Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 1 z 7 1234567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 67

Wątek: Tanie, szybkie, ładne, oszczędne...

Auto
    Renault Clio II 1.2 (60KM)

Domyślnie Tanie, szybkie, ładne, oszczędne...

Więc chce zmienić auto (prawdopodobnie w okresie wakacyjnym). Będe się przesiadał z mojego ukochanego Clio do czegoś (mam nadzieje) lepszego
    Mam konkretne wymaganie co do samochodu:

-musi być silnik benzynowy - dość oszczędny (aktualnie mam 1.2 nie chce żeby palil 2 razy tyle - pokonuje co tydzień trase 300km oraz dużo jazdy po mieście więc musi spalać racjonalne ilości paliwa)
    -silnik oszczędny jak napisałem ale mający minimum te 100 km - żeby jednak było czym wyprzedzić.
    -musi przewieść min 4osoby - z tyłu nie musi być cudów - ale żeby przeciętna osoba (175cm) mogła te 100km tam przejechać.
    -musi mieć bagażnik nie mniejszy niż w Clio (ok 250l) - ale nie wymagam cudów. Ten w Clio mi wystarcza - ale mniejszy odpada
    -musi być ładny, mieć ładną linie - przynajmniej w miarę. Wszelkie auta typu Golf 3 czy Audi 80 odpadają raczej. Chyba że jednak będziecie mnie w stanie do nich przekonać
    -liczba drzwi nie gra roli - wolałbym auto 4 drzwiowe - ale jednak wiem że raczej 3 drzwiowe są ładniejsze - dlatego to ma mniejsze dla mnie znaczenie. Tak samo jak to czy to bd sedan, coupe czy hatchaback. Byle nie kombi i cabrio
    -Musi mieć minimum taki standard jak Clio - czyli min 2 poduchy (najlepiej 4), el szyby itp. Do tego klime oczywiście
    -Musi się dobrze prowadzić. Lubie czasami szybciej przejechać zakręt - dlatego kanapa odpada. Ale też żeby się tym dało jechać po dziurach...
    -tam gdzie parkuje jest ciasno - mile widziana by była dobra widoczność.
    -najlepiej bezawaryjne (choć wiem że takich nie ma:P) - no i części żeby były w miarę tanie... jak pisałem nie posiadam grubego portfela
    -wymiary... w zasadzie nie grają roli. Dobrze by było gdyby miał długość do 4,2m (taki mam garaż) :P ale jak nie to nic ;] postawi się blaszak
    -najlepiej nie starszy niż 1997-1998
    -co jeszcze? jakieś w miarę ładne wnętrze i dobrą pozycje za kierownicą
    -cena - nie mam dużego budżetu. ok 12-16tyś ze wszystkim musi mi wystarczyć

Wymagać napisałem troche
    Oczywiście wiadomo że nie ma auta które spełni je wszystkie. Ale musi być zbliżone do nich. Najważniejsze dałem pogrubione.

Oto auta na które zwracałem uwage do tej pory:
    -Fiat Punto II Sporting (ma tylko 80KM ale skrzynie 6)
    -Fiat Punto HGT (ale to chyba jednak troche spala? dlatego myśle że nie na moją kieszeń może to tylko moje wyobrażenie)
    -Fiat Stilo 3D 1.6 (tak mnie zaciekawił - kolega ma w dieslu i nawet nie jest złe)
    -Mitsubishi Carisma 1.8 GDi (wtrysk bezpośredni powinien dać oszczędności - przynajmniej podczas spokojnej jazdny)
    -Honda Prelude 2.0 (ta linia... ale to spalanie... dylemat czy poświęcić się troche...)
    -Peugeot 406 Coupe 2.0 (jak u Hondy)
    -Opel Astra II Bertone 1.8 (ładna linia, silnik... ciężko powiedzieć - ale cena chyba troche duża...)
    -Renault Megane II 1.6 16V (auto całkiem ładne - czy to Coupe czy Hatchaback - ale nie wiem czy nie za bardzo to samo co mam )
    -Citroen Xsara 1.6 16V (3 lub 5D - całkiem pojemne o ładnej linii)
    -BMW 318 Coupe lub sedan (BMW - co dużo pisać - ale spalanie? i znajdz chłopie bezwypadka...)
    -Audi A4 1.8T (auto ładne... ale dużo tego :/ i to zawieszenie i spalanie...)
    -Renault Clio FL 1.4 lub 1.6 16V (to samo co mam tylko z mocniejszym silnikiem i wyposażeniem?)
    -Ford Focus 1.6 (nic specjalnego... do tego rdza)
    -Nissan Almera 1.5 lub 1.8 (auto ładne, ale czy to japoniec jeszcze?)
    -Honda Civic 1.5, 1.6(jednak wydaje mi się już troche archaiczna w porównaniu choćby z Meganką)
    -Honda Accord 1.8 (całkiem mi się się podoba - taka limuzyna - ale Honda - i dla mnie ładniejsza niż Civic)

