Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 5 z 6 PierwszyPierwszy 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 53

Wątek: Honda Insight

Auto
    GOLF

Domyślnie

[QUOTE=Puszek;273771]Współczuję.

"Punkt widzenia zależzy od punktu siedzenia"

Irytuje mnie jedno - na forach ogólnie- jak można sie wypowiadać na temat jak sie nie ma zielonego pojęcia kiedy nie jest się użytkownikiem konkretnego samochodu bądź nie bylo się kiedykolwiek.

Ludzie szukają na forach opinii, żeby dowiedziec się konkretnych rzeczy na interesujący temat, a musza czytac jakieś "pierdoly" jak jedni przekonują innych o tym że VW jest lepszy o BMW, honda od toyoty, diesel od benzyny. Wyższość Świąt bożego narodzenia nad wielkanocą..
    Czy zwolennicy diesli (uznając ich zdanie o ekonomi spalania diesli) wiedzą że to iz cena ON jest niższa od benzyny to efekt polityki spekulacyjnej - ilośc oleju napedowego wytworzona z np. 1 barylki ropy jest niższa o wiele niższa niż benzyny wytworzona z tej samej jednej baryłki,a to że benzyny w naszym kraju wiecej sie tankuje to też wiecej się na tym zarabia ..koniec polemiki.

Wracając do HYBRYD - to było by fajnie gdyby forum bylo polem konstruktywnych opinii: pytań i odpowiedzi...użytkowników i tych którzy chcą się dowiedzieć i rozwiać swoje wątpliwości na pewne kwestie...

Auto
    Honda CR-Z GT

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez baczek Zobacz posta
    No tak, ale wlasnie chodzi o to, ze o ile hybrydy to dosc fajny pomysl to z wykonaniem od strony technologicznej jest gorzej, bo baterie sa wielkie, zajmuja duzo miejsca i sa ciezkie, przez co spalanie wcale nie jest nizsze od konwencjonalnych napedow
    poco sie wypowiadasz jak nie wiesz nie kazde hybrydy maja tak ciezkie barerie w hondzie insight waza moze z 20 kilo bo mozna je podniesc w jednej rece zajc do salonu i podnies tylna klape. pozatym ogladalem testy
    blue motion i jakos polo ma robic na litrze 27 kilometruw a w testach robi 18 na litrze skat taka zmiana
    Prestaties

rodzaj paliwa- Brandstof diesel
    3 cylindry rzedowo-Cilinders 3 in lijn
    ilosc zaworuw na cylinder-Kleppen/cilinder 2
    rodzaj zasilania -Brandstofsysteem pompverstuiver
    pojemnosc skokowa-Cilinderinhoud 1422 cc
    Moc silnika-Maximaal vermogen 59 kW/80 pk bij 4000 tpm
    Maximaal koppel 195 Nm bij 2200 tpm
    dlugosc/szerokosc/wysokosc-Lengte/breedte/hoogte 3916 mm/ 1650 mm/ 1467 mm
    rozstaw osi-Wielbasis 2465 m
    waga-Gewicht 1059 kg
    ladownosc-Laadvermogen 491 kg
    maksymalny uciag z hamulcem/bez hamulca-Aanhangermassa geremd/ongeremd 800 kg/ 580 kg
    pojemnosc bagaznika-Kofferruimte 270-1030 l
    pojemnosc baku-Tankinhoud 45 l

predkosc maksymalna-Topsnelheid 176 km/u
    przyspieszenie-Acceleratie 0-100 km/u test 12,0 s (12,8 s)
    przyspieszenie-Acceleratie 50-80 km/u in 3/4 4,5/10,1 s
    przyspieszenie-Acceleratie 80-120 km/u in 4/5 10,9/15,2 s
    zuzycie paliwa testowe-Brandstofverbruik test 5,2 l/100 km fabryka podaje- (fabrieksopgave: 3,8 l/100km)
    wydzielanie CO2 uitstoot 99 g/km
    glosnosc przy-Geluidsniveau bij 100/120 km/u 70,1 dB/72,1 dB
    http://www.autoweek.nl/autotest/1751...0pk-Bluemotion
    A TO LINK GAZETY KTORA TO PODAJE
    Ostatnio edytowane przez tomecek75 ; 17-01-2011 o 18:57 Powód: bo ktos prosil po polsku

