Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 41

Wątek: 2009 Porsche Cayenne Diesel

Awatar Jacobser

Domyślnie

Choć ten krok oznacza koniec pewnej epoki to Diesel w potężnym i ciężkim Cayenne przydałby się od początku jego produkcji. Jażo że jednak samo auto, pierwszy SUV Porsche, budziło kontrowersje nikt nie chciał się podpisać pod pierwszym Dieslem marki. Jak widać niepotrzebnie, bo nic niezwykłego się nie wydarzyło.

Awatar Maybach 57S
    Auto
    Daewoo Lanos

Domyślnie

[quote=kocie_ruchy;233804]też mam wrażenie, że autor dał tym newsem dowód na brak jakiejkolwiek wiedzy o realiach obecnego rynku i w ogóle związku z motoryzacyjna rzeczywistością... [quote]

To, że nie wyrażam powszechnego trendu myślenia o pewnych tendencja w motoryzacji nie uprawnia Cie do oskrażania mnie o niewiedzę. W newsie wyraziłem swoją opinię na temat postępowania firmy Porsche. Nie musi być ona zgodna z ogółem i nie musi ona odzwierciedlać potocznego myślenia wielu innych osób. Każdy ma prawo do swoich wniosków.
    MAYBACH - A Great Name. A Great Tradition

Auto
    ...

Domyślnie

Ja tam nie mam nic przeciwko dieslom w porsche. Jest ot dla mnie nadal świetna marka, a to ,że ma w ofercie diesla to nic złego To dobra wiadomość. Ale nie ździwiłbym się teraz, gdy wyszłoby 911 turbo d Z silnikiem 3l v6 tdi . Uważam, że z cayenne mogą robić co chcą, byle trzymali łapy z daleka od 911, które i tak dawno straciło "jaja" .

Awatar Razor 77
    Auto
    .

Domyślnie

No nie wiem czy każda 911 straciła cojones Powiedz to Rohlowi jak przecina Nordchleife w GT2 albo Turbo Zwykła 911 owszem, to już nie to samo niestety A diesel V6 nie wejdzie do 911 - tam ledwo się mieści płaski i niski Boxer a co dopiero dłuższe i sporo wyższe V6 w dodatku takie ciężkie

Zatem o diesla w 911 bym się nie martwił. Prędzej będzie Hybryda
    Za to Panamera będzie mieć bankwo i diesla i hybrydową wersję.

Auto
    ...

Domyślnie

I bardzo dobrze, ze panamera będzie miała diesla Porsche powinno otworzyć takie dwa oddiału : sport: gdzie sprzedawali by 911, boxstera, caymana...
    oraz biznes ( coś w rodzaju Renault Truck ), albo coś w tym stylu, gdzie sprzedawali by cayenne oraz panamerę

VIP Awatar kocie_ruchy
    Auto
    vespa

Domyślnie

ok, żeby była jasność - nie piszę tego jakoś przeciwko Tobie, bo czemu bym miał, ani przeciwko aG, no bo i czemu by to miało służyć

problem w tym, że zapoznaniu się z historią porsche spędziłem trochę czasu, a ty w tym newsie dajesz dowód na to, że nie odrobiłeś swojej pracy domowej fakty są takie, że porsche miało już w swojej ofercie terenową ciężarówkę i traktor - notabene Z SILNIKIEM DIESLA.

polityka koncernu zawsze była taka sama. zresztą, celem wszystkich firm jest to samo - robienie zysków. porsche zawsze było tak samo komercyjne, boxster nie jest tu absolutnie niczym nowym! zgugluj porsche 914, które miało na nadwoziu także znaczek vw, porsche 924 zrobione na podzespołach volkswagena golfa II i z silnikiem od dostawczego LT, których wyprodukowali w sumie ponad 100 000 sztuk, porsche 928 z silnikiem z przodu które przez jakiś czas de facto było następcą 911. nawet na początku lat 90. był już pomysl czterodrzwiowego 911 który nie przeszedł WYŁĄCZNIE ze względu na ograniczony budżet firmy, był nawet projekt vana! około 1994 jeśli dobrze pamiętam porsche zrobiło niewielkiego sedana pokroju mazdy 121, który właśnie mniej więcej teraz (koło 2010) miał być produkowany w setkach tysięcy egzemplarzy na rozwijającym się rynku chińskim.

