Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 7 z 11 PierwszyPierwszy 1234567891011 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 61 do 70 z 105

Wątek: Škoda Superb 3.6. V6 4x4 / Volvo XC90 D5 AWD

Awatar Kalixt
    Auto
    OPC&CTS

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez se7en Zobacz posta
    dlaczego nie? przez cała trase taka przyjemność pokonywania zakrętów z głośnością nie ma problemu bo mam niedosłuch z drugiej strony trzeba tez mieć pieniążki by utrzymać te 3.6 litra czy 2.0 turbo na długich trasach
    zresztą sam jeżdżę dwa-trzy razy rocznie na trasy 700-800 km toyotą celica z 1993 roku i nie narzekam w ogole
    także zależy jakie podejście się do tego ma. oczywiście jeszcze auto mi sie musi podobać, a nowy superb, dla mnie jakis taki nijaki i niech pozostanie tańsza limuzyną dla biznesmenów i rodzin
    Po jednej trasie Lancerem mialbys go dosyc na rok - co chwile tankowanie, powyzej 140 tak glosno, ze leb urywa, twardo i kiepska ergonomia....zrobilbys ta sama trase Superbem i bys zalowal ze juz koniec....

Auto
    Różne

Domyślnie Chip xc90 d5

Mam pytanie odnośnie chip tuningu xc90- czy jest to zabieg bezpieczny?Jest to idealny suv dla 5-osobowej rodzine i sprawuje się jak na razie bardzo dobrze, ale silnik mógłby mieć te 40 koni więcej. Napis prosze jak auto sprawowało się po zabiegu i czy twoim zdaniem warto to zrobić?

Auto
    Dodge Challenger RT, Hyundai Santa Fe Ltd 3.3 V6

Domyślnie

Ja mialem to przez troche ponad rok i ok. 30 tys przebiegu - nic w tym czasie sie nie wydarzylo. A czy jest bezpieczny na dluzszej przestrzeni czasu - tego nie wiem, producenci zapewniali, ze tak. Na pewno nie warto robic chiptuningu w niesprawdzonym miejscu i za przyslowiowe grosze. Ja znam dwie firmy do ktorych mysle, ze mozna miec zaufanie: BSR i RICA. Wybralem RICA bo dawal troszeczke ostrzejszy program i za min. mniejsza kase (roznica ok 300PLN).

Auto po tym zabiegu nabralo wigoru, zdecydowanie lepiej sie nim jezdzilo, a podobno z manualna skrzynia jest jeszcze lepiej (ja mialem automat 6 biegowy).

Auto
    4 x FR, 2 x DE, 3 x USA

Domyślnie

malypb czy Superb faktycznie tak dużo pali jakie opinie chodzą? Przykladowo ile mniej wiecej wezmie przy jezdzie autostrada 130?
    Ostatnio edytowane przez b707 ; 09-11-2009 o 01:35

Awatar b707
    Auto
    Skoda Superb III ew. Citigo Elegance
    Imperialne Siły Moderujące

Tu pilnuje Kocia Banda:
    https://www.facebook.com/KociaBanda/

Auto
    Dodge Challenger RT, Hyundai Santa Fe Ltd 3.3 V6

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Driv3r Zobacz posta
    malypb czy Superb faktycznie tak dużo pali jakie opinie chodzą? Przykladowo ile mniej wiecej wezmie przy jezdzie autostrada 130?
    Pali mi srednio ok. 10l/100km. Prawie w ogole nie jezdze po miescie (od tego mam inne auto). Powiedzmy jest 90:10 na korzysc tras.

Np.
    trasa Bxl-W-wa: srednia predkosc ok. 115km/h, srednie spalanie: 10.3l/100km
    trasa W-wa-Bxl: srednia predkosc ok. 90km/h, srednie spalanie: 9.7l/100km

Najnizej zszedlem do 9.1/100km na trasie ok 600km przy naprawde spokojnej jezdzie, bez przekaraczania 120-130km/h, bez zrywow, bez korkow i stania - plynna jazda.

Wszystko to sa dane z komputera, ktore prawie pokrywaja sie z tym co wlewam do baku. Realnie nalezy dodac ok. 0.5l-1l do powyzszych liczb.

Awatar Samurai
    Auto
    Lancia Lybra SW 2,4 JTD

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Dj Brabus Zobacz posta
    Przyspieszenie do prędkości maksymalnej akurat nic nie ma, ale...

Skoda Superb 3.6 V6 4x4 - 0-100 km/h: 6,5 s
    Mitsubishi Lancer Evo X MR - 0-100 km/h: 6,3 s
    Mitsubishi Lancer Evo X GSR - 0-100 km/h: 5,4 s

Dlatego jest duża szansa, że Superb po chipie robi Evo X.
    Turbo Dyno Man i tak zawstydzi wszystkich w swoim grubo ponad 2 tonowym BMW 750i.
    "More is better" - J.Clarkson

Auto
    Różne

Domyślnie XC90 D5

Ja mam xc90 w manualu. Kupiłem mu już na lato felgi z wersji sport i założe jeszcze progi boczne, jeszcze mnie ten chip kusi.Ogółem realne przyszpieszenie do 100 zmierzone przeze mnie z manualem to 10.4 s, więc tragedii niema, ale jak się załaduje 5 osób i box dachowy to mu troche mocy brakuje.Jestem pełem podziwu jak mieścicie się w 5 osób do superba, bo myślałem o zmianie volvo na nową 7(mamy 520d jako drugie auto w rodzinie i jest super) i po obejrzeniu bagażnika stwierdziłem, że niema szans.

Awatar b707
    Auto
    Skoda Superb III ew. Citigo Elegance

Domyślnie

Why? Przecież Superb to kawał auta... a bagażnik jak każda skoda ma ogromny. o 65 litrów większy niż 7ka.
    7ka 500
    Superb 565
    Volvo 575
    pzdr
    Imperialne Siły Moderujące

Tu pilnuje Kocia Banda:
    https://www.facebook.com/KociaBanda/

Auto
    Różne

Domyślnie

Tak, tyle że xc90 ma 613l do linii okien, a ładuje się i tak cały bagażnik(w tym przypadku ponad 1000 l).W 5 mamy chyba 540l i w porównaniu do volvo wypada tragicznie.Volvo ma wysoki bagażnik, więc walizki wchodzą na stojąco i mieszczi się ich więcej niż w nawet audi q7(długi, ale bardzo niski bagażnik).Poza tym suvy mają samopoziomujące zawieszenie i tu jest ich duza przewaga. Volvo prowadzi się tak samo pusty i załadowany, a bmw puste prowadzi się rewelacyjnie(jechałem nową superb i bez obrazy nie jest źle, ale do bmw jeszcze jej dużo brakuje), a załadawana traci właściwości dynamiczne i jest przeciętna.

Uprawnienia umieszczania postów