Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 3 z 10 PierwszyPierwszy 12345678910 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 93

Wątek: Premium czy nie? Volvo, trzy herby i Japońce.

Awatar dżony
    Auto
    Peugeot 407 SW

Domyślnie

Rozumiem, ale po co od razu się obruszać? przecież ostatnie posty do tego zmierzały. Po prostu zaproponowałem przeniesienie tego OT żeby nie zaśmiecać tematu choć może rzeczywiście lepiej by znalazł się w koszu bo jednak do niepotrzybnych kłótni może doprowadzić.

Awatar Ryjas
    Auto
    Twingo Initiale1,2 16V '01,Grand Scenic 1,9 dCi 130 KM '06; 306 1.4 '99

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Robak Zobacz posta
    [...]
    Ja mowie o globlnej marce i jej osiagnieciach ktore ten prestiz buduja. Le Mans, Q7 v12 tdi - najpotezniejszy diesel w aucie osobowym ever, RS6 - najmocniejszy seryjny sedan i kombi, r8 - supercar z centralnie umieszczonym silnikiem. Naładowane technicznymi nowinakimi A8/S8. Do tego szeroka gama produktow od kompakta( niedługo juz B) po supercar. Jesli przyrowac do tego co wymieniłem Volvo wychodzi ze marka wypada blado.
    No tak jak już mówiłem AUDI jest bardziej sportowe. Nie umniejszam ich zasług. Tak jak Ferrari. Tylko wiesz, na bankiet w audidasach się nie chodzi
    Generalnie wszystko to kwestia gustu. Moim zdaniem VOLVO jest bardziej snobistyczne. Wielu (laików) uważa, że to najbezpieczniejsze auta na świecie. Fakt faktem, że i tak mówimy tu o prestiżu przez małe P. Bo czym jest prestiż AUDI i VOLVO przy Bentleyu?

Zaczęło się od porównania A4 i A6 do XC70... i na tym bym skończył, bo marki w kontekście całej historii to inna i długa dyskusja.

VIP Awatar Robak
    Auto
    Infiniti M35h

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Dżony Zobacz posta
    Rozumiem, ale po co od razu się obruszać?
    Ja sie nie obruszam bo masz racje tylko to ze kilku guwniarzy jezdzi audi czy bmw nie ma wpływu na ogolny prestiz auta. Polski rynek jest marginalnym dla tych marek i nie sprzedaje sie tu pewnie nawet 1% ogołu.
    Inna sprawa ze akurat za sasiadow mamy Niemcow to od momentu otwarcia granic po przemianie Polacy ciagna to czego tam jest najwiecej czyli samochodow ich rodzimej produkcji. Jakby sasiadami byli Szwedzi to pewnie wiekszosc ludzi jezdziłaby volvo.

Auto
    V6; H4

Domyślnie

Moja teoria jeśli chodzi o profil użytkownika wspomnianych aut:
    volvo nawet za 15 - 20 tys jest nadal drogim autem w eksploatacji,
    audi i bmw już nie - tanie zamienniki, setki błotników i zderzaków.
    Kilka lat temu bmw było tez drogie w eksploatacji, ale masowy import spowodował, że sie upowszechniło i jest dużo zamienników. Stąd zrobiło sie popularne.

Awatar Seb
    Auto
    służbowe ale własne

Domyślnie

Ja sie nie obruszam bo masz racje tylko to ze kilku guwniarzy jezdzi audi czy bmw nie ma wpływu na ogolny prestiz auta.
    A mnie się wydaje że właśnie ma i to duży wpływ - przecież sami producenci podpisują umowy ze znanymi ludźmi by byli tak zwanymi twarzami marki
    i użytkowali dany samochód na co dzień.

VIP Awatar Robak
    Auto
    Infiniti M35h

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Seb Zobacz posta
    A mnie się wydaje że właśnie ma i to duży wpływ - przecież sami producenci podpisują umowy ze znanymi ludźmi by byli tak zwanymi twarzami marki
    i użytkowali dany samochód na co dzień.
    No i co audi podpisuje z 20 letnim dresiarzem z Polski?

