Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16

Wątek: Felgi 17'' a może 18'' ?

Auto
    b6

Domyślnie Felgi 17'' a może 18'' ?

Witam
    od kilku tygodni mam strasznie wielki dylemat.
    Nie wiem jakie felgi zakupić na lato
    problem polega na tym że poczytałem trochę np. o 18'' że na nasze drogi to wyrok na felgi oraz na zawieszenie
    z kolei 18 pięknie się będzie prezentować w aucie i tu jest właśnie pytanie do Was.
    Jak to jest naprawdę,jeśli ktoś chociaż trochę uważna(tzn ja jestem uczulony na punkcie dziur i dbania o auto) tylko czy przypadkiem nawet wolne przejeżdżanie przez DUŻE DZIURY (w PL nie brakuje) nie szkodzi przypadkiem feldze i zawieszeniu?

17'' myslalem dlatego ze moze by podeszla np. 225/50 przod 235/50 tyl
    (tu jest kolejne pytanie) czy ktos wie jakie opony wejda na 17'' (max profil??)
    poniewaz wiem ze jakbym chcial 18'' to musze ladowac profil 40 bo wiekszy moze juz chaczyc :/

Kazdy mowi co innego
    jeden bierz 18'' super bedzie sie prezenetowac(tak wiem ze super tylko nie chce czegos takiego po sezonie ciagle felgi beda do prostowania a zawiecho do roboty)

Dlatego szukalem forum ktore powinno mi pomoc(specjalizujace sie wlasnie w tych tematach) mam nadzieje ze dobrze znalazlem i dziekuje za kazda pomoc (NAJLEPIEJ W POSTACI + i - 18'' jak i 17'')

Mam nadzieję że za bardzo nie namieszałem i wiecie o co mi chodzi

Awatar bobryt
    Auto
    AR155

Domyślnie

jakbyś napisał do jakiego autka może byłoby łatwiej.
    dla mnie profil 50 jest akuratni. przy niższym już trzeba uważać

ale coś za coś. albo wygląd, albo komfort i mniejsze koszty

Auto
    b6

Domyślnie

Auto: b6
    (passat)

VIP Awatar Robak
    Auto
    Infiniti M35h

Domyślnie

Jesli passat b6 to mozna brac felge 18" spokojnie. Felga 8x18" i opona 235/40 r18. Bedzie troche trzesło ale nie bedzie tragicznie.
    Felga 17" tez jest dobra ale to juz nie to bo b6 jest dosc duzy i krowiasty i siedemnastki troche gina w nadkolach. W tym przypadku felga 7,5x17" i opona 235/45 r17 ewentulnie jesli silnik jest słabszy to mozna zastosowac 215/50 r17.
    Ja bym poszedł w 18".

Auto
    b6

Domyślnie

silnik 2.0t (200km)
    a 18'' nie podejdą 235/45 ??

i jeszcze jedna sprawa
    jakie w koncu ET?
    poniewaz widze ze 35 niby jest normalnie
    ale pisali mi tez cos o ET 40 i wiekszym
    :/
    Ostatnio edytowane przez CHOROSZ VWslask ; 01-02-2009 o 13:24

VIP Awatar Robak
    Auto
    Infiniti M35h

Domyślnie

235/45 r18 nie podejda.
    Wydaje sie ze oryginalne et przy 18" to 44 wiec najlepiej nie przekraczac et40. Et najlepiej od 40-47.

Auto
    b6

Domyślnie

najlepiej nie przekraczac et40. Et najlepiej od 40-47.

to przekraczac czy nie?

a jak wyglada sprawa z zajezdzaniem zawiecha(naprawde tak szybko sie moze zurzyc przez 18'') ? czy to tylko takie glupie gadanie ??
    bo nie chce ponosic jakis kosztow przez to z zawiechem ...ze bedzie trzeba cos zmieniac itp.

jeszcze jedna sprawa bylo to ze z czasem (rok,dwA) bd chcial zamontowac airride i czy przypadkiem 18'' nie beda mogly sie schowac w nadkola bo beda za duze?
    Ostatnio edytowane przez CHOROSZ VWslask ; 01-02-2009 o 14:31

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez CHOROSZ VWslask Zobacz posta
    to przekraczac czy nie?
    Chodzi o to, żeby ET nie było niższe, niż 40 - czyli wspomniane przez Ciebie 35.
    a jak wyglada sprawa z zajezdzaniem zawiecha(naprawde tak szybko sie moze zurzyc przez 18'') ? czy to tylko takie glupie gadanie ??
    IMHO niższy profil oznacza dobijanie do dziur, więc na pewno w jakimś tam stopniu zużycie elementów zawieszenia będzie większe przy 235/45 niż przy 205/55. Ale nie przejmowałbym się zbytnio. Na dziury i tak będziesz musiał uważać, bo felgę 18" łatwiej uszkodzić niż 16".

jeszcze jedna sprawa bylo to ze z czasem (rok,dwA) bd chcial zamontowac airride i czy przypadkiem 18'' nie beda mogly sie schowac w nadkola bo beda za duze?
    Średnica koła powinna pozostać ta sama - jedyna kwestia to szerokość felgi i opony (czy zmieści się w nadkole). Ale sądzę, że tuż nie powinno być problemów.

Auto
    b6

Domyślnie

obawiam sie troche tych trzaskow
    poniewaz to wersja z USA ktora jest gorsza jakosciowo (juz teraz strasznie trzeskaja te plastiki na kostce albo dziurach) i czy ten efekt sie jeszcze zwiekszy na wiekszych felgach czy nie bedzie to mialo wplywu ?

teraz smigam na 225/55r16 lecz na stalowkach :/ (zimowki mam 205/50r16)
    Ostatnio edytowane przez CHOROSZ VWslask ; 02-02-2009 o 02:37

Awatar crossmax
    Auto
    Ford Focus 1.8 Zetec

Domyślnie

czy ten efekt sie jeszcze zwiekszy na wiekszych felgach czy nie bedzie to mialo wplywu ?
    Napewno będzie się jeździło dużo sztywniej i odczujesz jeszcze więcej dziur niż teraz. Lepszy komfort uzyskasz na 17''. Zakładam, że różnica w prowadzeniu na zakrętach nie będzie aż tak widoczna. Ale wiadomo, że 18'' będzie lepiej wyglądac.

Swoją drogą, masz za niski profil na zime. Powinno byc chyba 205/55/16?

Uprawnienia umieszczania postów