Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 1 z 7 1234567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 64

Wątek: Renault Megane II, Renault Laguna II FL, Ford Mondeo

Auto
    Mondeo MK3

Domyślnie Renault Megane II, Renault Laguna II FL, Ford Mondeo

Witam po raz pierwszy na forum

Interesują mnie modele wymienione w tytule wątku, ale mam kilka sprecyzowań:

- kwota do 30 tys. pln
    - głównie biorę pod uwagę Lagunę i Mondeo, ale Megane nie odrzucam
    - jestem nastawiony na diesla
    - wszystkie w wersji hatchback

Co do Laguny to chodzi o wersję po liftingu z 2005 roku.
    Z Mondeo jest ta sama sytuacja - model po liftingu z 2003 roku.
    Natomiast Megane II jest opcją awaryjną, tzn, mniejszą i tańszą.

Zaznaczę od razu, że nie szukam samochodu do szaleństw, ale do wygodnej, umiarkowanej jazdy. Musi jednak posiadać zapas mocy, aby móc bezpiecznie wyprzedzać.

Bardzo was proszę o pomoc w wyborze pomiędzy tymi samochodami.
    Wszelkie opinie/porady o nich także będą mile widziane.

Auto
    Cordoba SDI

Domyślnie

jak megane II albo laguna i to jeszcze w dieslu to odrazu sobie odpuść. Opinie niezbyt pochlebne. Mondeo jest ogólnie dobrym autkiem tylko uważaj na rdzę i dobre paliwo do diesla, bo wyczulony jest. Ja za tą kwotę szukałbym jakiegoś accorda, albo avensis, bo autka zdecydowanie trwalsze, a i jeżdżą przyzwoicie.

Awatar mkente
    Auto
    Solaris Tramino

Domyślnie

Ani renaulty ani ford nie mają dobrych diesli. U forda dochodzi problem ze rdzą - ja bym go nie kupował. Laguna w benzynie po liftingu to świetne auto - bardzo wygodne i ogólnie dopracowane. Megane też jest lepsze po lifcie, we wcześniejszych mogą dokuczać awarie elektroniki. Spoza tych aut może interesowałoby cie Stilo ze świetnym 1.9JTD albo z tym samym silnikiem Lancia Lybra lub Alfa 156, ewentualnie Peugeot 307/407 HDI
    "Racing is life. Anything that happens before or after is just waiting." Steve McQueen
    www.swiatwyscigow.pl

VIP Awatar ilovebmw
    Auto
    Zostało jedno :( Mondeo MK4

Domyślnie

mkente, nie szereguj prosze, ze kogos silnik jest dobry, a kogos zly, bo tak wcale nie jest.

Duza czesc nowoczesnych silnikow o zaplonie samoczynnym boryka sie z przeroznymi problemami i nie dotyczy to tylko renault i forda, a rowniez i fiata z tym "swietnym" 1.9 JTD czy jednostek HDI.
    Mozna powiedziec, ze wszedzie sa przypadki, ze auta jezdza bezawaryjnie po 250 tys. km, a inne, teoretycznie takie same po 50 tys. to trupy, z lejacymi wtryskami i turbosprezarka plujaca olejem.

Darowac sobie Renault, a kupic alfe czy płomienia 307... gdzie tu sens, gdzie logika? Dla mnie to jeden wozek, podobnie jak twierdzenie KRiSpa, ze avensis czy accord jest trwalszy od pozostalych konkurentow. Klapki z oczu, to nie te czasy Panowie koledzy.

Co jeszcze...
    Jesli piszesz, ze laguna po lifcie to dopracowane auto, a nie polecasz forda po lifcie, to ja napisze Tobie troche na zlosc: ford w benzynie po lifcie bedzie szybszy na zakrecie, wiekszy w srodku i rownie dopracowany. Co kto lubi...

Przechodzac do tego, czego sam bym szukal, to raczej benzyny. Odpada wiele problemow, tych potencjalnych i tych standardowych. Spalanie bedzie wieksze, no ale cos za cos.
    Z konkretnych aut to raczej klasa laguny i mondeo, a nie kompakt.

There's more to liv
    ing than only surviving

Auto
    Mondeo MK3

Domyślnie

3 pierwsze posty i od razu rozbieżności
    Jak to jest w końcu z tą Laguną? Na necie się oczytałem, że im nowszy rocznik to tym mniej problemów. Można z tego wnioskować, że po 4 czy 5 latach od wypuszczenia Laguny II powinno być znacznie lepiej. Znacząca większość złych opinii dotyczy wersji sprzed FL, natomiast o wersji nowszej (rok 2005 i nowsze) jest mało co, a to co można znaleźć jest bardzo pochlebne.

Sprawa z dieslami też jest dziwna. Czy to prawda, że jak się leje lepszej jakości paliwo to nie powinno się mieć problemów z wtryskami? Bo ponoć wszystkie nowoczesne ropniaki są bardzo wrażliwe pod tym względem.

