Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 24 z 24

Wątek: 2009 Mitsubishi Pajero

Auto
    4 x FR, 2 x DE, 2 x USA

Domyślnie

Ryjas ale nie napisałem, że to auto jest wolne
    Chodzi o to, że jazda typowo miejska po Warszawie powodowała, że trzeba było w miarę dynamicznie ruszyć spod świateł i rozpędzić się do tej prędkości przelotowej.
    Auto oczywiście daje sobie z tym radę, tylko wymaga głębszego wciśnięcia pedału gazu - ale to też w każdym aucie.
    Problemem jest tutaj to, że moc z 4-rech cylindrów inaczej jest osiągana niż z 6-ściu czy więcej. Silnik prawie non stop pracował mi w zakresie 2200-3000 obrotów a powyżej 2500 robiło się nieprzyjemnie głośno.
    Winnych mogło być kilku:
    - kierowca
    - skrzynia biegów nie zdążyła się dopasować do tego jak jechałem, może wcześniej ktoś butował non stop
    - ruch odbywał się zbyt szybko
    Ustawiłem się na jednych światłach na prawym i ręcznie zmieniałem biegi przy 2000 obrotów tak, aby była cisza w aucie. Nie bardzo wiem do czego porównać - autobus komunikacji miejskiej powoli się oddalał.

- - - Aktualizacja - - - -

LC V8 ma do setki w katalogu 8,6 sek, ma potężny dół. Pajero ma z automatem 11.1 sek. To spora różnica.

Ciekawsze jest co innego z co znalazłem w katalogu Pajero:
    Masa holowanej przyczepy z hamulcem kg 3300 (3500 przy 18-calowych felgach)
    Co ma wielkość felg do tego, ile auto może ciągnąć?!

Awatar Ryjas
    Auto
    Twingo Initiale1,2 16V '01,Grand Scenic 1,9 dCi 130 KM '06; 306 1.4 '99

Domyślnie

Może chodzi o indeks opony któa jest homologowana do Mitsubishi.

Co do przyspieszenia LC. Widziałem jakiś filmik rosyjski z przyspieszeniem. Do licznikowych 100 było ponad 9 sekund. Nie mówię że to dużo, ale na pewno nie jest to auto specjalnie szybkie. Do takiego GC HEMI np. trochę brakuje
    SAMM Studio Architektoniczne Michał Majewski - SAMM.pl - architektura, wnętrzarstwo, projekty budowlane, projekty wykonawcze
    Zapraszam do polubienia profilu na facebooku

Auto
    4 x FR, 2 x DE, 2 x USA

Domyślnie

Tak, Hemi to nie jest i jestem tego świadomy.
    Ale V8-mki mają mocny dół przez co dynamika podczas spokojnej jazdy jest bardzo dobra.
    Mi bardziej zależy w tym przypadku na ciszy i maksymalnym spokoju przy jeździe "jak wszyscy". Pajero słabo sobie z tym radziło. Może "wszyscy" jechali za dynamicznie?

Domyślnie

Osobiście jeździłem przez jakiś czas Mitsubishi Pajero II wersją typowo terenową i uważam, że dla fanów samochodów terenowych nie liczy się wygląd auta. Pajero jeździło się wybitnie, jak na pierwszy mój samochód terenowy byłem z niego bardzo zadowolony, taka to mała zabawka. To auto według mnie nie ma być autem miejskim, bo nie takie jego przeznaczenie i nie musi mieć też super przyspieszenia, ma się dobrze sprawdzać w terenie a tutaj nie pomoże zmiana wyglądu maski czy świateł.

Uprawnienia umieszczania postów