W zasadzie jest tego troche. Musze jakoś to zrobić żeby dojść do 2-4 aut i coś kupić na wakacje. Dlatego pytam was o opinie. Ale nie dawajcie mi konkretnych aut tylko piszcie o nich ogólnie - jak ze spalenim, bezawaryjnością itd - w porównaniu do tego co napisałem. Który będzie najbardziej pasował.
    Z góry dzięki za wszelkie porady i spostrzeżenia.
    Ostatnio edytowane przez guzik_Darek ; 23-12-2008 o 13:16

VIP Awatar Luc
    Auto
    BMW 740i

Domyślnie

Ford Focus - auto raczej bezawaryjne, nowoczesne, relatywnie tanie i łatwo dostępne części. Szeroki wybór aut na rynku wtórnym; sporo nieźle wyposażonych. Nowoczesna konstrukcja i stylistyka, świetne prowadzenie. Dopracowane zawieszenie i układ kierowniczy to to, z czego Focus mk1 słynie. Do tego przestronne wnętrze. Wadą estetyczną jest występująca w niektórych egzemplarzach korozja. Nie tyka się ona jednak elementów konstrukcyjnych.
    "Głos opinii publicznej nie jest substytutem myślenia." - Warren Buffett

Awatar Doktorek
    Auto
    BMW X6, Alfa GT, Maserati 4200GT, Fiat 132

Domyślnie

no to po kolei Panie kolego...

-Fiat Punto II Sporting - z tym silnikiem i skrzynią "6" to powinno nieźle dawać radę... Brava z tym silnikiem bardzo przyjemnie jeździ a punto jednak jest lżejsze

-Fiat Punto HGT - trochę pali

-Fiat Stilo 3D 1.6 - fajne, ładne autko, ale... szykuj się na trzaski i skrzypienia we wnętrzu.

-Mitsubishi Carisma 1.8 GDi - wypowiem się tyle na temat tego wozu, że to japoniec i go nie lubię

-Honda Prelude 2.0 - sam się kiedyś zastanawiałem nad tym wozem... niezły, ale oszczędności nie zaznasz

-Peugeot 406 Coupe 2.0 - nad nim również się zastanawiałem... przepiękny samochód, ale nie wiem jak ze spalaniem

-Opel Astra II Bertone 1.8 - samochód kompletnie niezgrabny, paskudne wnętrze i wysoka cena...

-Renault Megane II 1.6 16V - żelazko ? silniczek fajny, ale to delikatny francuz, licz się z tym...

-Citroen Xsara 1.6 16V - czy ja wiem...

-BMW 318 Coupe lub sedan - E36 ? no to tak jak napisałeś...

-Audi A4 1.8T - po co Ci aż 1.8T ? ktoś chcący się przesiąść z Clio i nie odczuć wysokiego spalania nie wybiera uturbionego 1.8 - ja jeśli już to bym wybrał 1.6 (kompletnie Ci wystarczy) albo co najwyżej 1.8 poza tym licz się, że znalezienie dobrego egzemplarza graniczy z cudem no i koszty utrzymania wysokie - wiem, bo też się przesiadłem z prostego renault na takie coś

-Renault Clio FL 1.4 lub 1.6 16V - znasz ten samochód, tym razem wersja po lifcie i ten silnik - dla mnie bardzo pozytywnie

-Ford Focus 1.6 - tak jak napisałeś... nic specjalnego, rdza, tandetnie wyglądające wnętrze...

-Nissan Almera 1.5 lub 1.8 - auto brzydkie i jak na japońca przystało z paskudnym wnętrzem

