Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 1 z 10 12345678910 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 93

Wątek: Premium czy nie? Volvo, trzy herby i Japońce.

Awatar Bellezza
    Auto
    brak

Domyślnie Premium czy nie? Volvo, trzy herby i Japońce.

Mysle, ze na tym forum nie ma osob ktore kupily "trzy herby" bo maja taki a nie inny znaczek, ale dlatego bo te trzy firmy produkuja swietne samochody. I dla mnie nie ma sensu porownywanie tych trzech firm z volvo, bo volvo to jeszcze nie ta liga. A argumenty co niektorych przybieraja forme: "Audi mowimy NIE!" i "kupilbym bo to nie audi" sa zalosne. Dobrze ze krytykujecie niemieckie auta, ale troche obiektywizmu, co by nie zrobil lexus czy volvo to wy piejecie nie wiadomo do konca z czego. O gustach sie nie dyskutuje niektorzy lubia jak im cyganie graja a inni jak im skarpety smierdza, ale volvo to nie jaguar, czy alfa romeo, ludzie naprawde sie zastanowcie co piszecie, bo ja odnosze wrazenie, ze wszystko co niemieckie to wg. was najwieksze zlo.
    Ostatnio edytowane przez Bellezza ; 05-09-2009 o 23:07

VIP Awatar Robak
    Auto
    Infiniti M35h

Domyślnie

Od lexusa to wara. Jezdziłem gs460 z 8 biegowym automatem w najlepszej wersji i jak dla mnie samochod jest fajniejszy niz kazdy niemiecki sedan. W niczym im nie ustepuje.
    Co do volvo to mam zdanie jak dwoch kolegow. Samochody tej marki mi nie podchodza. Wiekszosc z nich jest brzydka a technicznie to jest takie niskie premium. Podobnie jest z testowanym autem.

Awatar b707
    Auto
    Skoda Superb III ew. Citigo Elegance

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Bellezza Zobacz posta
    Mysle, ze na tym forum nie ma osob ktore kupily "trzy herby" bo maja taki a nie inny znaczek, ale dlatego bo te trzy firmy produkuja swietne samochody. I dla mnie nie ma sensu porownywanie tych trzech firm z volvo, bo volvo to jeszcze nie ta liga. A argumenty co niektorych przybieraja forme: "Audi mowimy NIE!" i "kupilbym bo to nie audi" sa zalosne. Dobrze ze krytykujecie niemieckie auta, ale troche obiektywizmu, co by nie zrobil lexus czy volvo to wy piejecie nie wiadomo do konca z czego. O gustach sie nie dyskutuje niektorzy lubia jak im cyganie graja a inni jak im skarpety smierdza, ale volvo to nie jaguar, czy alfa romeo, ludzie naprawde sie zastanowcie co piszecie, bo ja odnosze wrazenie, ze wszystko co niemieckie to wg. was najwieksze zlo.
    Ja rozumiem że stawiasz Audi na równi z Mercem i BMW?

ale dlatego bo te trzy firmy produkuja swietne samochody.
    taaak... Zwłaszcza niekorodujące i bezawaryjne merce

To co kolega pokazuje to własnie slepe zapatrzenie sie w "wielka niemiecka trójce".
    pzdr
    Imperialne Siły Moderujące

Tu pilnuje Kocia Banda:
    https://www.facebook.com/KociaBanda/

Awatar Bellezza
    Auto
    brak

Domyślnie

Tak tak masz racje. Audi, bmw i merc robia slabe auta bez wyrazu, spowszedniale i nie warte tak wysokiej ceny. Kupuje sie tu tylko znaczek i nic wiecej. Rdzewieja, psuja sie i po 30tys km rozlatuja, a jak chcesz sprzedac to nikt nie chce zardzewialego zloma kupic. Tak naprawde merc powinniem konurowac z dacia albo skoda, chodz i tu jest problem bo dacia nie rdzewieje jak merc. Co wiecej jak kupisz dacie nikt cie nie posadzi ze jestem snobem i kupiles merca bo chcesz podniesc swoj status spoleczny i troche podbudowac naderwane przez ostatni stasunek z kobieta ego. Ja wiem ze spoleczenstwo nie potrafi czytac ze zrozumieniem, ale przynajmniej spróbujcie i interpretujcie caly kontekst a nie wyrwane fragmenty. Mam pisac duzymi literami, zebyscie zrozumieli? Nie jestem fanem niemieckich aut, ale trzeba im oddac ze robia naprawde dobre auta, nie pozbawione wad oczywiscie, ale niektore firmy moglyby sie od nich duzo nauczyc, chociazby volvo. Slepe zapatrzenie w dana marke i nie przedstawianie jakichkolwiek argumentow swiadczy o piszacym a co gorsza nie sluzy sztuce dyskusji, o ktorej polacy maja takie pojecie jakie maja

Awatar woolfik
    Auto
    Leon ST

Domyślnie

Eee tam, nie wiem, co widzicie indywidualistycznego w Volvo. Przejeździłem dość sporo jako pasażer pierwszą S80tką (jeszcze przed premierą drugiej). Świetny "dupowóz", ale nic poza tym, jakiegoś wielkiego splendoru, poczucia indywidualizmu czy wyjątkowo luksusowego charakteru się nie czuło. Powiem więcej, większy wzrok innych kierowców czułem testując Polówkę w weekend

Z tym modelem jest podobnie, nie widać wielkiej rewolucji stylistycznej, poza mniej lub bardziej udanymi udziwnieniami w stosunku do dawnej bryły (starego XC70). Gąszcz przycisków do usunięcia, to nie koniec XX w.! Za podobną kasę tej wielkości wolałbym Allroady - o pół rozmiaru większe A6 lub pół rozmiaru mniejsze A4. Nie chodzi o jakieś szczególne uwielbienie dla Audi, serii z Q na początku nie znoszę, ale te modele są lżejsze stylistycznie i reprezentują wyższy poziom technologiczny (jeżeli chodzi o napęd, silniki itp).

