Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 5 z 10 PierwszyPierwszy 12345678910 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 93

Wątek: Premium czy nie? Volvo, trzy herby i Japońce.

Awatar La'Cressme
    Auto
    Nie posiadam.

Domyślnie

Robak zgadza się. Polacy są jeszcze narodem zamkniętym w stereotypach i właśnie w "chęci pochwalenia sie sąsiadowi" Dla przeciętnego Kowalskiego jego VW Golf z silnikiem TDI o porażającej mocy 90KM, jest szczytem marzeń i powodem do dumy. Dla Polaka istnieje tylko VW, a Seata czy Skode(mimo, że są własnością koncernu VAG) doprowadzi do parteru, i zbeszta z gó**** bo o tym nie wie. Oczywiście nie mówie o BMW albo Audi, bo to już jest liga luksusowa (obojętnie czy Mówimy o Audi 80, czy A8 Panie Audi to Audi"), ale powiedz Polakowi- "Volvo" ..."yyy Panie, ja mam tedei i mi pali 5, a co to jest jakieś Volvo, Panie, a jakie drogie części pewnie, a jak sie coś zepsuje Panie to sie dopiero Panie narobi, gdzie Pan to naprawisz Panie"

Volvo- niestety jeszcze za "egzotyczna" marka dla przeciętnego Polaka, a szkoda.

VIP Awatar Robak
    Auto
    Infiniti M35h

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez srd Zobacz posta
    Bardzo się nie zgodzę... Volvo jako pierwsza marka wprowadziła pasy bezpieczeństwa, przez wiele lat uchodziła za najbezpieczniejszą i ciągle przoduje w nowościach z dzidziny systemów bezpieczeństwa, np BLIS i inne których nazw nie pamiętam.
    Ok. Tego negowac nie mozna. Innni w tej dziedzinie tez nie spia.Mercedes wynalazł radar ktory zwalnia przed autem i zachowuje dystans.
    Co do tego kto jezdzi autem to tylko jedna ze składowych prestizu. Sa jeszcze takie czynniki jak historia i pochodznie, technologia, jakosc, osiagniecia w sporcie, cena i wiele innych.

Awatar Bellezza
    Auto
    brak

Domyślnie

Wlasnie o to chodzi ze volvo nie ma aut takich jak r8, slr, z4, cls calych seri amg m i rs czy nawet s. Takie modele buduja wizerunek marki. Np. peugeot nie robi modelu rcz zeby zarobic na nim kupe kasy, ale dlatego ze takimi produktami oryginalnymi, exkluzywnymi w pewnym stopniu podnosi sobie prestiz. Co by nie mowic porownujac game modeli volvo z gama nawet audi nie mowiac o mercedesie czy bmw, to na pierwszy rzut oka gama audi przytlacza volvo. Jezeli spojrzymy na oferte silnikowa jest dokladnie to samo. Jesli spojrzymy na mozliwosc indywidualizacji i mozliwosci konfiguracji znowu jest to samo Volvo nie ma czym konkurowac z niemcami. To co napisalem jest prawda, volvo prowadzi szeroko pojeta demagogie spoleczna, i ludzia wciska bajki. Volvo w niczym nie jest innowacyjne a niemcy i owszem. O bezpieczenstwie volvo nie bede pisal bo teraz kazdy ma 5 gwiazdek w testach i czy to volvo czy peugeot czy audi nie ma znaczenia, a systemy to mydlenie oczu. Zwlaszcza w volvo z przednim napedem. Trzeba zrozumiec ze volvo jest o klase nizej od niemcow i wtedy pisanie o jego zaletach ma sens, bo w porownaniu z niemcami te zalety volvo (ktore niewatpliwie posiada) nikna niczym szwedzki okret za mgla.