Awatar Seb
    Auto
    służbowe ale własne

Domyślnie

No i co audi podpisuje z 20 letnim dresiarzem?
    Nie, 20 letni dresiarz tworzy opinię o marce zupełnie za darmo - myślałem że nie muszę tej wypowiedzi aż tak rozwijać

VIP Awatar Robak
    Auto
    Infiniti M35h

Domyślnie

Czyli jesli w Polsce wiekszosc taksowkarzy uzywa MB tzn ze na swiecie auto jest postrzegane jak taxi? Szukam jakos tej logiki ale nie moge jej znalezc.

Awatar Bellezza
    Auto
    brak

Domyślnie

Wy tu znowu mylicie pojecia. Chyba jest roznica miedzy nowym audi z salonu za 300tys. a 20 letnim rdzewiejacym bmw, ktore powstalo ze zespawania audi, volvo i malucha. Wiec prosze odpuscie sobie, bo ta dyskusja nie ma sensu jak sie nie jest w stanie zrozumiec pewnych rzeczy. Prestiz marki nie podlega dyskusji, czy ktos to rozumie czy nie, jego wypowiedz ze volvo konkuruje z mercem nie poprawi statusu szwedzkiej firmy, bo jak ktos to przeczyta to sie gleboko zastanowi czy rzeczywiscie volvo to jest marka dla kogos z klasa skoro takie osoby i w taki sposob pisza na forum o tej marce w samych superlatywach. Podjerzewam ze wiekszosc osob ktore sie wypowiadaja obrazliwie na temat niemieckich aut, mialy albo kontakt z 20 letnim zlomami kolegi z osiedla, albo widzialy jakis model na ulicy i na takiej podstawie sie wypowiadaja. Rece opadaja...

Awatar Ryjas
    Auto
    Twingo Initiale1,2 16V '01,Grand Scenic 1,9 dCi 130 KM '06; 306 1.4 '99

Domyślnie

Problem w tym, że problem AUDI zaczyna uchodzić za dresiarskie nie tylko w Polsce, ale także w Europie. Weźmy pod uwagę chociażby program TOPGEAR, w którym Audikom trochę się oberwało.
    Powiedzcie mi o czym świadczy większa oferta tunerów, akcesoriów tuningowych itp do AUDI niż do VOLVO. Kto jest odbiorcą tego typu produktów?

Jeszcze taka ciekawostka z autokraty:

http://www.autokrata.pl/lod/6928/bmw_r8/

Szkoda, że dyskusja zeszła na tematy które z XC70 mają w zasadzie niewiele wspólnego...

Cytat Zamieszczone przez Bellezza Zobacz posta
    Wy tu znowu mylicie pojecia. Chyba jest roznica miedzy nowym audi z salonu za 300tys. a 20 letnim rdzewiejacym bmw, ktore powstalo ze zespawania audi, volvo i malucha.[...]
    Zgadza się,jest różnica

Cytat Zamieszczone przez Bellezza Zobacz posta
    [...]Podjerzewam ze wiekszosc osob ktore sie wypowiadaja obrazliwie na temat niemieckich aut, mialy albo kontakt z 20 letnim zlomami kolegi z osiedla, albo widzialy jakis model na ulicy i na takiej podstawie sie wypowiadaja. Rece opadaja...
    Mało kto się tu wypowiedział obrażliwie na temat niemieckich aut. Same auta są w porządku. Problem w tym, że trafiają w gusta osób, których wizerunek wielu osobom nie pasuje. Prestiż to w uproszczeniu wizerunek, a tu jako częsc składowa występują także ich posiadacze.
    Dla dresiarza prestiż znaczy zupełnie co innego niż dla statycznego inteligenta... Nie chce nikogo obrażać

Uprawnienia umieszczania postów