Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 4 z 8 PierwszyPierwszy 12345678 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 79

Wątek: [F1 2009] Grand Prix Australii (27-29 marca)

VIP Awatar Szakal
    Auto
    Kia Cee'd SW II

Domyślnie

Kubica miał jednocześnie szczęście i pecha. Szczęście bo opona dosłownie śmignęła mu przed kaskiem, a pech to wiadomo. No cóż, może kiedyś ukończy wyścig GP Australia. Kolejna porażka. Niewiele brakowało, a przynajmniej mielibyśmy na pocieszenie rekord toru w wykonaniu Kubicy. Vettel się tłumaczy, że nie mógł pojechać ciaśniej bo miał za bardzo zużyte opony. Mi się jednak wydaje, że spanikował. Walczył cały wyścig o dobrą pozycje na podium, a tu nagle Kubica go objeżdża. Niech o tym mówi sam fakt, że przez półtorej okrążenia jechał z uszkodzonym kołem. Powinien odrazu zjechać do boksu. Brawo dla Brawn GP. Nieoczekiwane podwójne zwycięstwo. Słaba postawa Ferrari i McLarena. O Nicku już nie wspominając. Duże zaskoczenie. KERS w wielu wypadkach spisał się świetnie. Ułatwiał wyprzedzanie i obronę pozycji. Naprawdę nie jest z nim tak źle jak mogło się wydawać po kwalifikacjach.

Wyniki wyścigu:

http://www.formula1.com/results/season/2009/805/6603/
    Ostatnio edytowane przez Szakal ; 29-03-2009 o 10:38

Awatar RX-7
    Auto
    .

Domyślnie

Powiem tak - trudno winić w tej kolizji kogokolwiek - Kubek wyszedł dużo szybciej z poprzedniego zakrętu, więc naturalne jest, że zaatakował a miejsca zostawił Vettelowi wystarczająco. Vettel trochę jednak spanikował i chyba wzięły górę nad zimnym rozsądkiem. Szkoda, bo mogło być pięknie. Ale widać, że obaj są mocni, choć poza zasięgiem BGP - zwłaszcza Barrichello zrobił na mnie wrażenie, kiedy z uszkodzonym skrzydłem i dyfuzorem objechał Raikonena :shock:. Wielkie gratulacje dla BGP - lepszego rozpoczęcia sezonu nie mogli sobie wyobrazić.
    A reszta? Heidfeld w lesie, Webber w lesie (choć obaj po stłuczkach, więc boli mniej), Ferrari i McLaren na polanie przed lasem. No a Piquet i Nakajima normalka . W szególności Piquet - dał ciała po całości, ale przynajmniej było śmiesznie .
    Dobry debiut miał Buemi - jechał dużo lepiej od Brudasa, nawiązywał walkę, zapunktował - na chłopak potencjał, zobaczymy, co będzie dalej. Życzę mu jak najlepiej, bo zrobił na mnie wrażenie .

Ogólnie wyścig bardzo dobry. Widać, że jest walka, jest wyprzedzanie, jest ciekawie i o niebo lepiej, niż rok temu .
    "Zgodnie z filozofią tłumu, ignorancja dzielona to ignorancja podwajana" - Terry Pratchett
    last.fm

Awatar Kłapouchy
    Auto
    Egzotyczne, prestiżowe, wyróżniające się i co najważniejsze tanie.

Domyślnie

Wynik wyścigu mnie bardzo zaskoczył. Widać, KERS działa. Ale wydaje mi się że wina tego felernego wypadku leży po obu stronach. Z jednej strony Kubek mógł czekać, z drugiej natomiast Vettel spanikował, i zamiast skręcać, to on dodał gazu. To GP Australii jest dla Roberta pechowe, rok temu zawiniła skrzynia biegów jak jechał chyba też na 3 pozycji. Niemniej jednak powiedzenie "ostatni będą pierwszymi" w tym wyścigu sprawdziło się.