ten kto zna podstawy historii porsche powie - oh tak, 550 spyder, 917. nie można jednak zaprzeczyć, że wyścigi nigdy nie były celem firmy porsche - służyły i przez cały czas służą im tylko jako narzędzie marketingowe! pojawiają się wtedy kiedy potrzebują reklamy i są sprzyjające im przepisy, a kiedy te warunki nie są spełniane to od razu się wycofują. działają na tej samej zasadzie co teraz peugeot i audi. a u nich 4007 i Q7 napędzane ropą nikogo nie burwelsuje...
    Moto Oeconomicus na wyborcza.biz - o pieniądzach, trendach i marketingu w przemyśle motoryzacyjnym

RossoCorsa.pl

Domyślnie

Dużo racji jest w tym co piszesz dydzi. Podobnie dużo hałasu było, jak Audi startowało dieslem w LeMans, jak Subaru wsadziło pod maskę Legacy, Forestera i w końcu Imprezy boksera "klekota". Moim zdaniem jest to naturalny element motoryzacyjnej ewolucji. Niestety dożyjemy kiedyś i tych czasów, kiedy dawno zapomnimy o smrodzie benzyny i będziemy wychwalać pod niebiosa napędy alternatywne.

... powiało grozą i green life'm...

VIP Awatar kocie_ruchy
    Auto
    vespa

Domyślnie

prawda jest taka, że najlepszym paliwem jest to, które jest najefektywniejsze. przez cały czas te wszystkie wspaniałe konstrukcje wyścigowe jeździły na benzynie dlatego, bo dawała najwiecej mocy, a nie dlatego, że piją ją bogowie jeśli efektywniejsze będą hybrydy, to na torach będą hybrydy. jeśli efektywniejsze będą samochody na silnik elektryczny - niech i tak będzie, wszyscy ścigają sie na akumulatorki równie dobrze mógłby to być sok pomarańczowy. zapewne za jakieś 400 lat - jeśli będzie jeszcze wtedy istniał przemysł motoryzacyjny w obecnej postaci - benzyna będzie po prostu wymieniana jako pierwsza z powszechnych źródeł napędu. dająca dużo hałasu i zanieczyszczeń, droga i niebezpieczna
    Moto Oeconomicus na wyborcza.biz - o pieniądzach, trendach i marketingu w przemyśle motoryzacyjnym

RossoCorsa.pl

Awatar Wronson
    Auto
    Jeszcze nie posiadam

Domyślnie

Też się dziwię że nie zdecydowali się od razu na V12 TDI no ale najwyraźniej ten silnik nie pasował do marketingowego celu wprowadzenia diesla do oferty tego modelu. Drugi fakt który mnie zdziwił to to że autor tekstu pisze o tym jak to nie ma pojęcia dlaczego Porsche postanowiło rozszerzyć gamę modelową o Cayenne co było krokiem odważnym i mocnym ciosem dla fanów marki ale przyciągnął do niej nową rzeszę klientów i uniezależnił firmę od kapryśnego rynku samochodów sportowych. Zresztą po co teraz takie gadanie jeśli wiadomo że ta niby-terenówka sprzedawała się od początku nie tylko powyżej oczekiwań ale lepiej od kultowej 911

VIP Awatar Dominik999
    Auto
    Ford Focus mk2

Domyślnie

Hmmm, dziwne... wiem wprawdzie, że to przecież oczywiste, logiczne i słuszne posunięcie, ale jakoś mnie to "uwiera"... Może z czasem minie

Uprawnienia umieszczania postów