Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 34

Wątek: Toyota Avensis 2.2 D-CAT 180 KM Prestige

Awatar Ryjas
    Auto
    Twingo Initiale1,2 16V '01,Grand Scenic 1,9 dCi 130 KM '06; 306 1.4 '99

Domyślnie

Nigdy w życiu nie wydałbym tyle kasy na takie kombi. Nawet jeśli bym wygrał w totolotka i mógł wydać tą kasę wolną ręką, jest wiele alternatywnych wyborów za te pieniądze. Na firmę też wziąłbym zupełnie inne auto.

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Seb Zobacz posta
    Ot i tu niestety wychodzi wielki minus testów aut przez wielu kierowców i stosowanie wspólnej punktacji - jeden oceni na 210 pkt a inny na 190pkt
    Możecie na mnie skoczyć itd - ale to moje odczucia i myślę, że w śród Was zdarzają się równie skrajne wrażenia.
    Trudno żebyśmy wszyscy mieli taką samą opinię o danym samochodzie. Jednemu spodoba się Avensis, drugiemu nie. Skumulowanie takich opinii nie przyniesie nic dobrego - opinia wyjdzie nijaka.
    Czasami wydaje się, że podczas testów w pewnym stopniu ulegacie głęboko zakorzenionym opiniom o marce (by nie powiedzieć stereotypom) i wszystkie oceny z testu są puszczane przez pryzmat obiegowej opinii.
    Jakieś konkretne przykłady? Nie zgodzę się z Tobą z tym twierdzeniem.
    Przepraszam - może uwaga zbyt dotkliwa, ale może dzięki temu będziecie jeszcze lepsi
    Po to mamy forum, żeby wymieniać się nawzajem opiniami.

Awatar Samurai
    Auto
    Lancia Lybra SW 2,4 JTD

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Ryjas Zobacz posta
    Nigdy w życiu nie wydałbym tyle kasy na takie kombi. Nawet jeśli bym wygrał w totolotka i mógł wydać tą kasę wolną ręką, jest wiele alternatywnych wyborów za te pieniądze. Na firmę też wziąłbym zupełnie inne auto.
    O kurcze, piszemy do Toyoty, że ma na 100% jednego klienta mniej.

Cytat Zamieszczone przez Grimmar Zobacz posta
    opisywać można było także masę innych rzeczy, wtedy tylko test liczyłby raz jeszcze tyle objętościowo. A ja celowo pominąłem ów "bajerek" bo to żadna nowość w toyocie. I opisywaliśmy to w niejednym już teście aut tej marki - tu autor, z konta innego użytkownika
    No tak, ale traciliście miejsce na antenę dachową, itp pierdoły.
    Ja np. pierwszy raz się spotkałem z takim cudeńkiem i z chęcią przeczytałbym o tym z profesjonalnego opisu, a nie bełkotu sprzedawcy.

Domyślnie

Jedynie bezsensowne urządzenie zwane "ekonomizerem" objawiające się zaświeceniem lampki Shift ze strzałką sugerującą przerzucenie biegu w odpowiednim momencie wydaje się niezbyt trafne. Nikomu do szczęścia to niepotrzebne, a kontrolka zmiany biegu na wyższy lub redukcji zapala się czasem w najmniej oczekiwanym momencie.
    (C) Grzegorz Skarbek & Corolla 1.6 VVT

Wskaźnik sugerujący potrzebę zmiany biegu (na wyższy bądź niższy) ma ograniczoną przydatność, choć osobom stosującym się do jego rad producent obiecuje kilka procent oszczędności paliwa. Wskazania te zastąpić mogłaby na dobrą sprawę jedna prosta zasada: "gdy tylko obroty silnika przekroczą dwa tysiące, wrzuć wyższy bieg".
    (C) Jakub Sandecki & Corolla 2.0 D-4D

Wskaźnik sugerujący potrzebę zmiany biegu (na wyższy bądź niższy) ma ograniczoną przydatność w tak mocnym aucie prowokującym wręcz do wykorzystywania pełni osiągów, choć osobom stosującym się do jego rad producent obiecuje kilka procent oszczędności paliwa. Wskazania te zastąpić mogłaby na dobrą sprawę jedna prosta zasada: "gdy tylko obroty silnika przekroczą dwa tysiące, wrzuć wyższy bieg".
    (C) Jakub Sandecki & Auris 2.2 D-4D

Między złotymi zegarami jest ikona "Shift", za pomocą której Auris wskazuje nam najlepszy (z punku widzenia ekonomicznej jazdy) moment na zmianę biegu. Łatwo zgadnąć, że słuchając zaleceń Toyoty, nigdy byśmy nigdzie na czas nie dotarli. W ogóle nie podoba mi się idea, że auto mówi mi, co mam robić. Może gdybym był nosorożcem, to tak.
    (C) Filip Otto & Auris 1.6 VVT-i

Awatar Samurai
    Auto
    Lancia Lybra SW 2,4 JTD

Domyślnie

Wiedziałem, że mi pomożesz dziękuję.
    Jednak prosiłbym o sprostowanie bo z tymi 2 tys obrotów nie sprawdza się przynajmniej w nowym Avensis i proszę o potwierdzenie.
    Ponieważ gdy jechałem pod wzniesienie Shift Up zapalał się znacznie później, to samo jak dość mocno cisnąłem na pedał gazu.
    Chyba nie jest więc tak samo jak w Toyotach poprzedniej generacji ?

