Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl

Wątek: VW Passat CC 1.8 TSI

Awatar piono
    Auto
    dobre

Domyślnie

Powiedział mi człowiek zajmujący się lakierami, że właśnie używanie tego typu środków jak T-cut color do czarnego metaliku mija sie z celem.

Polerowanie więc czarnym po bezbarwnym w sumie wystarczy tylka na chwile a po zmyciu się tej warstwy wosku okaże się że lakier się zmatowił. Podobno sam specjalny bezbarwny wosk ma dac ten sam efekt oczywiście nie pokryje zarysowań. Sam nie wiem co o tym myśleć, ale widzę jak z roku na rok auto jest mniej błyszczące i chciałbym coś poprawić. Problem, że nie bardzo wiem czym a w BMW koszty przywócenia świetności lakieru podobno sięgaja 300-400 funtów.
    ...................f*..perfect

Awatar gt4
    Auto
    EJ9 & MX-33 1/3

Domyślnie

dlatego pewnie u mnie nie ma długotrwałego efektu

VIP Awatar Robak
    Auto
    Infiniti M35h

Domyślnie

Pionio mozesz zastosowac ten preparat na niewiekim małowidocznym fragmecie karoserii. Jesli stwierdzisz ze nie ma pozadanego efektu to go dalej nie uzyjesz. Dzis polerowałem tym preparatem accorda z metalikiem 3 raz w ciagu jego zycia. Auto ma 7 lat. Jutro wkleje foty i sam ocenisz jak to wyglada.

Awatar gt4
    Auto
    EJ9 & MX-33 1/3

Domyślnie

ja bym chętnie oddał znowu kumplowi auto do polerowania. ostatnio był cud miód malina. kilka miesięcy nie musiałem auta myć niestety wyjechał do Indii szukać sensu życia i nic z tego

Awatar bronc
    Auto
    Corsa C 1.3 CDTi

Domyślnie

Nie chciałbym nikogo uświadamiać na siłę czy coś. Trochę się interesuję tematyką auto kosmetyków i powiem, że taki T-cut to żadne cudo ale w tych pieniądzach działa przyzwoicie i rysy dosyć maskuje. Nie chce mi się natomiast wierzyć, że taki T-Cut wytrzymuje cały sezon, a już napewno nie przy myciu na myjniach. Nawet na tych bezdotykowych-ta piana którą tam mają jest raczej z tych agresywnych i ślicznie zmywa nawet najlepsze woski za którymś z kolei razem (czasem pierwszym, ale myślę że jak wytrzyma 5 takich myć to jest wszystko).

Uważam jednak, że czasem warto oddać swoje cacko to profesjonalisty i wykonać korekte lakieru przy użyciu polerki właśnie. Niestety nie będzie to kosztowało ok. 50 zł ale efekt jest dużo lepszy i trwalszy choć można znowu poprzez częste wizyty na szczotkach lakier doprowadzić do tragedii.

Piono, obecnie prawie wszystkie lakiery (nawet białe) są pokryte lakierem bezbarwnym. Ale również uważam, że te wszystkie koloryzujące T-Cuty to ściema żeby więcej zarobić. Wystarczyłby jeden produkt tzn. w jednym kolorze (wypełniacz rys) i wyszłoby na jedno.

Auto
    VW Tiguan / Mitsubishi ASX

Domyślnie

ja bym takiego T-cuta na auto nie położył. Jeśli już coś wcierać w lakier to coś wartościowego. Dlatego nie będę tu polecał konkretnego wosku bo jedni wolą syntetyczne inni naturalne. Ja używam naturalnego i efekt rewelacyjny. Najważniejsze jest aby posiadał jak największą ilość naturalnych wosków CARNAUBA . Druga rzecz to musimy mieć specjalne gąbki do wcierania aby nie rysować lakieru. Następnie aby był długotrwały efekt kupujemy szampon który nie zmywa wosku np Car lack 68.

Awatar piono
    Auto
    dobre

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez bronc Zobacz posta
    Nie chciałbym nikogo uświadamiać na siłę czy coś. Trochę się interesuję tematyką auto kosmetyków i powiem, że taki T-cut to żadne cudo ale w tych pieniądzach działa przyzwoicie i rysy dosyć maskuje. Nie chce mi się natomiast wierzyć, że taki T-Cut wytrzymuje cały sezon, a już napewno nie przy myciu na myjniach. Nawet na tych bezdotykowych-ta piana którą tam mają jest raczej z tych agresywnych i ślicznie zmywa nawet najlepsze woski za którymś z kolei razem (czasem pierwszym, ale myślę że jak wytrzyma 5 takich myć to jest wszystko).

.......
    No właśnie to mi powiedział ten człowiek, ze w sumie on pokryje rysy ale wystarczy na 2-3 mycia a potem znowu wyjdą na światło . Dlatego też maska w moim aucie porysowana jak widac na moim profilu została pięknie wypolerowana maszynowo i po rysie nie ma śladu...
    ...................f*..perfect

Auto
    CC

Domyślnie

Witam, mam takie pytanie do użytkowników CC. Czy podczas mycia pod ciśnieniem, zdarza się wam, że ciekną okna przy słupku C? U mnie dzieje się*tak z obu stron, VW twierdzi że taka konstrukcja...

Zbanowany
    Auto
    grube

Domyślnie

Co do tych T-Cutów to pic na wodę! Użyłem kiedyś tego wynalazku dedykowanego do czarnego lakieru z kredką w komplecie- polerując, robi się delikatne ryski (tzw swirle) szczególnie na super-miękkim lakierze Hondy będą widoczne pod światło. Po pierwszym myciu już praktycznie wosku nie ma, woda nie kropelkuje, a rysy wychodzą na wierzch.

Jeśli nie potrzebujesz polerki to proponuję jakiś glaze na dobrze oczyszczoną powierzchnię, np. Poorboy's World Black Hole, który usunie drobne ryski, a część powazniejszych skutecznie zamaskuje, nałożyć gąbkowym aplikatorem i po paru minutach spolerować mikrofibrą. Po pewnym czasie nakładamy najlepiej naturalny wosk (lepsze wrażenie szklistości), który na 100% efektownie uwydatni czerń i wyciągnie z lakieru porządny wet look, z tańszych polecam np Collinite 915 ze sporą zawartością carnauby. Efekt przy delikatnym ręcznym myciu powinien utrzymać się nawet 3 miesiące.. Przetestowałem trochę chemii na czarnych lakierach i taką kombinację szczerze polecam, radzę odstawić T-Cuta czy inne marketowe politury i "woski".

Awatar Kamils
    Auto
    Focus 2 FL/ Clio 2 ph 3

Domyślnie

CC wiadomo cudo kupię sobie takiego tylko poczekam aż trochę zerdzewieje a tak na poważnie to szerokości i pozdrawiam kolegę z forum Passata

Uprawnienia umieszczania postów