Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 3 z 8 PierwszyPierwszy 12345678 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 75

Wątek: TSI vs TDI

Awatar Razor 77
    Auto
    .

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Razor 77 Zobacz posta
    Takia KIA Cee'd 1.6 fajnie brzmi ? Na pewno, chodzi jak V8 a porównywalny diesel 1.6 CRDi przy tymże potworze to wg jest zero...

Nerguś...
    gdzie Ty tamto wyczytałeś ?

Tamto to był:

1. Sarkazm
    2. 1.6 benzyna celowo wyolbrzymione
    3. Przykład, że przeciętne R4 nie brzmi fajnie ( Alfy, Type-Ry etc. nie są przeciętne )
    4. Właśnie o takim nijakim 1.6 jak w Cee'dzie pisałem dla przykładu, bo od 1.6 CRDi wcale lepiej nie chodzi
    5. Jak to jest fajny dźwięk...

Awatar b707
    Auto
    Skoda Superb III ew. Citigo Elegance

Domyślnie

A skąd Ci przyszło do głowy, że 1.8 TSI ma lepsze osiągi ( gł. elastyczność ) od 2.0 TDI 170 CR :lol: ?
    No ma?
    Elastycznosć zalezy nie od wysokości momentu ale od tego w jakim zakresie jest dostepny. Przyczym zakres dostępnosći nalezy odniesc do maksymalnych obrotów silnika... Mylnie stwierdza wielu ludzi że japońskie silniki N/A maja wieksza elastyczność bo mają większy zakres max momentu... fakt maja większy ale zamiast do 5-6 tys kręcą się do 7-9 tys.

Zresztą zastanawiam się czy można porównywać 1.8TSI z 2.0TDI 170KM... litraż zawsze robi swoje... Dlatego też nie wyżyłowane jednostki potrafią prezentowac lepszy parametry w przypadku momentu niz mniejsze bardziej wyżyłowani.

Porównywanie silnika N/A z T też IMHO niema sens.
    pzdr
    Imperialne Siły Moderujące

Tu pilnuje Kocia Banda:
    https://www.facebook.com/KociaBanda/

Awatar Razor 77
    Auto
    .

Domyślnie

Ale idąc do salonu masz wybór między TSI a TDI i przeciętny polak tak to rozpatruje.
    W CC też nie widze Diesla, ale w zwykłym jak najbardziej.

I wziąłbym 2.0 TDI na CR, ale z DSG ( mówię o zwykłym Passku tutaj )

Moment obrotowy w TSI mimo dostępności w szerokim zakresie sprawdzi się słabiej niż wyższy w dieslu CR. Podkreślam, że mówię o CR, bo one maja krzywą w miarę harmonijnie rozwijaną, TDI na pompowtryskach nie.

Należy brać pod uwagę, że diesel kręci się do dużo mniejszych obrotów niż benzyna, więc to, że ma do dyspozycji zakres 2000 obrotów naprawdę mocnych nie znaczy, że to mało przecież, bo i skrzynia w dieslu jest dopasowana do takiego charakteru silnika. Porównanie elastyczności na danym biegu, albo na najniższym możliwym biegu w zakresie danej prędkości wskazuje na przewagę Diesla w tym przypadku

Np. wyprzedzanie w 170 TDI uda się szybciej niż w 160 TSI.
    Dopiero 2.0 TSI będzie mieć lepszą elastyczność

Awatar gregor_s
    Auto
    Peugeot 406

Domyślnie

Widzę że zawiązała się ciekawa dyskusja
    Jeśli moment obrotowy powinien mieć przełożenie na przyspieszenie (siłę ciągu samochodu) to diesel w tym pojedynku powinien być dużo szybszy od benzyniaka, ale nie będzie takiej różnicy, bo pomijając masy samochodów w tym wszystkim należy głównie rozpatrzyć przełożenia skrzyni biegów, które dają lepszą możliwość wykorzystania mniejszego momentu w benzyniaku i który tym samym zrównuje się osiągami z TDi. <<< Tak wyczytałem w jakiejś gazecie motoryzacyjnej. I coś w tym może być, bo charakterystyki tych silników są przecież całkiem inne. JEśLI TO NIE PRAWDA TO POPRAWCIE MNIE, BO TEMAT SKRZYNI I PRZEłOżEń CHYBA W TEJ DEBACIE NIE BYł SPECJALNIE BRANY POD UWAGę.
    Ja natomiast osobiście wolę benzyniaki, bo lejąc dodatkowo dobre paliwo dają mi z jazdy dużo więcej frajdy.
    I podoba mi się podejście producentów np. Astona Martina, którzy robią niezmiennie silniki wolnossące, za to piekielnie duże i mocne, uzyskując przy tym fantastyczne ich parametry.

