poprzednie, jeśli tak to gdzie ona miała by się znaleźć.

7. Tapeciarz. Co myślicie o dodaniu linka, który pozwoli przeglądane zdjęcie wysłać jako tapetę do komórki?

W odpowiedziach proszę posługiwać się numerkami. Łatwiej będzie mi zbierać Wasze opinie.

Awatar Kłapouchy
    Auto
    Egzotyczne, prestiżowe, wyróżniające się i co najważniejsze tanie.

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Krzysztof Cieślak Zobacz posta
    6. Następne zdjęcie. Jeśli kliknięcie w duże zdjęcie miało by przenosić do następnego zdjęcia czy jest sens stosować nawigację następne/poprzednie, jeśli tak to gdzie ona miała by się znaleźć.
    To kliknięcie w zdjęcie to dobry pomysł A nawigacja następne/poprzednie sie przyda, no bo jak na przykład będziemy chcieli wrócic do poprzedniego zdjęcia

Moderator Awatar Krzysztof Cieślak
    Auto
    Megane I fl 1.9 dCi

Domyślnie

Od dziś każde zdjęcie z Fotogalerii możecie wysłać na swój telefon komórkowy. Wystarczy kliknąć "wyślij na telefon" obok linków nawigacyjnych następne/poprzednie.

Domyślnie

Działa bez problemów. Powiem Ci, że nowa galeria bardzo ułatwiła przeglądanie zdjęć. To był dobry pomysł.

VIP Awatar Potek
    Auto
    Audi A4

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez DK_WRC Zobacz posta
    Ja mam otwieranie pod środkowym przyciskiem myszy, zobacz czy nie da rady u Ciebie tak ustawić Chodzi mi o ten 'przewijak'.

A sama fotogaleria to świetna rzecz, duży plus za takie coś. No i zdjęcia się szybko ładują
    Tak wiem i tak robie zawsze;p tylko chodzi mi ze zaczytam sie i klikne na zdjęcie przez przypadek i sie wytrące z czytania.. a mogło by być ze klikne na zdjęcie i mi sie tam ładuje w nowej karcie w czasie kiedy sobie dalej czytam. Ale nie no, wszystko jest ok.
    Przez te pare dni sie przyzwyczailem i doceniam jaka to dobra rzecz.

ŁOWCA BLACH Awatar AGENT
    Auto
    Najlepsze na świecie

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Dj Brabus Zobacz posta
    Działa bez problemów. Powiem Ci, że nowa galeria bardzo ułatwiła przeglądanie zdjęć. To był dobry pomysł.
    Mnie własnie irytuje, tzn. było by dobrze, gdyby klikając na zdjęcie w tescie, galeria otwierała się na nowej karcie w przeglądarce, ale tak nie jest i wielkrotnie przypadkowo zamykam galerię a zarazem cały test.
    Były:
    (1.)
    Fiat 126 elx (NGI 9F82) 00', (2.) Fiat Uno 0.9 + LPG (NGI C858 ) 07', (3.) Opel Astra G Caravan 1.6 + LPG (NGI 04777) 99' , (4.) Fiat Panda 1.1 + LPG (NGI 4L32) 07' , (5.) Fiat Grande Punto 1.4 8v + LPG (N0 SORRY) 08', (6.) Honda Accord 2.0 benzyna (NO 9999C) 09', (7.) Alfa Romeo Giulietta 1.4 Turbo Benzina MA 170 TCT + LPG (N0 DAWAJ) 12'
    Jest: Honda PCX 0.125 (NOL 1W22)

Domyślnie

Funkcjonalnośc swoją drogą, ale i reklamy zdobędą więcej wyświetleń i o to chodzi heh

VIP Awatar Potek
    Auto
    Audi A4

Domyślnie

Kiedyś już o tym wspominałem... i chciałbym jeszcze raz zwrócić uwage.. a mianowicie nawigacja galerii.
    Fajnie by było jakby całe zdjęcie było podpięte do linka "następne".
    Często przeglądając szybko galerię zdarza się przez przypadek kliknąć tytuł artykułu bądź (co gorsza;p), reklamę która gdy najadę kursorem na "następne" znienacka wyskakuje. Klikanie na zdjęcie jako na następne rozwiązało by problem i ułatwiło przeglądanie galerii.
    Nie wiem może tylko mi tego brakuje.

Moderator Awatar b707
    Auto
    Skoda Superb III ew. Citigo Elegance

Domyślnie

Mi też... ale kiedys chyba była taka funkcja..
    pzdr
    Imperialne Siły Moderujące

Tu pilnuje Kocia Banda:
    https://www.facebook.com/KociaBanda/

Auto
    Stilo 2,4 Abarth

Domyślnie

chyba przydałoby się znów usprawnienie galerii i jej sposobu działania, bo od ostatniej modyfikacji minęło trochę czasu Panowie

Uprawnienia umieszczania postów