Auto
    440i

Domyślnie

11l polo tdi smiem twierdzic ze to bzdura, chyba ze katowales to auto na amen.
    Bylem na jezdzie probnej tym Insightem we wrzesniu, po miescie jezdzi ok plynnie w miare dynamicznie, ale przyspieszanie od 80-100km/h w gore to lekka zenada, kazdy 15 letni golf nas gromi. Brakuje zarowno mocy jak i momentu

Awatar gt4
    Auto
    EJ9 & MX-33 1/3

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez tomecek75 Zobacz posta
    poco sie wypowiadasz jak nie wiesz nie kazde hybrydy maja tak ciezkie barerie w hondzie insight waza moze z 20 kilo bo mozna je podniesc w jednej rece zajc do salonu i podnies tylna klape. pozatym ogladalem testy
    blue motion i jakos polo ma robic na litrze 27 kilometruw a w testach robi 18 na litrze skat taka zmiana

Prestaties Brandstof Cilinders in lijn Kleppen/cilinder Brandstofsysteem pompverstuiver Cilinderinhoud Maximaal vermogen Maximaal koppel Lengte/breedte/hoogte Wielbasis Gewicht Laadvermogen Aanhangermassa geremd/ongeremd Kofferruimte Tankinhoud Topsnelheid Acceleratie Brandstofverbruik fabrieksopgave uitstoot Geluidsniveau bij
    ze co? a teraz prosze jeszcze raz po polskiemu

Auto
    Honda CR-Z GT

Domyślnie

hybrydy to dopiero poczatek dwa tygodnie temu przekazalem mego insight zonie a sobie kupilem honda Cr-z bardzo fajna zabawka.
    Ostatnio edytowane przez tomecek75 ; 08-02-2011 o 21:14

Auto
    suzuki alto

Domyślnie

witaj tomecek75, czy mógłbyś napisać jak sprawuje sie Twój Insight, czy wystąpiły jakieś usterki, czy zmieniło się spalanie (jakie najniższe spalanie osiągnąłeś w mieście) i czy może masz jakieś wskazówki odnośnie ekonomicznej jazdy hybrydą, bo znalazłem opinie, że hybrydą trzeba umieć jeździć.
    Jestem przed zmianą auta (ktorego używam przede wszystkim w miescie), myślałem o golfie w dieslu ale jak poczytałem o filtrach cząsteczek stałych, to stwierdziłem, że nie warto się pchać w tą technologię, zwłaszcza że golf w dieslu byłby w podobnej cenie co Insight.

Auto
    Honda CR-Z GT

Domyślnie

witam cie Cris1111.co moge powiedziec o tym aucie mam zrobione 450000 km usterki nie ma zadnej jedynie musialem dwarazy zrobic serwis czyli oleje i filtry kazdy serwis po 20000km .co do spalania jak chcesz liczyc na oszczednosci to zostan przy standardowych oponach na nich srednia wychodzi oklo 5.4 L/100 km po zmianie opon na 205/45/17 z ostatnich 9000km mialem 5.8L/100 .Najnizsze spalanie to odnotowalem w opolu jak bylem na wakacjach 4.2L /100 tam od swiatel do swiatel jest troche ale w rotterdamie nigdy mi sie to nie udalo bo swiatla sa co 300 metrow.metoda jezdzenia jest inna bo nie ma poco gazowac bo musisz popuszczac noge z gazu bo inni zmieniaja bied w tym momecie wiec lepiej troszke spokojniej ruszyc.teras testuje nowa honde cr-z odebralem dwa tygodnie temu w poniedzialek jechalem do pracy to wyszlo mi 5.3L na 100 na dzien dzisiejszy mam 260 kilometrow ze srednia 5.8 L kazdego dnia startujac z zimnego silnika wiec nie jest zle .wczesniej jezdzilem poluwka 1.9 tdi z biura pracy to srednie bylo 8L ale troche go gniotlem a nawet dochodzilo do 11L jak przeginalem a przy spokojnej jezdzie tez tu mi wychodzilo 6.5 L .Jednak nie ma co przekonywac ludzi kazdy musi sam odkryc co mu jest potrzebne .jednakrze jezeli kupilem druga hybryde to chyba cos w tym jest .

