Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Wątek: Felgi 18 z RX8 w Nissanie POMOCY

Auto
    nissan

Domyślnie Felgi 18 z RX8 w Nissanie POMOCY

witam,
    posiadam nissana primere p12 z 2004 r.
    rozstaw śrub w nissanie to 5x114,3 otwór centrujący 66,1.
    Okazyjnie kupiłem felgi z Mazdy w rozmiarze 8x18 ET50 (5x114,3, otwór centrujący 67,1). Proszę o pomoc i pytanie czy wszystko co powinienem zrobić by pasowały to:
    1. Pierścien centrujący o grubości 1 mm (znalazłem już na allegro)
    2. Nakrętki płaskie z podkładką - (tego wymaga felga) 20 szt. (nie wiem czy ich symbol to M12?)
    3. Dystanse 5 mm - 4 szt aby odsunąć felgę od piasty bo środek piasty wypycha mi dekielek w feldze. (et50 w feldze - przy jeździe o nic nie haczy) Nie wiem czy wtedy będę mógł nakręcić jeszcze felgi.Ile potrzeba obrotów nakrętki aby było bezpiecznie?
    4. Dekielki Nissana.
    Jestem w tej kwestii laikiem więc proszę o pomoc czy będzie to pasowało.
    Pozdrawiam, Krzysiek

VIP Awatar Robak
    Auto
    Infiniti M35h

Domyślnie

A jakie et maja felgi od primery?
    Nie znam sie az tak na tym ale pownienies pojechac do jakiegos wulkanizatora i dopasowac felgi i wtedy zobaczyc co trzeba zeby je zamocowac. Wszysto co opisałes w punktach ma sens. Jesli sruby beda miały za krotki gwint to pewnie da sie znalzc inne z dłuzyszym. Z tego co sie orientuje to w zestawie z dystansami powninny byc nowe sruby z wydłuzonym gwintem ale nie wiem co tam znalazłeś. Stosuje sie tez dystanse przykrecane do piasty i wtedy mozesz zastosowac sruby oryginalne bo felga nie jest przykrecana do piasty tylko do dystansu. Nie wiem tylko gdzie i po co sa te nakretki.
    Czyli po kolei. Pierscien centrujacy, dystans, felga i dłuzsze sruby. Wszytsko powinno działac.
    Jak juz sie z tym uporasz to zapodaj zdjecia fury. Pewnie bedzie zajebista.

Auto
    nissan

Domyślnie

w 17" oryginalne felgi od primery mają et 45. felgi już miałem założone zeby zobaczyć czy nic w zawieszeniu nie haczy o oponę, maksymalny skręt też był ok, tylko mi znaczek na feldze nie wskakiwał bo przestawał element piasty. Mam nadzieję, że po 5mm dystansie temat się uspokoi.
    P.S. auto wyglądało zajebiaszczo (jak to na 18" - a przerabiałem już tematy różnych rozmiarów felg w poprzednim aucie Toyota Celica w ostatnim wydaniu i stwierdzam ze 18 dają radę)

Uprawnienia umieszczania postów