Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 36

Wątek: 2009 Aston Martin V12 Vantage

VIP Awatar Ecnelis
    Auto
    Lancia κ Coupe 2.0t

Domyślnie 2009 Aston Martin V12 Vantage

Po dwóch latach od konceptu mamy seryjnego Vantage'a z V12 pod maską! Premiera już za niespełna miesiąc w Genewie. 6-litrowy silnik generuje tu 517 KM (w koncepcie było to około 600) i 570 Nm. Coupe rozpędza się do setki w 4,2 sekundy i osiąga prędkość maksymalną 305 km/h (masa samochodu sięga 1680 kilogramów, tylko 50 kg więcej niż wersji z V8 ). Auto stoi na utwardzonym zawieszeniu z karbonowo-ceramicznymi tarczami hamulcowymi (398 mm z przodu i 360 mm z tyłu) widocznymi zza ramion 19-calowych felg. Powstanie 1000 sztuk, cena jeszcze nie jest znana.

Awatar crossmax
    Auto
    Ford Focus 1.8 Zetec

Domyślnie

Poezja poprostu i tarcze 40 cm

Awatar HAMANN
    Auto
    Brak

Domyślnie

Przepiekna stylistyka i rasowe osiagi Zreszta sliczny jest jak kazdy Aston a do tego teraz sporo mocniejszy i wchodzi wreszcie scisle do czoolowki z super sportowkami pokroju Gallardo - BRAWO!!!

VIP Awatar Tombou
    Auto
    Popularny'57, VW B6 PD170KM, 126p' 86,Primera P11 2.0 115

Domyślnie

tym bardziej trzeba docenic i podkreslic eksluzywnosc silnika,bo niestety dozylismy czasów ze zaczną znikac spod masek aut,skoro taki tuz jak Mercedes wycofuje sie juz z v12...

Auto
    *

Domyślnie

Nie sądziłem, że odważą się zbudować to auto i to jeszcze w takiej dużej serii.
    konto zamknięte

Awatar RX-7
    Auto
    .

Domyślnie

Za to właśnie kocham Astona - mimo, że jest bezsprzecznie szalone auto, to dalej jest eleganckie i stonowane. Może te chrapy na masce nie są najpiękniejsze, w DBS'ie wygląda to dużo lepiej, ale reszta po prosu odbiera mowę :shock:.
    Cytat Zamieszczone przez Ecnelis Zobacz posta
    masa samochodu sięga 1680 kilogramów, tylko 50 kg więcej niż wersji z V8
    Wiadomo jak w takiej sytuacji wygląda rozkład mas? Z tego, co widać na zdjęciach, silnik jest dość mocno wciśnięty w głąb nadwozia, więc powinno być ok .
    "Zgodnie z filozofią tłumu, ignorancja dzielona to ignorancja podwajana" - Terry Pratchett
    last.fm

Auto
    *

Domyślnie

Although the V12 engine weighs 100 kg more than the standard car’s engine, intelligent use of lightweight materials and components including carbon ceramic brakes, lighter forged aluminium wheels, lightweight inner rear quarter panels and optional lightweight seats have resulted in the overall kerb weight being only 50 kg heavier than its V8 sibling. The ensuing weight distribution provides for balance that is near perfect (51:49).
    źródło: Aston Media
    konto zamknięte

Moderator Awatar Krzysztof Cieślak
    Auto
    Megane I fl 1.9 dCi

Domyślnie

Jako uzupełnienie news Krzyśka pt. V12 Vantage - Aston Martin bez zahamowań.

Domyślnie

no i niech mi teraz ktoś powie, że DB9 albo DBS jest łądniejszy
    Ostatnio edytowane przez Illidan ; 04-02-2009 o 18:50
    you tell me exactly what you want and i will very carefully explain to you why it cannot be | gtaV

Awatar LuceK
    Auto
    Honda Prelude BB9

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Illidan Zobacz posta
    no i niech mi teraz ktoś powie, że DB9 albo DBS jest łądniejszy
    DBS napewno jest ladniejszy wg mnie oczywiscie
    A co do auta to jest wporzadku stylistycznie ale ... nie przemawiaja do mnie te karbonowe czesci tj, wloty na masce i czesci zderzakow . pozatym auto jest calkiem ok
    A propo silnika, nie ma sie do czego przyczepic
    Gwintem kręce po to mam ręce

Uprawnienia umieszczania postów