Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 42

Wątek: Polonez Caro 1.6 Gli-Fiat Uno 1.4 i.e.S

Raffi
    Guest

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Goguś
    Cytat Zamieszczone przez Raffi
    Goguś ma trochę racji, bo rzeczywiście Poldka łatwo naprawić samemu. Ale po co wogóle naprawiać, ja bym wział Uno.
    A co myslisz ze Uno sie mu nigdy nie zepsuje??
    Nie to miałem na myśli Uno raczej mnie się psuje, ale to i tak zależy od szczęścia.

Awatar Goguś
    Auto
    323F

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez King Kerosin
    kup UNO, lej na POLDKA
    Wow pierwszy twoj post na tym forum i cóz za wyczerpujaca odpowiedz :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

ŁOWCA BLACH Awatar AGENT
    Auto
    Najlepsze na świecie

Domyślnie

Widze, że zwycięża w tym rankingu Uniacz. No cóż, nie dziwię się. Może i części do Poldiego są tanie, ale obserwując Gogusia to nader często musi coś przy nim ciągle wymieniać, a jeździ bardzo mało ok. 5 tys. km rocznie.
    Jak kupisz Uniacza, to masz pewność, że sobie nim pojeździsz, wiem to z doświadczenia. Goguś - zobacz sobie lepiej do instrukcji obsługi jaką pojemność bagażnika ma polonez, a jaką Uniacz. Różnica to ok. 30 litrów. A wracając do jazdy, to Uniacz z silnikiem 1.4 ma naprawdę niezłego kopa przy tak małej masie, a Polonez poprostu nie jeździ. Na zakrętach to szoruje lusterkami po asfalcie, tak się przechyla. Uniacz z kolei ma twarde zawieszenie, tak więc na zakrętach nie ma porównania z Poldkiem.
    Jeśli jesteś właścicielem stacji benzynowej-kup Poldka, jeśli nie wybierz Uno. Goguś mówił mi że jego wehikół spala na setkę prawie 13 litrów paliwa (zimą, ale to i tak dużo!).
    No cóż, każdy będzie chwalił swój wóz, tak więc te opinie nie są do końca obiektywne.
    Były:
    (1.)
    Fiat 126 elx (NGI 9F82) 00', (2.) Fiat Uno 0.9 + LPG (NGI C858 ) 07', (3.) Opel Astra G Caravan 1.6 + LPG (NGI 04777) 99' , (4.) Fiat Panda 1.1 + LPG (NGI 4L32) 07' , (5.) Fiat Grande Punto 1.4 8v + LPG (N0 SORRY) 08', (6.) Honda Accord 2.0 benzyna (NO 9999C) 09', (7.) Alfa Romeo Giulietta 1.4 Turbo Benzina MA 170 TCT + LPG (N0 DAWAJ) 12'
    Jest: Honda PCX 0.125 (NOL 1W22)

Auto
    *

Domyślnie

Ja powiem Polonez, sam znam trochę to auto ze strony mechanicznej i eksploatacyjnej, tak czy inaczej jak masz nie zerżnięty silnik w Poldku to jak wyskoczysz na autostradę to Uno może ci skoczyć.
    konto zamknięte

Awatar @ndrzej

Domyślnie

Chłopie nie zastanawiaj sie i bierz Poldolota. Jeżeli jestes kumaty znasz sie troszke na mechanice to jest wóz dla ciebie. Sam zrobisz w nim co trzeba bedzie np. wymiana swiec, kabli wyskoiego napiecia, oleju i innych materialow eksploatacyjnych. Sam mam poloneza i ten woz mi pasi. A ten Polonez to z ktorego roku, ile przebiegu, jezeli piszesz ze jest GLI to ma wtrysk jedno punktowy, jaka cena, z gazem czy bez?? Napisz cos o tych wozach. Polonez jest napewno autem prostszym niz Uno i napewno dostaniesz do niego tansze czesci jezeli cos padnie. To wszystko zalezy od jego stanu jak kupisz padline to bedziesz musial wlozycz w niego.
    A pozatym jak czegos nie bedziesz wiedzial mozesz sie zglosic na super forum o FSO podaje link tam mozesz zapytac o wszystko, mozesz sie tez poradzic kolesi ktorzy na codzien jezdza Polonezami. http://www.fso.ptk.prv.pl/
    TOMASZ- Polonez ma znacznie pakowniejszy bagaznik niz Uno.
    Dobra, właśnie zastanawiam się nad tymi ofertami: FIAT UNO 1.4 i.e.S http://www.motoallegro.pl/show_item.php?item=48457869
    POLONEZ 1.6 Gli http://www.motoallegro.pl/show_item.php?item=48128095
    PS. I co jak myślicie który lepiej wybrać
    BMW M3 Turbo podnieci Cię

Tomasz
    Guest

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Aston Martin Lagonda
    tak czy inaczej jak masz nie zerżnięty silnik w Poldku to jak wyskoczysz na autostradę to Uno może ci skoczyć.
    Hahahaha......... to się nazywa rzetelna i obiektywna opinia :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Ty chyba nikdy nie jechałeś Uno 1,4...
    Nawet chyba nie widziałeś tego silnika w cyferkach ani w wykresach... bo gadać takie głupoty to szczyt nie powiem czego...