Awatar Razor 77
    Auto
    .

Domyślnie

Są wrażliwe Common Rail oczywiście.

Dci to najgorsze możliwe diesle na CR jeszcze do niedawna, teraz jest lepiej, ale to niestety dopiero, bo renault klepało te silniki dobre kilka lat zanim ktoś poszedł po rozum do głowy i usunął ich wady - kupując używane dci w lagunie II sporo ryzykujesz - lepiej weź benzynę, bo o ile laguna II jest po prostu przeciętna o tyle z dci może być beznadziejną studnią na kasę Pełno na to dowodów w sieci.

Mondeo po FL nie ma większych dolegliwości - rdzy praktycznie nie znajdziesz na niebitym egzemplarzu a jak juz pisano tutaj jeździ najlepiej w swojej klasie, jest duże i generalnie bardzo korzystne pod względem cena/koszty - jakość.

Silniki TDDi nie mają CR i są trwalsze od pierwszych diesli CR Forda - TDCi.
    Same silniki TDCi są niezawodne, ale wrażliwe na jakość paliwa - jak dany egzemplarz miał dobrą przeszłość a Ty zadbasz o jego dobrą przyszłość wszystko będzie cacy, ale wiadomo, że to może być bardzo różnie.

A o maździe 6 nie myślałeś :susp: ?

Auto
    Mondeo MK3

Domyślnie

Na Mazde też patrzyłem, ale cena przekracza już 30 tys. Poniżej można znaleźć tylko sprowadzone egzemplarze.

Razor, z tego co piszesz wnioskuję, że Laguna II po FL w dieslu to totalna klapa. Czyżby lifting dotyczył jedynie wyglądu auta? Po tylu skargach wydaje się to mijać z celem.

p.s tak bardzo podoba mi się wizja 'zabawki' hands free, a wy tak niepochlebnie oceniacie ten model

Awatar Razor 77
    Auto
    .

Domyślnie

Źle zrozumiałeś
    Pisałem, że Do Niedawna były ciulowe dci, od 2006 są dużo lepsze, chociaż do czołówki nadal im brakuje, ale to inna kwestia. Ważne, że jakoś na przełomie 2005/06 poprawiono najgorsze mankamenty dci.
    Laguna II FL jest sporo lepszym produktem od wersji sprzed FL i widać wyraźnie mocno zmniejszoną liczbę narzekań na wersję po Face Liftingu.

Karty Hands Free i wg bajerów elektronicznych też lepiej unikać
    Dwie rzeczy trapiły renaulty z tamtych lat - dci i elektronika.
    Im mniej bajerów tym lepiej a jak chce się mieć bajery trzeba być cierpliwym
    i wyrozumiałym na ewentualne psikusy

Poza tym - Ty dużo rocznie jeździsz ? jak mniej niż 20-25 tysięcy km rocznie to diesel mija się z celem.
    Lepiej brać pewną i prostą benzynę tak samo jak w lagunie czy w Mondeo

Auto
    Mondeo MK3

Domyślnie

Interesuje mnie Laguna JEDYNIE PO lifcie i tego się trzymajmy Jeśli masz jakieś info o tym modelu to byłbym bardzo wdzięczny za ich przekazanie

Co do przebiegu to raczej nawet poniżej 20 tys. i nie patrzę na diesla jedynie ze względu na spalanie. Bardzo liczy się także moment obrotowy, który jest sporo wyższy niż w benzynie.

Awatar Razor 77
    Auto
    .

Domyślnie

W takim razie ryzyko jest zdecydowanie mniejsze
    Jak uda Ci się znaleźć pewny egzemplarz z książką serwisową to możesz takie dci brać, byle po FL,
    bo to daje poniekąd pewność co do trwałości.
    ( poniekąd, bo od właściciela sporo zależało, nie tylko od mechanicznych aspektów )

Na Twoim miejscu obmacałbym obydwa samochody, przejechał się, dopasował się samym sobą do charakteru samochodu - czy wolisz leniwego kanapowca czy coś ostrzejszego i zwinniejszego - kwestia gustu.
    Jak Ci leży renówa bardziej - szukaj właściwej.
    Jak Mondeo - również.

I jak zamierzasz brać diesla, podpytaj właściciela o to jak obchodził się z silnikiem,
    bo na pewno wiesz, że silniki Turbodoładowane mają swoje specyficzne właściwości a naginanie
    pewnych zasad źle się może dla nich kończyć

( Podstawa to dbać zawsze o dobry poziom i jakość oleju oraz oczywiście nie gaszenie silnika po jeździe od razu na szybko jak silnik bez doładowania, bo turbina siłą bezwładności dalej pracuje, a odcinając zapłon odcinamy smarowanie turbiny i zanim ona przestanie pracować do zera, odbywa się to bez smarowania co jest zabójcze dla niej na dłuższą metę ).

Uprawnienia umieszczania postów