Auto
    suzuki alto

Domyślnie

dzięki za info, nie jestem typem niespelnionego rajdowcy, których tu na forum całe mnóstwo i dla których najwazniejszy jest jak najkrótszy czas wyprzedzania, ja mogę poczekać i najwyzej dojechać do celu 15 minut później po za tym jestem w stanie zrozumieć, że tym samochodem aby osiagnąć niskie spalanie też trzeba jechać z głową, więc myslę, że byłbym zadowolony z tego auta tylko najbardziej mnie przeraża jasna tapicerka i wykladzina na podłodze a z tego co się zorientowałem to jedyna dostępna u nas w Polsce :/
    ostatnio dotarłem do testów porównawczych z ktorych wynika, że prius mimo większej pojemności silnika i masy własnej jest oszczędniejszy, Honda ma podobno wkrótce wprowadzic jakies poprawki, więc coś się może zmieni i mam nadzieję, że to nie będzie tylko wyższa cena.

Awatar woolfik
    Auto
    Leon ST

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez cris1111 Zobacz posta
    prius mimo większej pojemności silnika i masy własnej jest oszczędniejszy, Honda ma podobno wkrótce wprowadzic jakies poprawki, więc coś się może zmieni i mam nadzieję, że to nie będzie tylko wyższa cena.
    Hybrydy w Toyocie i Hondzie to rozwiązania z różnych półek zaawansowania technologicznego i wspólną mają tylko nazwę, więc "jakieś poprawki" niewiele wniosą, potrzebna byłaby zmiana koncepcji napędu Tutaj ogólny opis różnic: http://blogsilnika.blogspot.com/2010...-vs-testy.html

.wczesniej jezdzilem poluwka 1.9 tdi z biura pracy to srednie bylo 8L ale troche go gniotlem a nawet dochodzilo do 11L
    Hmmm, z mojego doświadczenia to takie wyniki dla różnych wersji tego silnika w większych autach (Octavia, Superb) to abstrakcja, możliwa do osiągnięcia tylko w przypadkach, gdy jeździmy z nienagrzanym silnikiem na odcinkach do 5 km ze średnią równą prędkości roweru

Auto
    Honda CR-Z GT

Domyślnie

witam ponownie cris1111. Co moge ci poradzic prawda jest taka ze poprostu wez auto i pojezdzij troche wtedy zobaczysz czy ci cos takiego pasuje .ja jestem bardzo zadowolony z tego insight bo kazdy mowi o spalaniu ale nikt nie mowi jakie jest w codziennej jezdzie srednia gdzy startujesz z zimnego silnika dla przykladu BMW 320 coupe fabryka podaje w trasie 5.7 a w miescie 8.6 L benzyny bardzo chcialem taka BMW dopoki moj szef takiej nie kupil on dojezdza jakies 20km dziennie i jezdzi w miare spokojnie a srednia na kompoteze ma 12.6 L/100km skad taka ruznica dlaczego nikt tego sie nie czepi .a z inne beczki peugot 206 1.1 srednia w rotterdamie wychodzi 9L/100km .wczesnie przed kupieniem insight mialem civic coupe 1.7 126 koni srednia mi wychodzila 9.5 L/100 w trasie 7L/100 wiec jak kupilem insight i przy takim samym dojezdzie do pracy miale srednia 5.3L to bylem zadowolony bo jak tu nie byc to jest 4L oszczednosci na 100km razy 1.5euro daje nam 6euro na 100km .rocznie robie 30.000km to jest 1800euro rocznie i nie place 650 euro drogowego razem daje 2450euro rocznie w oszczednosciach.wiec jak nie byc zadowolonym z takiego auta a pozatym bardzo fajne auto p jezdzie hybrydami napewno juz zwyklego auta nie kupie .a co do CR-z takie rozwiazanie jest idealne jak chcesz powariowac to ci zdoi 6.5 a przy grzecznej jezdzie srednia sie trzyma 5.7 L/100km taka srednia mam z tego tygodnia jak zrobie fotke to podzuce jako dowod.pozdrawiam
    http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...e54524ea2.html
    Ostatnio edytowane przez tomecek75 ; 15-02-2011 o 17:52

Uprawnienia umieszczania postów