Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 9 z 11 PierwszyPierwszy 1234567891011 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 81 do 90 z 105

Wątek: Škoda Superb 3.6. V6 4x4 / Volvo XC90 D5 AWD

Awatar Kalixt
    Auto
    OPC&CTS

Domyślnie

Tam gdzie robiles to wygluszenie, ja robilem wgniotki - bardzo profi podeszli do sprawy. Tak z ciekawosci, ile dales za to ? Moze i ja sie skusze...

Auto
    Dodge Challenger RT, Hyundai Santa Fe Ltd 3.3 V6

Domyślnie

Zaplacilem zgodnie z cennikiem na ich stronie = 6500 PLN.

Awatar Kalixt
    Auto
    OPC&CTS

Domyślnie

No tak Faktycznie, tanio nie wyszło...to ja wole na razie zrobić za tą kwotę sobie sprzęgło a póżniej pomyśle o wyciszeniu Dzięki za info !

Auto
    Volvo S60 CC T5 AWD,Toyota Avensis 1.8 Valvematic, Clio IV 1.2 120

Domyślnie

Również chiałem kupic Superb z tym silnikiem ale jak mi skonfigurowali z moimi oczekiwaniami samochód to pomyślałem niech się popoukają w czoło. Ponad 200 tys zł. Volvo Super.

Auto

Domyślnie

Nie ma za bardzo tanszej alternatywy do takiego Superb - patrzac na jakosc, osiagi, wygode i wielkosc vs cena.

Masz Insignie 2.8T 4x4 w podobnej cenie. IMO gorszy wybor pod kazdym wzgledem wyjawszy ew. wyglad - ale to zalezy od gustu.
    Passat CC 3.6 4x4 bedzie juz sporo drozszy i duzo mniejszy (jezeli ma to znaczenie).
    Moze ew. Mondeo 2.0 240KM - ale to troche inna liga pod wzgledem osiagow, kultury pracy jednostki no i brak 4x4.

Auto "premium" to juz zupelnie inna polka cenowa - o podobnych osiagach/silnikach i wyposazeniu to raczej 300+ tys.

BTW. Mnie to auto kosztowalo 40k EUR (juz z podatkiem za wprowadzenie do ruchu w BE w wysokosci 5k EUR).

---------- Post napisany o 19:54 ---------- Poprzedni napisany o 18:41 ----------

I nastepne zmiany

Zajelo mi to 2 godz. ale efekt jest niezly. Auto wyglada szlachetniej

Auto

Domyślnie

Witam wszystkich po dlugiej nieobecnosci.

Moja Skodzinka zostala sprzedana. Ma 3 lata, 75k km. W srodku wyglada jak nowa. Nic nie jest porysowane, popekane. Skora w stanie idealnym. Czyli jak widac mozna zrobic dobrze i za stosunkowo niewielkie pieniadze. Silnik i zawieszenie takze w stanie idealnym. Hamulce nie wymagaly zmiany przez caly ten przebieg ! Auto nigdy nie odmowilo posluszenstwa, zawsze bylo gotowe do jazdy. Mialo trzy bardzo drobne "awarie". Wymieniony akumulator (gwarancja), wymieniony sterownik alarmu (wlaczyl sie raz w nocy sam z siebie) (gwarancja), wymieniony jakis dod. modul (nie wiem dokladnie jaki) (gwarancja, podczas przegladu).

Nastepne auto to bedzie:
    BMW 535i GT
    lub
    Jaguar XF (MY13) 3.0D Portfolio

Nie moge sie zdecydowac

Testowalem tez kilka innych - postaram sie pozniej opisac to wszystko w podobny spososb jak opisalem proces zakupu Superba

Pozdrawiam
    Piotr

Auto
    -

Domyślnie

Miło jest czytać opinię zadowolonego użytkownika samochodu. Dość szybko sprzedałeś Superba. XC90 też już się pozbyłeś? Na pewno kolejni ich użytkownicy będą zadowoleni

Widzę też, że powróciła chęć kupna Jaguara XF. Jechałeś już tym po FL? Poprawili szumiące lusterka? Osobiście Jaguar podoba mi się dużo bardziej od BMW 5 GT, ale znów jeśli to ma być samochód dla rodziny to BMW wydaje się być lepszym wyborem.

Zbanowany
    Auto
    grube

Domyślnie

3.0D to taki średni silnik do Jaga, ale V8 z drugiej strony przesada. Jaguar mógłby się pospieszyć z premierą doładowanego V6. Wtedy w połączeniu z nadwoziem kombi (wygląda cool) byłby emocjonujący pojazd, do którego łatwo wejdzie wózek dziecięcy.

Awatar Xerox
    Auto
    amerykańskie, włoskie

Domyślnie

Podziwam Cie, ze kupujesz takie mocne benzynki w Belgii ten ich podatek eko...
    Z BMW 5GT jest wszystko pieknie tylko ten wyglad z tylu... Ale na pewno praktyczne auto.
    Daj znac jak juz cos wybierzesz, bardzo czesto bywam w BXL i moglibysmy sie spyknac.