-Honda Civic 1.5 - bardzo fajne autko... chyba ścisła czołówka na tej liście

-Honda Accord 1.8 - accord to nie clio, całkiem inna rozmowa w kwestii utrzymania tego wozu już nawet pomijając koszty paliwa

to chyba tyle... mam nadzieję, że chociaż troszeczkę pomogłem

Auto
    Cordoba SDI

Domyślnie

A ja bym dorzucił coś od siebie, a mianowicie corolla G6! Praktycznie jedyną wadą jest jest wygląd, chociaż osobiście bardzo podoba mi się jej styl.
    O awaryjności nie ma nawet mowy. 1,6 ładnie ciągnie i pali naprawdę mało. Przy spokojnej jeździe mieszanej 6l jest realne. Do tego troche nudne ale bardzo dobrze wykonane wnętrze, które może trafić się z ciekawymi dodatkami, jak choćby czerwone pasy. Ilość miejsca z przodu niezła, z tyłu troche gorzej. Prowadzi się przyzwoicie, tym bardziej, że G6 mają dodatkowe rozpórki. Cena też mieści się w podanym zakresie. Jak znalazłbyś ciekawy egzemplarz, to brałbym bez zastanowienia. Sami mieliśmy takiego owada tyle ze liftbacka i teraz jeżdżąc verso trochę czasem żal jakości tej starej rollki

Auto
    Renault Clio II 1.2 (60KM)

Domyślnie

-Fiat Punto II Sporting - słyszaem właśnie że silniki Fiat ma dobre. Ważne żeby się dało w trasie wyprzedzić i żeby się ładnie na obroty wkręcał. Boje się tylko że będzą się strasznie sypały rzeczt typu elektryki, klima, tapicerka itd. Bo mechanicznie to chyba jest dobry (dużo takich do dziś jeździ jako nauka jazdy)

-Fiat Punto HGT -w zasadzie to już troche gokart i spalanie... dlatego pewnie jak już to lepszy będzie Sporting(?)

-Fiat Stilo 3D 1.6 - zawsze myślałem że to dobrze wykonane auto Ale widze że jednak to tylko moje mylne zdanie - Stilo chyba z założenia miało dorównywać wykonaniem Golfowi?

-Mitsubishi Carisma 1.8 GDi - mi tam sie w sumie podoba z wygladu (w środku mniej) ale głównie podoba mi się że jest mocny, i podobno mało pali (cieżko mi to zweryfikować gdyż nie jeździłem nim)

-Honda Prelude 2.0 - auto jak napisałem ale wiem że nie bedzie mnie stać żeby za każdym razem zalewać za 100zł a gaz w takim aucie to troche pomyłka

-Peugeot 406 Coupe 2.0 - właśnie... auto piękne. Podobno też ma swoje fantazje :P i fochy. A spalanie pewnie ponad 10l w mieście (moje wyrabia się w 7-7,5)

-Opel Astra II Bertone 1.8 - a jak z tym silnikiem?

-Renault Megane II 1.6 16V - delikatniejszy niż Clio? Bo musze powiedzieć że Clio jest dość twarde szczególnie jestem pod wrażeniem zawieszenia. Mimo że zrobilem nim już jakieś 15 tyś nic nie musiałem wymieniać (no ABS mi nie chodzi :/ ale to padl od razu po kupnie)

-Citroen Xsara 1.6 16V - ogólnie linia jest ok silnik 1.6 z Reno? I jak z zawieszeniem? Nie jest za miekkie?

-BMW 318 Coupe lub sedan - chyba odpada. Bezwypadkowy to cieżko znaleść i za tą kwote to będzie pewnie rocznik 94'

-Audi A4 1.8T - 1.6 to chyba dość słaby silnik jak na takie duże auto. Pozatym to zawieszenie z przodu... Pewnie od razu po kupnie trzeba będzie wyjąć z kieszenie 2000 zł

-Renault Clio FL 1.4 lub 1.6 16V -auto znam i dla mnie jest pozytywne dobrze się nim jeździ, miejsca mało ale dla mnie starczy, wyposażenie jak na male auto ok. Kumpel ma 1.4 i powiem szczerze że daje rade. Ale czy przesiadać się na to samo... Nie wiem. Mam jednak ochote na coś nowego.

-Ford Focus 1.6 - gryzie mnie w nim rdza i zawieszenie z tyłu. Ten wielowachacz jest trwały? Auto ogólnie nie jest złe...

-Nissan Almera 1.5 lub 1.8 - wygląd jak wygląd. Tylko 1.5 za słaby s 1.8 pewnie spala.

-Honda Civic 1.5, 1.6 -też taki gokarcik pewnie ;] ale jak 1.5 i 1.6 idzie? I jak to jest z zawieszeniem (trwałością) w Civicu.

-Honda Accord 1.8 - to już klasa D. Więc pewnie faktycznie koszty by zjadły więc odpada.

-Toyota Corolla G6 3D- auto ma linie ok (przód owadzi :P) środek mniej mi się podoba. Ale chodzi o to że ciężko znaleść wersce z klimą nie mówiąc już o G6 1.6 z klimą ;] to prawie jak cud :P (myle się?)
    Ostatnio edytowane przez guzik_Darek ; 23-12-2008 o 13:17

Auto
    Cordoba SDI

Domyślnie

No nie powiem, żeby ich było dużo, ale czasu masz sporo a naprawdę warto szukać.

