Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19

Wątek: Porsche 959

VIP Awatar Dominik999
    Auto
    Ford Focus mk2

Domyślnie Porsche 959

Co sądzicie o tym autku?? To pierwsze seryjne Porsche 4x4 Było przeznaczone do startu w wyścigach, więc musiało zaistnieć co najmniej w 200 egzemplarzach, żeby spełnić wymagania regulaminowe. Miało sześciocylindrowy bokser biturbo 2.8 o mocy 450 koni, powstało w sumie w liczbie 283 sztuk. Osiągało maksymalną prędkość 310 km/h!!! Wbrew pozorom nie ma w tym aucie ŻADNEJ części z 911, to całkowicie oddzielny model - podobno najlepiej prowadzące się Porsche w historii . Ja uważam, że jest po prostu EXTRA. Wiem, że niektórzy powiedzą, że wygląda jak każde Porsche, ale dla mnie to akurat zaleta
    Oto fotki:

Domyślnie Re: Porsche 959

Dla mnie też to Porsche jest bardzo fajne, a zwłaszcza dlatego że zawdzięczamy jej to, że było to pierwsze seryjne Porsche 4x4
    PS. 310 km/h no nieźle :shock:

Auto
    *

Domyślnie

dlaczego nazywa się 959 jak wygląda jak 911, jak to inny model to powinna być i inna sylwetka, z resztą ja mam swoje wyrobione zdanie na temat porshe, można o tym poczytać w innych tematach ??:
    konto zamknięte

-=Sadek=-
    Guest

Domyślnie

wygląda całkiem fajnie chociarz jakoś mi taki tył w porshe nie pasuje no i 310 km/h to spoko wynik a ciekawe co ten napęd 4x4 zrobiłby w małym bajorku?

VIP Awatar kocie_ruchy
    Auto
    vespa

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez -=Sadek=-
    wygląda całkiem fajnie chociarz jakoś mi taki tył w porshe nie pasuje no i 310 km/h to spoko wynik a ciekawe co ten napęd 4x4 zrobiłby w małym bajorku?
    959 wygralo rajd paryz dakar
    zginal w nim tez jacky ickxx, jeden z najlepszych kierowcow

ja 959 bardzo lubie, a w wersji cabrio jest jeszcze lepszy
    m.in. jeden z nich nalezal do lennona
    Moto Oeconomicus na wyborcza.biz - o pieniądzach, trendach i marketingu w przemyśle motoryzacyjnym

RossoCorsa.pl

Awatar BABELEC
    Auto
    Seat Toledo III

Domyślnie

Jeden z lepszych samochodow supersportowych wszechczasów. W swoim czasie był w ścisłej czołówce najszybszych wozów świata.

Z tego co kojarzę, to nie było 959 cabrio.
    Przyjmę Porsche 911 jako darowiznę. Tylko poważne oferty.

Awatar TuningPan
    Auto
    łoweł

Domyślnie

mi to porsche od tylu przypomina Mitsubishi Galant ale tylko tyl, a reszta taka sobie nie ma sie czym podniecac ??:
    www.skyline.fora.pl <--------- Forum dla wszystkich zafascynowanych Nissan'em Skyline'em i nie tylko

Zapraszaja R34 i TuningPan
    ----------------------------------------
    Ashely Force - i jak tu nie kochac kobiet

Awatar Fancars
    Auto
    -

Domyślnie

Bardzo fajny woz...Musze stwierdzic ze nie moglem sie na poczatku jak je zobaczylem na zdjeciach sie do niego przekonac...Ale potem uznalem ze nie jest takie zle...Szkoda ze Tak malo go wyprodukowali i jest tym samym w tym momencie takie rzadkie...310km/h to calkiem niezle nawet dzisiaj...A co do samego modelu to bardzo mi sie podoba wersja Dakar...Musze powiedziec ze tez jak ja zobaczylem pierwszy raz(jakies kilka lat temu) to mi malo galy z orbit nie wylecialy bo Dakar kojarzylem zawsze z terenowkami pokroju Pajero...
    There are things which are a joy to the eye,to the mind and to the heart.A strange chemistry in which power and elegance, the desire to possess and to admire,combine to create a unique feeling of irresistible fascination...

Awatar Ajronmen
    Auto
    VW Golf GTD

Domyślnie

Panowie wg moich danych rozwija 322 km/h , poza tym to miał byc model bazujący na 911 lecz po skonczeniu prac nad nim zostały tylko drzwi z w/w modelu . Rozdział napędu na 4 koła jest w nim precyzyjniejszy niż w najnowszym 911 turbo a wynik 3.6 do setki mówi chyba sam za siebie. Poza tym tak naprawde to ktore porsche w do lat 90 tych było naprawde ładne ? Chyba żadne (oprócz 928, które wyprzedziło swoja epokę), a domeną porsche jest udoskonalanie swoich konstrukcji do perfekcji - 911. Mało kto wie że dział badawczo-rozwojowy porsche ma wiecej do powiedzenia w dziedzinie przepływu powietrza niż konstruktorzy myśliwców. Porsche 959 jest PIEKNE , tylko trzeba na nie spojrzec z innej strony

A 959 cabrio nie było na pewno !!!! Powstawały tylko jakies hybrydy na podzespołach 911 i 924(944) .
    Scotch po whisky

VIP Awatar kocie_ruchy
    Auto
    vespa

Domyślnie

mala seria zrobiona przez powolany na poczatku lat 80. dzial porsche - porsche exclusive

Moto Oeconomicus na wyborcza.biz - o pieniądzach, trendach i marketingu w przemyśle motoryzacyjnym

RossoCorsa.pl

Uprawnienia umieszczania postów