Czekam na jakieś mądre uwagi i odpowiedzi w tej kwestii
    ...szerokiej drogi...

Auto
    opel

Domyślnie

co Wy gadacie przeciez silnik 2,0TDI 170KM 350Nm jest na pompowtryskach a nie na common rail
    wiem bo ma mój kumpel audi a4 b7 i on na pewno nie jest na common rail bo klekot jest nie do wytrzymania!
    wiecie moze ile ten silnik powienien palić?

Awatar b707
    Auto

Domyślnie

170KM wystepuje na pizowtryskach [inny rodzaj pompowtrysków] i w wersj CR...
    Pamietajmy że wersja PD 170konnego TDI wypluwa prawie 200 koników

Ale idąc do salonu masz wybór między TSI a TDI i przeciętny polak tak to rozpatruje.
    No tak ale między 1.8TSI a 2.0TDI 170KM masz przepasć cenowa w wysokości 15 tys..

2.0TDI 170KM porównuj lepiej z 2.0TSI...
    Oba po dwa litry i oba Turbo... podobne opłaty... identyczne ceny wyjściowe.

W końcu 1.8TSI miał zastąpic 2.0FSI z manulaną skrzynia biegów.

Tu pilnuje Kocia Banda:

Awatar Kubus
    Auto
    Różniaste

Domyślnie

I wziąłbym 2.0 TDI na CR, ale z DSG ( mówię o zwykłym Passku tutaj )Np. wyprzedzanie w 170 TDI uda się szybciej niż w 160 TSI.
    Niestety do 2.0 TDI dostaniesz stare DSG i nie dostaniesz nowej 7-biegowej 'suchej' skrzynii ... którą dostaniesz z silnikami 1.4 i 1.8 TSI i w przyszłości z 1.6 TDI.

Np. wyprzedzanie w 170 TDI uda się szybciej niż w 160 TSI.
    Nie uda się szybciej.

Pamiętam stary test dwóch małych szybkich samochodzików. Z jednej strony stanął Fiat Punto HGT 1.8 133km z drugiej Seat Ibiza 1.9 PD 130 km z silnikami które prawie zawsze miały spore gifty w serii więc można zakładać że miał spokojnie >140km.

Najbardziej podobała mi się tabelka elastyczność i porównanie przejść pomiędzy prędkościami 60-100 oraz 80-120. Punto miało lepsze wyniki. Jak to możliwe ? Pod tabelką była adnotacja - "możliwie najszybsze przejście" . To był normalny test elastyczności a nie test w którym testują wyprzedzanie kolumny tirów na szóstym biegu :susp:

Mówisz tak o tej elastyczności i chciałeś wystawić na porównanie doładowanego diesla z wolnossącą benzyną ... ehhhh

Porównójmy podobne silniki:

3.0 TDI 240 km vs 3.0 TFSI 333 km
    Pod względem elastyczności, każdej, diesel sssie

5.0 V10 TDI 313km vs. 5.0 FSI V10 580km ...
    Niestety nie nie można znaleźć silnika w podobnej budzie dlatego w teście elastyczności od 100 km/h do 200 km/h faworyzowalibyśmy diesla również ze względu że ma jedną trubinę mnie.

W VW Phaetonie jechałaby jedna osoba od 100 km/h a w RS6 jechałaby cała rodzina i startowała ... ze startu zatrzymanego Diesel i tak sssie

Możesz pisać że diesle to, diesle tamto ale nie że są szybsze ...
    Ostatnio edytowane przez Kubus ; 31-01-2009 o 17:39 Powód: ...

Awatar b707
    Auto

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Kubus Zobacz posta
    Niestety do 2.0 TDI dostaniesz stare DSG i nie dostaniesz nowej 7-biegowej 'suchej' skrzynii ... którą dostaniesz z silnikami 1.4 i 1.8 TSI i w przyszłości z 1.6 TDI..
    Bo nowa nie lubi dużych momentów jak pamietam.
    pzdr

Tu pilnuje Kocia Banda:

Auto
    opel

Domyślnie

Pamietajmy że wersja PD 170konnego TDI wypluwa prawie 200 koników
    co ty gadasz? wiem bo kolega ma audi a4 b7 2,0TDI i ma tam 170KM i 350Nm i nie jest na common rail a nie 200KM

Awatar Kertoip
    Auto
    Skoda Felicja GLXi

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez michal1985 Zobacz posta
    co ty gadasz? wiem bo kolega ma audi a4 b7 2,0TDI i ma tam 170KM i 350Nm i nie jest na common rail a nie 200KM
    Na papierze 170, a w rzeczywistości....

Uprawnienia umieszczania postów