Cudowna http://www.allegro.pl/item503766008_...a.html#gallery

Awatar dżony
    Auto
    Peugeot 407 SW

Domyślnie

Taa 15k za takie cośtoż to nie ma żadnego porównania do Golfa 4 czy Focusa za te same pieniądze(no z tym ostatnim łączy go tandetne wnętrze).
    Ja bym brał Stilo nowoczesny i ładny samochód a z tym wykończeniem to nie wiem skąd doktorek to wytrzasnął? może z forum Ałdijak dla mnie nie ma różnicy między nim a Golfem a Focusa znacznie przewyższa pod tym względem.

Awatar Razor 77
    Auto
    .

Domyślnie

Focus poza rdzą nie ma żadnych wad - polecam
    Prelude może być kosztowna w utrzymaniu, ale jest świetnym samochodem.
    Stilo...cóż, lepsze od Bravo/Bravy
    A4 bardzo dobre i nie wygląda na taksówkę jak C czy E -> jedyny kłopot to
    zawias na polskich drogach, ale nie jest tak strasznie jak go malują.
    1.8 T trochę pije, ale da się jeździć oszczędnie.

BMW 3er jak brac to z rzędową szóstką - R4 w BMW będzie trochę za słabe do RWD żeby
    dać Ci to co BMW może dawać - wielką frajdę z prowadzenia.
    Golf...nuda

Zamiast Carismy rozważ Galanta - wygląda lepiej, jest większy i chyba też ma więcej "sportowej ikry"

Rozważyłbym jeszcze Audi A3 i Honde Civic
    Ostatnio edytowane przez Razor 77 ; 23-12-2008 o 15:14

Awatar Sprinter

Domyślnie

Do tej kwoty możesz znaleźć BMW 318iS czyli 1.8 i 140KM. Coupe i kompakt mi się podobają, ale muszą być zadbane I oczywiście można dostać bezwypadkowy egzemplarz... Jeżeli to nie odpowiada to bym szukał Focusa albo Golfa IV bo do tej ceny napewno coś się znajdzie

Awatar Basti
    Auto
    Alfa R

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez guzik_Darek Zobacz posta
    -Fiat Stilo 3D 1.6 - zawsze myślałem że to dobrze wykonane auto Ale widze że jednak to tylko moje mylne zdanie - Stilo chyba z założenia miało dorównywać wykonaniem Golfowi?
    No niestety troche tak jest...

Mitsubishi Carisma 1.8 GDi
    Albo coś mi się miesza albo te Carismy się psują.Głowy nie dam.

-Renault Megane II 1.6 16V
    Znajomy ma-psuje się na potęge.
    1,4 pali ponad 9 w mieście jak deptasz.

-BMW 318 Coupe lub sedan - chyba odpada. Bezwypadkowy to cieżko znaleść i za tą kwote to będzie pewnie rocznik 94'
    Myśle że po lekkiej stłuczce nie należy się auta bać.
    Poza tym 1,6/1,8 spali tyle co odpowiednik w Audi.
    Tu: http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C7134988 masz iSa-pali nie wiele więcej niż zwykłe 1,8 a osiągi o wiele lepsze.
    Zwykła 1,8 http://infobot.pl/r/YvI (ta źle nie jeździ) albo 1,6 http://infobot.pl/r/YvJ najgorszymi propozycjami nie są.
    Porównywalne do A4,a jeździ lepiej.

-Audi A4 1.8T - 1.6 to chyba dość słaby silnik jak na takie duże auto. Pozatym to zawieszenie z przodu... Pewnie od razu po kupnie trzeba będzie wyjąć z kieszenie 2000 zł
    Zawieszenie to też chyba zleży jak kto jeździ-nie wiem-nie miałem z nim do czynienia.

-Ford Focus 1.6 - gryzie mnie w nim rdza i zawieszenie z tyłu. Ten wielowachacz jest trwały? Auto ogólnie nie jest złe...
    Całkiem dobra propozycja.

Dla mnie by wchodziły w grę: Beemka,Audik,Focus.
    Zastanowiłbym się również nad taką Vectrą:
    http://motoallegro.pl/item507099567_...spr_zarej.html
    stosunkowo tanie są. 1,6 może nie jest rakietą,ale zbiera się nie najgorzej,160-170 poleci bez problemu i jest to optymalna prędkość na trasie-powyżej zaczyna się robić głośno.Komfort całkiem przyzwoity.

Uprawnienia umieszczania postów