Auto
    Peugeot 307

Domyślnie

Zdecydowanie za drogie jeśli porównać jakosć do ceny. Samochód dobry, ale za tą cenę kupię sobie inny o wiele wiele lepszy.
    Nie zainwestowałbym pieniędzy w nowego Avensisa...
    Samotność coraz bardziej Ci doskwiera?
    Czujesz, że nadszedł czas na miłość i spotkanie z kimś wyjątkowym?
    Biuro matrymonialne http://iduo.pl

Auto
    z LEDami

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Samurai Zobacz posta
    Wiedziałem, że mi pomożesz dziękuję.
    Jednak prosiłbym o sprostowanie bo z tymi 2 tys obrotów nie sprawdza się przynajmniej w nowym Avensis i proszę o potwierdzenie.
    Ponieważ gdy jechałem pod wzniesienie Shift Up zapalał się znacznie później, to samo jak dość mocno cisnąłem na pedał gazu.
    Chyba nie jest więc tak samo jak w Toyotach poprzedniej generacji ?
    Nie sprawdza się, ponieważ takie porady nie mają sensu.

Autor testu nie zna przebiegu krzywych sprawności silnika w zależności od obrotów i stopnia obciążenia. A jednostka sterująca je zna, bo zostało to w niej zapisane przez inżynierów, którzy motor skonstruowali. I dlatego zawsze podpowie lepiej, nawet jeśli subiektywne i niczym za bardzo nieuzasadnione odczucia wskazywałoby inaczej.

Auto
    *

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez kibel Zobacz posta
    Autor testu nie zna przebiegu krzywych sprawności silnika w zależności od obrotów
    Przecież takie krzywe są ogólnie dostępne na stronach producentów, łatwo zapamiętać kluczowe zmiany krzywej i zastosować tą wiedzę podczas jazdy. Wiadomo, że nie uzyska się wtedy takich wyników jak wedle wskazań komputera, ale kto z nas jest japończykiem naciskającym pedał przyśpiesznika dużym palcem u stopy dla setnych litra? Mało użyteczny bajer.
    konto zamknięte

Awatar cezii2
    Auto
    wyimaginowane Audi R8

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez srd Zobacz posta
    Jedni z was określają nowa avensis nudna inni zachowawcza, a napiszcie, która konkurencyjna marka ma w swojej ofercie auto segmentu D nie narysowane na sportowo, agresywnie? mam na myśli nowe konstrukcje.
    np. Mondeo, Mazda 6, Accord, moze nie bardzo agresywnie ale w porównaniu z avensisem można by rzec, że aż ociekają mocą ;]
    I nie prawdą też jest, że nie obejrzycie się za nim na ulicy bo za każdą nowością piszący tu ludzie się oglądają (podejrzewam), nie jest tak?
    Zerknąłem na niego widząc go pierwszy raz na oczy, ale tylko dla tego że interesuje się motoryzacją i wiem, że to nowość. W przeciwieństwie do np Mazdy 6 które widuje kilka razy dziennie, a mimo to zawsze przyciąga mój wzrok.
    Rozsądek podpowada, serce kieruje.

Awatar Seb
    Auto
    służbowe ale własne

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez AML Zobacz posta
    Przecież takie krzywe są ogólnie dostępne na stronach producentów, łatwo zapamiętać kluczowe zmiany krzywej i zastosować tą wiedzę podczas jazdy. Wiadomo, że nie uzyska się wtedy takich wyników jak wedle wskazań komputera, ale kto z nas jest japończykiem naciskającym pedał przyśpiesznika dużym palcem u stopy dla setnych litra? Mało użyteczny bajer.
    Nie każdy przed jazdą samochodem studiuje krzywe możliwości danego silnika - jeśli już Avensis został przypisany stereotypowemu statecznemu obywatelowi, głowie rodziny z gromadką dzieci, a jeszcze przez innych dla dziadka w kapeluszu to tenże bajer- Shift wydaje się dla takowych użytkowników jak najbardziej przydatny i powinno mu się w tych okolicznościach poświęcić kilka linijek testu i kropka. Bo przecież każdy tatuś i facet po pięćdziesiątce nie lubi czerpać przyjemności z jazdy a jego pasją jest ecodriving.

Uprawnienia umieszczania postów