Domyślnie

IMHO Kubica przegiął - mógł poczekać do pewniejszej sytuacji, a nie ryzykować. Nie uszanował świetnego wyniku - podium miał przecież w kieszeni. Rozumiem, gdyby jechał na 4. miejscu i walka toczyłaby się o podium... Niepotrzebne nerwy zarówno kierowcy jak i kibiców (w tym miejscu chciałbym przeprosić sąsiadów za tak głośne poranne okrzyki w niedzielę...). Wyścig świetny, pozostał jednak niedosyt. Poza tym fenomenalny debiut Brawn GP - widać, że debiutanci bez KERS-u też mogą wygrywać.

Awatar Mobi
    Auto
    ------- -------

Domyślnie

Rok temu to Nakajima w niego wjechał,skrzynia poszła dwa lata temu.

VIP Awatar Szakal
    Auto
    Kia Cee'd SW II

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Dj Brabus Zobacz posta
    IMHO Kubica przegiął - mógł poczekać do pewniejszej sytuacji, a nie ryzykować. Nie uszanował świetnego wyniku - podium miał przecież w kieszeni.
    Skoro miał idealny bolid i jakieś szansę na zwycięstwo to dlaczego miał się czołgać za Wentylem? Tym bardziej, że zostało tylko 3 okrążenia do końca, a to była świetna okazja do wyprzedzenia i to zrobił jak prawdziwy kierowca wyścigowy z iskrą. Każde wahania co do ominięcia rywala wyraźnie wolniejszego to strata dodatkowych sekund. Jak są jakieś szanse to trzeba zawsze maksymalnie wykorzystać. Uważam jedynie, że mógł pojechać szerzej i przewidzieć, że może młodzieniaszek popełnić błąd. Kiedyś jeden znany kierowca wyścigowy powiedział, że każde miejsce poza najwyższym stopniem podium to przegrana.

EDIT:

Vettel został ukarany za wypadek, a zespół za jego jazdę po torze uszkodzonym bolidem. Trulliemu się tez dostało za wyprzedzanie w czasie jak był na torze SC.

http://www.f1ultra.pl/index.php/wiad...lton-na-podium
    Ostatnio edytowane przez Szakal ; 29-03-2009 o 12:30

Domyślnie

Marne pocieszenie z tą karą...

Co do Kubicy - okej, ale ja wcześniej zastanowiłbym się, czy ryzykować i wciskać się na siłę, czy dać sobie "siana" na tym zakręcie, spasować, uszanować trzecie miejsce i stanąć na podium. Ja wiem, że jaja trzeba czasem pokazać, ale moim prywatnym zdaniem stało się to za szybko. Poza tym Robert doskonale zdawał sobie sprawę, że jest szybszy od Sebastiena i wyprzedzenie go było kwestią czasu.

Awatar RX-7
    Auto
    .

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Dj Brabus Zobacz posta
    IMHO Kubica przegiął - mógł poczekać do pewniejszej sytuacji, a nie ryzykować. Nie uszanował świetnego wyniku - podium miał przecież w kieszeni. Rozumiem, gdyby jechał na 4. miejscu i walka toczyłaby się o podium... Niepotrzebne nerwy zarówno kierowcy jak i kibiców
    Z takim podejściem nic się w F1 nie osiągnie. Robert miał dobre warunki do wyprzedzania, znacznie większą prędkość na wyjściu z poprzedniego zakrętu, w dodatku w kolejnym był z przodu o pół długości bolidu. Vettel miał dość miejsca, ale go wyniosło.

Marne pocieszenie z tą karą...
    Rzekłbym, że wręcz odwrotnie
    "Zgodnie z filozofią tłumu, ignorancja dzielona to ignorancja podwajana" - Terry Pratchett
    last.fm

Awatar kojek
    Auto
    megane RS

Domyślnie

Nie wiem na ile onet jest wiarygodnym źródłem, ale:
    http://sport.onet.pl/0,1248769,19430...wiadomosc.html

Domyślnie

kojek tę informację podał już szakal parę postów wyżej.

Uprawnienia umieszczania postów