Auto

Domyślnie

Witam ponownie
    (zmogla mnie troche choroba, ale juz jest lepiej

Testowalem (w ciagu 2 dni, w poprzedni weekend) nastepujace:
    Infiniti M35h
    BMW 328i
    Evoque 2.2d
    BMW 535i xDrive GT
    BMW 530d xDrive
    Audi A6 3.0 TDI (240KM)

M35h - bardzo, bardzo fajne auto i super wykonczone. Moc duza i pomimo silnika starej szkoly (zwykle V6)
    jezdzi sie tym jak silnikiem turbodoladowanym lub supercharger. Moment jest od samego dolu.
    Tylko uklad kierowniczy nie za bardzo ok. Taki maslany troche.
    Komfort jazdy (cruising) bardzo, bardzo dobry.
    Auto odpadlo z kilku powodow:
    najwazniejszy: kosmiczny czas oczekiwania, zamawiajac teraz bylby marzec/kwiecien 2013
    mniej wazne: zbyt rzadkie, za malo serwisow, przeglady co 15km, malutki bagaznik
    (Honda Jazz Hybrid mojej malzonki ma chyba wiekszy)

328i - piekne, zgrabne i w miare dynamiczne - na tym sie koncza jego zalety (dla mnie).
    Silnik burczy, szum wiatru przy lusterkach jest tragiczny, slyszalny i bardzo przezkadzajacy
    juz przy 100km/h. Odglosy opon jak i komfort resorowania takze kiepskie.
    Ogolnie bylby to duzy krok wstecz w stosunku do Superb pod wzgledem komfortu podrozowania.

Evoque - bardzo fajne auto do patrzenia, ale do jezdzenia juz nie za bardzo
    Przy wiekszych predkosciach na autostradzie trzesie i skacze, silnik ledwo, ledwo jedzie
    i burczy. Moze lepiej by bylo z benzyna 240KM, ale pewnie nie wiele lepiej.
    Design, wykonanie na dosc wysokim poziomie, calkowicie porownywalnym z 328.
    Przebywanie w tym aucie to spora przyjemnosc, pod warunkiem, ze stoi

535i xDrive GT - katedra na kolach. Naprawde czuc wielkosc i wage. Ja to nawet lubie
    i to auto pasowalo mi najbardziej, ale nie zdalo testu rodzinnego - nijak nie udalo
    mi sie umiescic fotelika dla dziecka po srodku tylnej kanapy.
    Najfajniesze i najprzyjemniejsze wnetrze.
    Silnik bajka. Nawet z tym autem radzi sobie naprawde dobrze (a przeciez mamy tu ponad 2t).
    Prowadzenie niezle, ale nie idealnie. Znow z powodu wagi imo.
    Generalnie auto to bardzo mi przypominalo jazde XC90 tylko z wieksza dynamika.

530d xDrive - mysle, ze nie ma co duzo pisac. Po prostu najlepsze (jako calosc), ze wszystkiego
    czymkolwiek w zyciu jezdzilem. Wnetrze ciut gorsze (dla mnie) niz wersja GT, ale tylko ciut.
    Bez problemu przechodzi test rodzinny
    Dynamika jako calosci troche gorsza niz w mojej Skodzie, ale np. w zakresie srednich predkosci
    jedzie sie przyjemniej, tj. do wyprzedzania nie trzeba robic pelnego kickdown.
    Komfort bardzo, bardzo wysoki - tutaj naprawde czuc roznice w stosunku do Superb
    (do XC 90 juz nie, no ale XC 90 jest mega komfortowe)

A6 3.0 TDI - wrazenie duzo, duzo wiekszej dynamiki niz w BMW, wyraznie czuc roznice wagi
    lub konstrukcji napedu, uklad kierowniczy zbyt lekki i dopiero w trybie dynamic zaczyna
    fajnie "wazyc" i byc porownywalny do BMW 5xx.
    Silnik jak dla mnie brzmi gorzej niz w BMW, zwlaszcza przy wkrecaniu na obrotu.
    Ale...
    Skonczylem jazde probna po 30 min poniewaz:
    - wnetrze to minimalnie lepszy Superb - NIE ma zupelnie wrazenia przesiadki do
    samochodu o klase wyzej (i 2x tyle kasy). Kompletne zdegustowanie
    - szum lusterek zauwazalnie wiekszy niz w BMW
    - komfort resorowania zauwazalnie gorszy niz w BMW (oba auta byly na kolach 18' i z aktywnym (rozne konstrukcje) zawieszeniem)
    - auto mialo przejechanie ok. 3k km i juz w nim brzeczalo w kilku miejscach
    (w mojej Skodzie tez troche cos tam brzeczy ale ma 75k km)
    To jest moje najwieksze rozczarowanie w tym roku.

Czyli jako podsumowanie:
    M35h, 535i GT i 535d - mam poczucie, ze zmieniam auto na cos lepszego
    (a, ze zaplace za auto prawie 2x tyle co za zaplacilem za Superb to jest to dla mnie wazne)
    A6 - odczucia takie, jakbym wlasciwie nic nie zmienial, bo nawet dynamika przy tym silniku (240KM)
    wcale nie jest lepsza niz w Superb, skrzynia pracuje troche lepiej, naped 4x4 jest pewnie lepszy,
    ale tego sie zupelnie nie czuje w normalnym uzytkowaniu.

W gre wchodzil jeszcze Jag XF (jak pisalem wczesniej i byl numerem 1), ale postanowilem jednak,
    ze auto musi byc z napedem na cztery lapy. W Jag jest to mozliwe tylko z calkiem
    nowym silnikiem V6 benzynowym i prawde mowiac nie zamierzam byc beta testerem.

Bede zamawial BMW 5xx xDrive.
    Nie moge sie tylko na razie zdecydowac na silnik: czy 35i, czy 30d a moze jednak 35d.
    30d i 35i kosztuja wlasciwie tyle samo - roznica 600EUR na korzysc 30d
    ale 35d to juz roznica prawie 4000EUR.

Uprawnienia umieszczania postów