Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 16 z 26 PierwszyPierwszy 1234567891011121314151617181920212223242526 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 151 do 160 z 258

Wątek: 2010 Ferrari 458 Italia

Awatar La'Cressme
    Auto
    Nie posiadam.

Domyślnie

Dokładnie. Ale i tak klientów na Italię nie będzie brakowało. Jak zwykle kupią ją kolekcjonerzy którzy nawet nią nie wyjadą z garażu, albo laiki którzy mają miliony na koncie i chęć zaimponowania koledze, którzy jeszcze nie złożył zamówienia na Italię. Jak wyprzadadzą wszystkie to zrobią ze trzy serie limitowane, nazwą je nazwiskiem jakiś kierowców, ograniczą produkcje do 150 sztuk, podwoją cenę, a efektem będzie nalepka ciągnąca się przez całe auto i plakietka z napisem "1 od 150". Czy to są te Ferrari sprzed 30 lat ? czy to czysty handel i marketing ? Wybaczcie, ale mi sie to w ogóle nie podoba.

VIP Awatar Robak
    Auto
    Infiniti M35h

Domyślnie

Tak ale musisz zrozumiec ze kazdy chce z czegos zyc. Jesli dzi nie jestes konkurencyjny to giniesz. Ferrari nie ma takiej masowej produkcji jak fiat i nie zarabia na ilosci tylko na sztukach. Zeby robic postep i prowadzic badania nad rozwojem trzeba kasy a brac ja moga tylko ze sprzedazy. Jesli chcesz zeby było tak jak 30 lat temu to przykro mi ale muisz zrezygnowac z motoryzacji. Teraz liczy sie zysk, ekologia, i szokowanie. Jak nie masz tego to wypadasz z gry. Ferrari w tych ciezkich czasach i tak wychodzi z twarza i robi piekielne maszyny. Ciesz sie ze nie ma suva z dieslem.
    Ostatnio edytowane przez Robak ; 07-09-2009 o 09:26

Awatar Wielbłąd
    Auto
    sępie

Domyślnie

A dla mnie 458 jest piękna, ma piękna linie i sądze, że będzie się wspaniale prezentować na żywo. Myśle, że to kolejny wspaniały model Ferrari.

A co do tego, że teraz się zarabia. Obojętnie czy 30 lat temu czy 50 czy 80 - zawsze liczył się zysk, po to ludzie budowali i budują samochody by je sprzedać. W ogóle gdyby nie to taka marka jak Ferrari by nigdy nie powstała, bo chodziło przecież tylko o sfinansowanie Scuderii. Ja nie widze w tym nic złego.
    To nie ja byłam Ewą !

No popatrz jak jest pięknie.

Awatar La'Cressme
    Auto
    Nie posiadam.

Domyślnie

Robak okej, ale wg mnie nastały chore czasy dla motoryzacji. Ferrari z dieslem ? Mam nadzieje, że te wymogi dzisiejszych czasów o których piszesz, nie zmuszą Ferrari do wyprodukowania Diesla, choć z drugiej strony, trudno w to wierzyć przy tym całym ekopierd***u...

Wielbłąd nie ma w tym nic złego, ale szczerze mówiąc chce mi sie wymiotować jak patrze na kolejną limitowaną wersje Ferrari F430... Wiem, że sa takie czasu i gdyby tak nie robili to by nie było Ferrari... ale to nie znaczy, że musi mi sie podobać F430 z bzdurną nalepką na masce i z podpisem jakiegoś gościa o którym pierwszy raz słysze. Rozumiem wymogi runku i konkurencji, ale nie podoba mi sie to po prostu.
    Ostatnio edytowane przez b707 ; 07-09-2009 o 00:14

Awatar roberto_nfs
    Auto
    .

Domyślnie

A tak na prawdę rozmowa i tak jest o tym, czy Italia się komuś podoba czy nie. Wielbłąd ma świntą rację - zawsze chodziło o piniąse i nie widzę w tym nic złego, La'Cressme się troszkę myli, bo plakietki "od 1 do 150" pojawiły się już dawno i już 30 lat temu ludzie podniecali się limitowanymi edycjami, a mimo to nadal w dzisiejszych czasach Ferrari potrafi wyprodukować limitowaną edycję np. F430, która poza tym, że nosi łądną nazwę "Scuderia" to jeszcze jest dziksza, lżejsza i szybsza od piekielnie dzikiego, lekkiego i szybkiego F430. Może czasem producenci przesadzają z limitowanymi edycjami, ale na przykłąd moja bezdenna próżność, której się nie wstydzę i zdaję sobie z niej sprawę, nakazywałaby mi kupić takie Gallardo sygnowane nazwiskiem Balboni, bo kocham tę markę i nie widzę nic złego w posiadaniu samochodu, który będzie inny niż wszystkie. Bo może wyda Ci się to dziwne z perspektywy Polski, ale F430 czy Gallardo to wcale nie takie egzotyki. I czasem warto je odróżnić od tych samych modeli stojących po drugiej stronie ulicy.

