Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 26

Wątek: Plusy i minusy Abartha 500

Awatar beret
    Auto
    jestem zadowolony

Domyślnie Plusy i minusy Abartha 500

Zastanawiam się nad zakupem popularnego Fiata 500 "przerobionego" przez Abartha i mam prośbę o podzielenie się spostrzeżeniami użytkowników Fiata 500 na temat tego samochodu. Nie chodzi mi tu o opinie typu - Fiat 500 jest fajny, bo jest fajny, itp., ale o spostrzeżenia, o których nie dowiem się w salonie. Będę wdzięczny.

Awatar Razor 77
    Auto
    .

Domyślnie

Mała uwaga
    Koncern Fiata usilnie przekonuje, że nie ma Fiata 5oo Abarth, ale jest Abarth 5oo, który to nie jest tym samym samochodem, ale lepszym - nie pytaj czemu tak mówiają ( 99%, że to Komercha )

Raczej nikt tutaj Ci nie wyszczególni niczego o Abarthcie, gdyż nikt takim nie jeździł
    póki co z testerów aG ( chyba, że tak, ale nic o tym nie wiadomo ).

Pozdro

Auto
    Fiat

Domyślnie

jak dla mnie to ten samochód nie ma minusów jest doskonały, fenomenalny wygląd, ekstremalne osiągi, turbodoładowany silnik, a to wszystko bardzo bezpieczne bo z wieloma systemami bezpieczeńśtwa zobaczcie na abarth.pl

Moderator Awatar b707
    Auto
    Skoda Superb III ew. Citigo Elegance

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez kurdeusz Zobacz posta
    a to wszystko bardzo bezpieczne bo z wieloma systemami bezpieczeńśtwa
    acha...
    bezpieczne dopóki trafisz na cos podobnej wielości... inaczej...
    http://pl.youtube.com/watch?v=6pVF1Wr7GLQ

zresztą kolega nie szukał chyba takich informacji... bo to... to napewno mu w salonie Panowie już powiedzieli
    Imperialne Siły Moderujące

Tu pilnuje Kocia Banda:
    https://www.facebook.com/KociaBanda/

Awatar Kaczor
    Auto
    Fiat Punto II 1.2 16V

Domyślnie

Polecam mój raport z jazdy Abarthem 500:
    http://www.exoticcars.pl/testy/index...=2&marka=&id=3

Auto naprawdę może zaskoczyć, Abarth odwalił kawał dobrej roboty, oczywiście nie jest tak ostry jak np. Mini, ale myślę, że z MITO dałby sobie radę (oczywiście z mocniejszym silnikiem, np wersja 160 konna). Jeździłem wszystkimi wyżej wymienionymi i Abarth na pewno nie ma się czego wstydzić. Jego wnętrze ma ciekawe akcenty, silnik przyjemnie mruczy i ma porządnego kopa.
    http://exoticcars.pl - egzotyczne auta z ulic i salonów, newsy i testy samochodów
    http://www.auto-motor-i-sport.pl/

Awatar baczek
    Auto
    Renault Modus 1.4 16v/Laguna II ph II 2.0 16v

Domyślnie

imo ma jedna wade. Cene. Za te pieniadze mozna kupic i Mini i MiTo, co dziwne Abarth Grande Punto tez jest tanszy a ma 20km wiecej ...

Awatar Razor 77
    Auto
    .

Domyślnie

Mini dostaniesz w tej kasie w wersji diesel albo 1.6 - Cooper S jest dużo droższy MiTO nie każdemu sie musi podobać, bo jak na Alfę jest brzydka a przynajmniej kontrowersyjna.
    Zatem Abarthcik ma szanse na rynku i jest śliczniusi

VIP Awatar kocie_ruchy
    Auto
    vespa

Domyślnie

jestem bardzo zainteresowany abarthem 500 bo poważnie myślałem o tym, żeby za jakieś 2-3 lata kupić używanego. samochód jest bardzo fajny pod wieloma względami, detale robią z niego prawdziwą wyścigową maszynkę niestety, baza - fiat 500 - ciągnie za sobą kilka wad, jak np. zupełnie niesportowa pozycja za kierownicą, a cała bryła sprawia, że nie ma tego sportowego uczucia. jak już baczek zauważył, dziwi też polityka cenowa względem punto. wole poczekać kilka lat, aż fiat zrobi nową barchettę i powstanie jakiś abarth na jej bazie

Cytat Zamieszczone przez Razor 77 Zobacz posta
    MiTO nie każdemu sie musi podobać, bo jak na Alfę jest brzydka a przynajmniej kontrowersyjna.
    też tak myślałem patrząc na zdjęcia, ale przyglądając jej sie dośc długo w salonie z całą stanowczością uważam, że jest równie urocza co 500
    Moto Oeconomicus na wyborcza.biz - o pieniądzach, trendach i marketingu w przemyśle motoryzacyjnym

RossoCorsa.pl

Awatar Razor 77
    Auto
    .

Domyślnie

Mnie spotkanie na żywo nie przekonało
    Jedynie tył i linia boczna są typowo po Alfowsku ( ) piękne.
    Przód odstrasza, taka 159 przy nim to bogini
    Fajne drzwi bez ramek i design wnętrza, ale czuć taniością trochę przez te połacie
    nie wiadomo czego na desce rozdzielczej.

Słuszna uwaga - całkiem ostra maszyna jak Abarth 5oo a pozycja jak w Pandzie
    czy zwykłej 5oo - trochę obniża jakość doznań za kółkiem.

Awatar roberto_nfs
    Auto
    .

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez kocie_ruchy Zobacz posta
    też tak myślałem patrząc na zdjęcia, ale przyglądając jej sie dośc długo w salonie z całą stanowczością uważam, że jest równie urocza co 500
    Też miałem WĄTPLIWĄ przyjemność przyjrzenia się MiTo z bliska i wygląda koszmarnie. Ale nie o MiTo mowa. IMO Abarth 500 to wybór jedynie ze względu na styl i uczucia. Nie jeździłem Abarthem, ale z pewnością ma jedną wadę, którą ma i zwykłe 500 - jest ciasny. Po prostu ciasny. Sorry, ale jak wsiadłem do tego auta, to poczułem się, jakbym się władował do samochodzika na karuzeli w wesołym miasteczku. I to jest największy problem. Jednak to oczywiście ocena względna, zależna od wzrostu. Niby wielki nie jestem, bo mam jakieś 178 cm, ale ja się w tych jego fotelikach najzwyczajniej nie mieszczę. Wiem, Abarth ma inne, ale i tak nogi wypada trzymać chyba za oknem. I chociaż może to bardzo oczywiste i teoretycznie może nie grać roli to ja bym to wziął pod uwagę. A w dodatku, jeśli to ma być główny samochód to warto pomyśleć, co powie organizm na jazdę czymś tak małym np. na odcinku 400 km. Mój by się obraził . Mini jest dużo praktyczniejsze, a w dodatku Mini to przecież najlepszy samochód z przednim napędem na świecie.
    Lamborghini. Do You dare?

Uprawnienia umieszczania postów