Nigdy coś wolniejszego nie przeskoczy czegoś szybszego/elastyczniejszego/dynamiczniejszego. NIGDY! Chyba, że technika jazdy jest na poziomie dziadka w kapeluszu, ale to juz nie wina samochodu!!

A z tych dwóch ofert... moją opinię Andrzej znasz - Uno Cię nie zawiedzie Ciasne nie jest, bagażnik duży, dość bezawaryjny i niesamowicie prosty w obsłudze. Żadnych większych problemów jeśli się je normalnie eksploatuje - wiem to z doświadczenia. Rdzy też się nie bój jeśli auto bezwypadkowe... czego o Polonezie powiedzieć się nie da

Awatar Goguś
    Auto
    323F

Domyślnie

Polonez jak Polonez Uno jak Uno. Widać tu znaczną różnice cenową na korzyść Poloneza. Ja tam polecam Poldiego ale wiesz sam na odległość przez Allegro nie ocenisz ich stanu, trzeba pojechać i sprawdzić samemu co i jak. Jak masz chęć kupić tego Poldolota to radze jechać oglądać go z osobą zaufaną która zna Polonezy na wylot. Kupić Poloneza "złoma" nie jest sztuką, ale sztuką bedzie w niego pakowanie szmalu. Polonez ma kilka słabych punktów i przed zakupem trzeba je dokladnie sprawdzić.
    Podobnie jest pewnie i z UNO.
    Takie jest moje zdanie.

Aston Martin Lagonda napisał:
    tak czy inaczej jak masz nie zerżnięty silnik w Poldku to jak wyskoczysz na autostradę to Uno może ci skoczyć.
    TOMASZ napisał:
    Hahahaha......... to się nazywa rzetelna i obiektywna opinia

Ty chyba nikdy nie jechałeś Uno 1,4...
    Nawet chyba nie widziałeś tego silnika w cyferkach ani w wykresach... bo gadać takie głupoty to szczyt nie powiem czego...

Nigdy coś wolniejszego nie przeskoczy czegoś szybszego/elastyczniejszego/dynamiczniejszego. NIGDY! Chyba, że technika jazdy jest na poziomie dziadka w kapeluszu, ale to juz nie wina samochodu!!

A z tych dwóch ofert... moją opinię Andrzej znasz - Uno Cię nie zawiedzie Ciasne nie jest, bagażnik duży, dość bezawaryjny i niesamowicie prosty w obsłudze. Żadnych większych problemów jeśli się je normalnie eksploatuje - wiem to z doświadczenia. Rdzy też się nie bój jeśli auto bezwypadkowe... czego o Polonezie powiedzieć się nie da
    .................................................. .................................................. ...

Zgadzam sie z Astonem takie Uno nie ma polotu do dobrego Poldka.
    Pozatym jest krotkie, wąskie, rzuca sie po zakrętach. Troszke modyfikacji w standardowym zawieszeniu poldka i bedzie tez twarde. Wszystko da sie zrobic. TOMASZ- a z tym bagaznikiem to dobre "duży bagażnik" :lol:

Awatar @ndrzej

Domyślnie

Polonez jak Polonez Uno jak Uno. Widać tu znaczną różnice cenową na korzyść Poloneza. Ja tam polecam Poldiego ale wiesz sam na odległość przez Allegro nie ocenisz ich stanu, trzeba pojechać i sprawdzić samemu co i jak. Jak masz chęć kupić tego Poldolota to radze jechać oglądać go z osobą zaufaną która zna Polonezy na wylot. Kupić Poloneza "złoma" nie jest sztuką, ale sztuką bedzie w niego pakowanie szmalu. Polonez ma kilka słabych punktów i przed zakupem trzeba je dokladnie sprawdzić.
    Podobnie jest pewnie i z UNO.
    Takie jest moje zdanie.
    Tak, wiem że jest znaczna różnica cenowa,ale właśnie niewiem czy lepiej zapłacić więcej za Uno czy mniej za Poloneza
    BMW M3 Turbo podnieci Cię

Awatar Goguś
    Auto
    323F

Domyślnie

To juz jest twoj wybor. Jest to tez jest zalezne jak juz mowilem od stanu technicznego poszczegolnych pojazdow.

PS. Ktos mowil ze w Polonezie nie ma zagłówkow z tylu. Jak nie ma jak ja na tym foto wyraznie widze zagłowki z tylu.

Tomasz
    Guest

Domyślnie

Pozatym jest krotkie, wąskie, rzuca sie po zakrętach. Troszke modyfikacji w standardowym zawieszeniu poldka i bedzie tez twarde. Wszystko da sie zrobic. TOMASZ- a z tym bagaznikiem to dobre "duży bagażnik" :lol:
    1) Nic się nie rzuca na zakrentach... trzeba tylko obiektywnie porównać oba auta... a nie być ślepo zakochanym w jednym
    2) Bagażniki są prawie identyczne... zaledwie 30 litrów na korzyść poloneza jest niezauważalne w codziennej eksploatacji.

2 post

Cytat Zamieszczone przez @ndrzej
    Tak, wiem że jest znaczna różnica cenowa,ale właśnie niewiem czy lepiej zapłacić więcej za Uno czy mniej za Poloneza
    Cena też wiele mówi o aucie... o jego walorach, o jego stanie technicznym, o jego powodzeniu i faktycznej wartości...

Więc odpowiedź znasz...

i pan tomasz nie wie żeby łączyć posty?

Uprawnienia umieszczania postów