BTW na prawdę było aż tak dużo tych limitowanych F430, żeby aż biec do toalety i zwracać obiad? Ja sobie nie przypominam...
    Lamborghini. Do You dare?

Awatar Selespeed
    Auto
    Mazda RX8 & Peugeot 106 Rallye

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez roberto_nfs Zobacz posta
    BTW na prawdę było aż tak dużo tych limitowanych F430, żeby aż biec do toalety i zwracać obiad? Ja sobie nie przypominam...
    Ja też sobie nie przypominam. 430 Scuderia to nie żadna limitowana wersja F430 tylko razcej samochód wyścigowy z homologacja drogową zbudowany na bazie F430.
    Osobiście uważam, że nowe modele Ferrari w dalszym ciąga mają to coś co miały modele tej marki sprzed lat. I tyle.
    "Przyspieszenie to najlepsza forma spędzania czasu między zakrętami"

Awatar DanielAngel
    Auto
    Brak

Domyślnie

California, 599, F430 są ładne, ale 458 to przegięcie. O zysk chodziło i kiedyś, chodzi i dzisiaj. Tyle, że jak widać kiedyś sztuka łączenia zysku z pięknym nadwoziem się udawała Ferrari, a dzisiaj to już raczej tak nie jest... . Zamiast pięknego auta sportowego zrobili zabawkę dla małolatów, którą każdy dzieciak będzie się podniecał, bo wygląda ,,kosmicznie''.

Awatar roberto_nfs
    Auto
    .

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez DanielAngel Zobacz posta
    Zamiast pięknego auta sportowego zrobili zabawkę dla małolatów, którą każdy dzieciak będzie się podniecał, bo wygląda ,,kosmicznie''.
    E, stawiam dolary przeciw orzechom, że dokładnie to samo mówiło 80% publiczności, kiedy po 275 pojawiło się 365. A już nawet wolę nie myśleć jaki krzyk o upadku marki z Maranello podniósł się, kiedy na świat wyjechała kosmiczna Testarossa. Po prostu Ferrari się zmienia. IMO już California ma w porównaniu np. z Fiorano klimat tuningowo-playstationowo-startrekowaty, ale chyba taka jest naturalna kolej rzeczy. Po prostu Ferrari zrezygnowało ze stonowanych nadwozi (bo przepraszam, ale ja np. w Modenie widzę mnóstwo uroku, ale żeby jakąś szczególnie zaciętą agresywność to już niekoniecznie) na rzecz projektów rzucających się w oczy. Nie wiem, czy Italia jest ładna, ale założenie stylistów było takie, aby każdy zbierał szczękę z chodnika jak ją zobaczy i niech mi ktoś zabierze wszystkie misie-przytulanki, jeśli im się nie udało.
    Lamborghini. Do You dare?

Awatar Hans
    Auto
    brak

Domyślnie

Wielbłąd ma 100% racji, mnie już mdli jak co chwila się mówi "kiedyś samochody miały duszę"...

Część dalej nie rozumie jednej sprawy - wszyscy patrzą tylko na design a nie na faktyczne przeznaczenie tego samochodu. Ferrari są najszybsze na torze, a o to właśnie chodzi ! Nie o jeżdżenie bokiem czy inne ''wygibasy'' :P Kierowca ma poczuć NAMIASTKĘ tego, co czują kierowcy F1 - w końcu z myślą o tym sporcie powstało Ferrari i obecnie marka obecnie bardzo dobrze to podkreśla w obecnych modelach.
    Scuderia Ferrari

Awatar sinus
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW

Domyślnie

źródło oraz więcej zdjęć: www.autoblog.it
    "Z poziomu standardu wybija się Ferrari. Nie ma znaczenia, czy mówimy o 430, 599, czy 612 - po prostu czuje się, że każde z nich jest czymś innym. Czymś lepszym."
    J. Clarkson

Uprawnienia umieszczania postów