Sam test na tle telewizyjnej konkurencji siermiężny, wolę Was czytać niż oglądać

Awatar b707
    Auto
    Skoda Superb III ew. Citigo Elegance

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Bellezza Zobacz posta
    Tak tak masz racje. Audi, bmw i merc robia slabe auta bez wyrazu, spowszedniale i nie warte tak wysokiej ceny. Kupuje sie tu tylko znaczek i nic wiecej. Rdzewieja, psuja sie i po 30tys km rozlatuja, a jak chcesz sprzedac to nikt nie chce zardzewialego zloma kupic. Tak naprawde merc powinniem konurowac z dacia albo skoda, chodz i tu jest problem bo dacia nie rdzewieje jak merc. Co wiecej jak kupisz dacie nikt cie nie posadzi ze jestem snobem i kupiles merca bo chcesz podniesc swoj status spoleczny i troche podbudowac naderwane przez ostatni stasunek z kobieta ego. Ja wiem ze spoleczenstwo nie potrafi czytac ze zrozumieniem, ale przynajmniej spróbujcie i interpretujcie caly kontekst a nie wyrwane fragmenty. Mam pisac duzymi literami, zebyscie zrozumieli? Nie jestem fanem niemieckich aut, ale trzeba im oddac ze robia naprawde dobre auta, nie pozbawione wad oczywiscie, ale niektore firmy moglyby sie od nich duzo nauczyc, chociazby volvo. Slepe zapatrzenie w dana marke i nie przedstawianie jakichkolwiek argumentow swiadczy o piszacym a co gorsza nie sluzy sztuce dyskusji, o ktorej polacy maja takie pojecie jakie maja
    Widze że kolega lubi popadać z jednej skrajności w drugą...
    Imperialne Siły Moderujące

Tu pilnuje Kocia Banda:
    https://www.facebook.com/KociaBanda/

Awatar Ryjas
    Auto
    Twingo Initiale1,2 16V '01,Grand Scenic 1,9 dCi 130 KM '06; 306 1.4 '99

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Seth Zobacz posta
    [...]
    Audi strasznie ostatnio spowszedniało, narobiło się tych samochodów mnóstwo
    Zgadzam się. AUDI teraz jest, że tak to ujmę, dresiarskie:/ Ubolewam nad tym, bo darzę tą markę sentymentem. VOLVO moim zdaniem prestiżem bije je na głowę. A4 zdecydowanie konkuruje z Octavią Scoutem i tu tylko prestiż i silniki odgrywają rolę...

VIP Awatar Robak
    Auto
    Infiniti M35h

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Ryjas Zobacz posta
    Zgadzam się. AUDI teraz jest, że tak to ujmę, dresiarskie:/ Ubolewam nad tym, bo darzę tą markę sentymentem. VOLVO moim zdaniem prestiżem bije je na głowę. A4 zdecydowanie konkuruje z Octavią Scoutem i tu tylko prestiż i silniki odgrywają rolę...
    Kolega chyba sam w głowe sie udezył. To ze Audi jest powrzechne to znaczy ze ludzie, ktorzy maja pieniadze wole je niz np volvo. Wiele jest powodow dlaczego tak wybieraja a z pewnoscia dlatego ze ma wiekszy prestiz. Nie wiele wiekszy ale jednak.

Domyślnie

Audi dresiarskie? Na jakiej podstawie kolega wysnuwa takie wnioski?

ŁOWCA BLACH Awatar AGENT
    Auto
    Najlepsze na świecie

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Dj Brabus Zobacz posta
    Audi dresiarskie? Na jakiej podstawie kolega wysnuwa takie wnioski?
    To ciekawe co powie na temat BMW
    Były:
    (1.)
    Fiat 126 elx (NGI 9F82) 00', (2.) Fiat Uno 0.9 + LPG (NGI C858 ) 07', (3.) Opel Astra G Caravan 1.6 + LPG (NGI 04777) 99' , (4.) Fiat Panda 1.1 + LPG (NGI 4L32) 07' , (5.) Fiat Grande Punto 1.4 8v + LPG (N0 SORRY) 08', (6.) Honda Accord 2.0 benzyna (NO 9999C) 09', (7.) Alfa Romeo Giulietta 1.4 Turbo Benzina MA 170 TCT + LPG (N0 DAWAJ) 12'
    Są:
    Piaggio MP-3 400 (NOL 6Y06)
    Renault Scenic II phII 2.0 136 KM + LPG (N0 NSENS)

Uprawnienia umieszczania postów