Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl

Wątek: Kącik Fotograficzny

Redaktor naczelny Awatar MCL
    Auto
    Renault Clio IV 1.2 75 KM, BMW E60 525d

Domyślnie

analog pochłania czas mi zdarza się w ciągu jednego dnia 1000 zdjęć strzelić. szkoda, że migawka tego nie lubi :c
    #drivetastefully

Awatar zychu
    Auto
    Honda Civic

Domyślnie

Dla mnie takie ciskanie ilosciowo jest bez sęsu
    Mind Full of Colors.

Redaktor naczelny Awatar MCL
    Auto
    Renault Clio IV 1.2 75 KM, BMW E60 525d

Domyślnie

Zależy w jakiej sytuacji. Jak powiedzmy jesteś w jakimś genialnym mieście, np. Londynie, i siedzisz w centrum od 7 do 22 to nie trudno załadować kilka kart i mieć +1000 na liczniku
    #drivetastefully

Awatar zychu
    Auto
    Honda Civic

Domyślnie

Nie trafia do mnie ten argument. Strata czasu to raz. Poza tym ide w jakosc, a nie ilosc ^^

---------- Post napisany o 21:36 ---------- Poprzedni napisany o 21:34 ----------

Powiem tak...oczywiscie przy cyfrzaku....wole zrobic 100 zdjec i wybrac z nich 75 udanych, niz szukac tych 75 z tysiaca
    Mind Full of Colors.

Awatar QbaKuba
    Auto
    Lepsze Ponieważ Gazowe

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Dj Brabus Zobacz posta
    IMHO zsieknięte ISO i po prostu nieostre (zwłaszcza te makrowe), ale to tylko moja opinia...
    Rzeczywiście, jak się teraz przyglądam to nie wszystkie psy i makro są ostre.

Cytat Zamieszczone przez zychu Zobacz posta
    Nie tylko TY tak sadzisz...do szumow zastrzezen nie mam, ale te problemy z ostroscia rzucaja sie w oczy

---------- Post napisany o 20:54 ---------- Poprzedni napisany o 20:50 ----------

Qba Ty powaznie juz ponad 1k zdjec nasiekales?

Dzizzz to ja w pol roku analogiem zrobilem 10% tego :P
    Dokładnie to licznik pokazał 1313 zdjęć. Z tego do kosza poszło te 900. Jak się uczyłem na manualnym trybie, to potrafiłem zrobić 10-50 zdjęć jednego kadru (czas, przysłona, ISO itd, żeby osiągnąć zamierzony efekt). Zresztą mam manię robienia dużej ilości zdjęć - nawyk z małpki, którą dość trudno było złapać co chciałem. Teraz naprawdę staram się ograniczać, choćby w trosce o migawkę, ale trudno mi ;D. Poza tym mój tata też sporo zdjęć zrobił (zapłacił to niech się nacieszy).

Jeszcze jedno. Chodzi Wam o to, że nie cały kadr jest ostry (w sensie, że tylko część jest ostra). Czy o to, że ta część, która miała być ostra, ostra nie jest?:confused:

W niedziele jak byłem na działce to jeszcze Jettcie popstrykałem parę zdjęć. Wybrałem, które bardziej mnie się podobały.

Co o nich sądzicie?

Awatar gt4
    Auto
    EJ9 & MX-33 1/3

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez zychu Zobacz posta
    Dla mnie takie ciskanie ilosciowo jest bez sęsu
    przyznaj się po prostu, że cię nie stać na klisze

Moderator Awatar daboo
    Auto
    Złoty pociąg

Domyślnie

zychu, jaki ty fajny jestes, ze masz analoga i robisz nim 100 zdjec w 6 mcy, naprawde. Wiem natomiast co chciales powiedziec poza tym ze masz analoga i robisz 100 zdjec w 6 mcy. Qba, z fotografia jak z vtuningiem - jak nie poswiecisz czasu na zaznajomienie sie ze sprzetem i nie potrenujesz, a przede wszystkim nie bedziesz mial poteznej dozy samokrytyki to bedzie lypa. Zychu chcial powiedziec, ze niewielki postep zrobiles mimo sprzetowego upgrade'u i 1000 trzasnietych zdjec. Przy okazji wspomnial tez, ze ma analoga i jest na innym levelu.
    Shadows| MotorPunk | Portfolio

Lubię chałwę.

Awatar zychu
    Auto
    Honda Civic

Domyślnie

Qba zwykle zdjecia takie jak z malpki. Na razie nie bede wiecej sie wypowiadac, bo wrzuciles tylko kilka pstrykow z lustra.
    Kup sobie jakas dobra ksiazke o fotografii

Musze dodac, ze mam analoga i jestem na innym levelu

---------- Post napisany o 23:00 ---------- Poprzedni napisany o 22:57 ----------

tak tak zrobilem 163 zdjecia w pol roku. yeah

pamietajcie analog to inny level
    Mind Full of Colors.

Awatar gt4
    Auto
    EJ9 & MX-33 1/3

Domyślnie

i zychu sobie do tego śpiewa: synku, jestem w budynku na innym levelu... :lol:

QbaKuba jakie lustro w końcu kupiłeś, bo mi umknęło? te z VW były by nawet spoko, gdyby nie to, że jest na nich VW. ..aaa już widzę exif. 500 z dieslu. trochę słabo z ostrością (wyglądają na poruszone), jak na tak krótkie czasy. chyba, że ten obiektyw tak ma.

---------- Post napisany o 23:06 ---------- Poprzedni napisany o 23:02 ----------

zychu jest tak analogowy, że spamuje tylko z maszyny do pisania

Awatar zychu
    Auto
    Honda Civic

Domyślnie

Mnie ten temat braku ostrosci takiej jakbym chcial dreczy w moim soniaczu i nie wiem czy to problem z obiektywem czy z aparatem ;/
    Mind Full of Colors.

Uprawnienia umieszczania postów