Auto
    Chevrolet Evanda, Polonez

Domyślnie

A ja na waszym miejscu to dawno skończyłbym tą dyskusje, gdyż do niczego ona nie prowadzi Co do testowanego volva, to mi to autko bardzo się podoba, bo lubię zachowawczą stylistykę tej marki i silniczki r5

A i chciałbym powitać serdecznie Wszystkich bo jestem tu nowicjuszem
    Ostatnio edytowane przez b707 ; 07-09-2009 o 00:36

Awatar b707
    Auto
    Skoda Superb III ew. Citigo Elegance

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Bellezza Zobacz posta
    No prosze cie nie porownuj tu przednionapedowego volvo z mercem i bmw, audi moze nie dorownuje dwom poprzednim ale volvo przy nim wysiada pod wzgledem prowadzenia. Tak samo pod wzgledem komfortu, nie chodzi tylko twardosc zawieszenia, ale np o wyciszenie wnetrza, o to jak w aucie sie czujesz. Czujesz ze to auto kosztuje wiecej (chodz z tym do konca to nie prawda bo volvo ostatnio sie ceni na rowni z niemcami) Masz racje porownywanie marek takich jak audi merc czy bmw z volvo jest bezsensowne, ale jak widac niektorzy lubia wyzwania i takim zadaniom probuja stawic czola Co wiecej dla mnie porownywanie konkretnych modeli niemcow i volvi jest mijaniem sie z prawda, volvo to nie ta liga i czuc to na kazdym kroku. Kto mial kontakt to zrozumie. Niedlugo dojdzie do tego ze opla bedziecie poronywac z e klasa bo opel wam wmowi ze to konkurent merca i juz. Robia wam producenci wode z mogu, demagogia jest na porzadku dziennym i pisanie czego bo tak pisze w folderach reklamowych jest zalosne. Niemcy to ikony, wyznaczniki standardow, jakosci prowadzenie i komfortu, innowacyjnosci! w klasie premium, jak ktos tego nie rozumie i dopisuje volvo do klasy premium to gratuluje...glupoty
    Robak ma eacje... Masz chłopie klapki..

BMW i Merc jest wow bo ma RWD..
    Volvo jest BE bo to FWD
    Audi znowu jest wow mimo że ma FWD
    a Lexus jest BE a ma RWD i napewno reprezentuje duużo więcej niż Audi...

Chłopie jestes wzorem slepo zapatrzonego w niemiecka trójce... Która ewidetnie Ci mózg na papke przerobiła...

Audi to dla Ciebie IKONA?? Zanim ktos pomyślał o czyms takim jak AUDI to SKODA/L&K produkowała luksusowe i ekstrawaganckie auta... Sorry ale AUDI to żadna ikona... gratuluje głupoty
    pzdr
    Imperialne Siły Moderujące

Tu pilnuje Kocia Banda:
    https://www.facebook.com/KociaBanda/

Awatar Wielbłąd
    Auto
    sępie

Domyślnie

...No to ja wykasuje Twojego posta i b707 będzie miał czyste sumienie, że nie musiał z Tobą polemizować...MnM
    Ostatnio edytowane przez Emenems ; 08-09-2009 o 18:26
    To nie ja byłam Ewą !

No popatrz jak jest pięknie.

Awatar Bellezza
    Auto
    brak

Domyślnie

Co ty piszesz chlopie wogole? Ja mowie wow dla niemcow? To porownanie skody do audi jest smieszne, a co o lexusie powiesz? a wogole gdzie ja pisalem ze lexus jest be albo ze volvo jest be? Mysle ze to do ciebie nie trafiaja argumenty, a sam zadnych nie przedstawiles, tylko jakies niby ciete riposty nie na temat zreszta.Ja wam tlumacze jedna prosta rzecz, ktora sprawia tak wiele trudu i bolu co niektorym, ze volvo jest o klase nizej od trzech herbow. nie pisze ze to slabe samochody i sa be! rozumiesz? Co do lexusa to mam wielki szacunek bo firma niesamowicie sie rozwija i wprowadza kosmiczne technologie w przeciwienstwie do volvo na przyklad, ktore wg mnie probuje pukac do klasy premium tylko "niemiecka" cena. Pisanie o volvo w superlatywach ma sens tylko wtedy gdy piszemy o samochodzie, a nie porownujac go do niemcow, bo na ich tle wypada wg mnie blado. Oczywiscie nie mozna s80 prownywac do opla insigni bo opel to polka nizej. Volvo jest pomiedzy audi bmw mercem a oplem, czy volkswagenem. I to trzeba zrozumiec. Zrozum prosta rzecz volvo robi naprawde dobre fajne auta, ale porownywanie ich do marek takich jak merc czy bmw jest dla mnie naduzyciem i tylko o to mi chodzi, a nie o atakowanie volvo, bo to jest marka ktora znalazla swoj obszar bytowania i przypisywanie jej do czegos czym nie jest to nieporozumieniem. EOT

