Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 24 z 24

Wątek: Dział nowości - Jubileusz

VIP Awatar Szakal
    Auto
    Kia Cee'd SW II

Domyślnie

Jeśli chodzi o prawa autorskie. Zawsze kilka różnych serwisów z kilku krajów używa tych samych spyshotów do newsów. Dodatkowo te zdjęcia oznaczają jako swoje, tylko co najwyżej jest podpis kto zrobił to fotkę. Myślę, że to by wystarczyło. Nie sądzę aby każdy właściciel tychże serwisów pisałem maile albo dzwonił pytając się, czy może umieścić jego zdjęcia. Byłby to absurd. Podejrzewam, że istnieje jakaś agencja czy organizacja, która skupia najlepszych fotografów. Oni dostają za tą pieniądze więc nie przejmują się, że jakiś serwis skorzystał z owoców jego pracy.

Awatar Kłapouchy
    Auto
    Egzotyczne, prestiżowe, wyróżniające się i co najważniejsze tanie.

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Dj Brabus Zobacz posta
    AML zgłaszamy się na ochotników? Razem w jednym namiocie...
    A jak który z was chrapie, to drugi nie zaśnie A co do tych podpisów to zgadzam się ze słowami szakala

VIP Awatar kocie_ruchy
    Auto
    vespa

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez szakal Zobacz posta
    Jeśli chodzi o prawa autorskie. Zawsze kilka różnych serwisów z kilku krajów używa tych samych spyshotów do newsów. Dodatkowo te zdjęcia oznaczają jako swoje, tylko co najwyżej jest podpis kto zrobił to fotkę. Myślę, że to by wystarczyło. Nie sądzę aby każdy właściciel tychże serwisów pisałem maile albo dzwonił pytając się, czy może umieścić jego zdjęcia. Byłby to absurd. Podejrzewam, że istnieje jakaś agencja czy organizacja, która skupia najlepszych fotografów. Oni dostają za tą pieniądze więc nie przejmują się, że jakiś serwis skorzystał z owoców jego pracy.
    To znaczy że ktoś pracuje miesiące nad zdobyciem jednej fotki, potem jeden serwis płaci mu za to grube pieniadze i nie ma pretensji o to, że inni ja od niego sciagneli i sami pokazuja nic za to nie płacąc? :> to byłby absurd. prawa autorskie do wszelkiej własnosci intelektualnej sa takie same i nie ma co iść na skróty. takie serwisy które sciagaja fotki od innych pokazuja u siebie sa w moich oczach skrajnie nieprofesjonalne
    Moto Oeconomicus na wyborcza.biz - o pieniądzach, trendach i marketingu w przemyśle motoryzacyjnym

RossoCorsa.pl

VIP Awatar Szakal
    Auto
    Kia Cee'd SW II

Domyślnie

Nie wiem na jakiej zasadzie to działa. Z tą organizacją i pensją fotografa to tylko moje przypuszczenia. Wiem, że wtedy niektóre serwisy publikowały spyshoty jakby były ich własne ze swoim logo albo był małym druczkiem podpis właściciela. Teraz widzę, że jeszcze inne dają dwa loga na zdjęcie. Swoje i prawdziwego właściciela tych fotek. Szkoda, że wtedy prawie nic na nich nie widać.
    Zgadzam się co do przestrzegania praw autorskich.

Teraz wpadłem na pomysł, że można zrobić tak jak zrobiliście tutaj:

http://www.autogaleria.pl/news/index.php?id=820

Widzę, że news poprawiony. Jednak mieliście pod zdjęciem napis:

Subaru Impreza WRX 2008 zdjęcia: roadandtrack.com

Tak samo możecie zrobić ze spyshotami lub jak pisał Puszek :

ale wystarczy chyba (słowo klucz) pozostawić watermarki, żeby nikt nie miał się do czego przyczepić.
    W tekście informacja co przedstawia prototyp i wszelkie przypuszczenia. Niewątpliwie na pewno ruszy to dział 'Prototypy i wizje", wzbogaci forum i zwiększy zainteresowanie stroną. Taki przykład: czasem pojawiają się zdjęcia praktycznie niezamaskowanych prototypów nowych aut (ostatnio nowego Scenica, Clio po fl czy 3008 ) i można śmiało je uznać za świetny materiał na newsa. Takie moje podtrzymanie pomysłu Puszka.

Uprawnienia umieszczania postów