Auto
    IP200 & MX-5

Domyślnie

Ja nei wiem skąd u was taka mania faworyzowania Audi co wiecej dodawania jej do grona znamienitych marek o długiej historii i wnoszących do motoryzacji wiele. Przecież Audi to firma o tak znikomej liczbie innowacji i mało wnosząca do motoryzacji... w jej hisorii zapisało się tylko audi quattro i ... światła diodowe do jazdy dziennej.

Awatar dżony
    Auto
    Peugeot 407 SW

Domyślnie

Też chciałbym się dołączyć do pytania pana powyżej. Ostatnio dało się zauważyć znaczne wywindowanie tej marki w samochodowej drabinie( nie tylko w Polsce lecz u nas to już w ogóle marka otoczona kultem ) co na pewno po części wynika np. ze świetnego napędu Quattro( choć AWD to znak firmowy Subaru a jakoś nikt nie pomyśli by klasyfikować go w klasie premium) ale głównie z intensywnej reklamy. Pomijam takie modele jak seria RS, S bo to modele topowe( choć wychodząc z takiego założenia można stwierdzic ,że Insignia OPC to też premium bo ma AWD i bardzo mocny silnik) które rzeczywiście mogą stawać w szranki z najlepszymi( i nawet czasem okazywać się lepszym od bardziej utytułowanych rywali) no ale nie oszukujmy się typowe Audi to FWD z dieslem który możemy spotkać w Skodzie lub VW to dla mnie taki samo kaliber samochodu jak Volvo współdzielące podzespoły z Fordem. W obydwu przypadkach największą różnicą pomiędzy nimi a ich "plebejskimi" kolegami jest wyższa jakość materiałów,wykończenia. Absolutnie nie znaczy to ,że to złe samochody, ba na pewno są bardzo dobre i zauważalnie lepsze od VW i Fordów ale do "pełnego" premium BMW czy Merca( mimo ,że typowy ich przedstawiciel tekże przeważnie ma diesla pod maską więc nie mówię tu o M czy AMG) jednak trochę im brakuje to już nawet nie chodzi o to RWD które jednak jakąś oznaką prestiżu jest(w końcu droższa produkcja i zmniejsza funkcjonalność) lecz choćby o to ,że tego samego silnika czy płyty podłogowej nie znajdziemy w samochodzie o połowę tańszym. Nie wnikam czy to źle czy dobrze( bo to może być temat następnej dyskusji) ale w ten sposób mamy pewne poczucie wyjątkowości(a na tym chyba bardziej zależy człowiekowi którego stać na nowe auto klasy premium niż na trochę tańszych częściach zamiennych). Wg. mnie obie te marki należą do segmentu premium i już i przynajmniej w moim mniemaniu Volvo nie jest marką mniej prestiżową od Audi.
    Ostatnio edytowane przez dżony ; 07-09-2009 o 11:09

Awatar b707
    Auto
    Skoda Superb III ew. Citigo Elegance

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Wielbłąd Zobacz posta
    wykasujesz mi pewnie posta co ? Boisz sie przeciwstawnego zdania.

Teraz juz nie wykasujesz chyba, bedzie przypał.

Ale jest późno to jak szybko przeczytasz to kasuj może nikt nie zobaczy
    Idź może już do przedszkola
    Imperialne Siły Moderujące

Tu pilnuje Kocia Banda:
    https://www.facebook.com/KociaBanda/

Uprawnienia umieszczania postów