Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 6 z 10 PierwszyPierwszy 12345678910 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 93

Wątek: Premium czy nie? Volvo, trzy herby i Japońce.

VIP Awatar Robak
    Auto
    Infiniti M35h

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Dżony Zobacz posta
    ...no ale nie oszukujmy się typowe Audi to FWD z dieslem który możemy spotkać w Skodzie lub VW to dla mnie taki samo kaliber samochodu jak Volvo współdzielące podzespoły z Fordem. W obydwu przypadkach największą różnicą pomiędzy nimi a ich "plebejskimi" kolegami jest wyższa jakość materiałów,wykończenia.
    Dokładnie tak jest tylko ze to tez tyczy sie głownie Polski bo tu sie zamawia a4 2.0 tdi 143. Jak sie zobaczy co kupuja w stanach czy w Europie zachodnie to jest to głownie a6 quattro 3.0 tdi lub 3,2 fsi a to juz niczym nie ustepuje e klasie czy piatce.

Awatar dżony
    Auto
    Peugeot 407 SW

Domyślnie

Zgadzam się z Tobą w całej rozciągłości, ale ta prawidłowość dotyczy także samochodów Volvo. Inna sprawa ,że to nie tylko technika decyduje o przynależności do tej klasy np. Jaguary mimo ,że nie są aż takim szczytem techniki jak topowe Audi, BMW czy Merce to jednak stoi od nich trochę wyżej(chodzi mi tylko o postrzeganie marki a nie o inne aspekty, no i wyłączając z teog grona X-type, to tylko moje zdanie). Podobnie jak historia bo np. Lexus jej właściwie nie ma a i tak chyba nikt nie ma wątpliwości ,że to marka premium.

Awatar b707
    Auto
    Skoda Superb III ew. Citigo Elegance

Domyślnie

Dżony zgadzam się... Liczy sie też opinia o danej marce... A nie oszukujmy się Volvo nadal jest stawiane przez ludzi wysoko... Tak samo jak Lexus... Zwykłego smiertelnika nie obchodzi czy to tak naprawde Toyota czy Ford... Znaczek ma duży wpływ zresztą IMHO Premium to juz zamknieta grupa... Wszystkie firmy mają juz pewną pozycje na rynku i ciężko bedzie ją zmienić... Dlatego Volvo zawsze będzie premium czy Saab... A firmy jak Citroen, Opel czy Skoda próbujace niektórymi podelami celowac wyżej beda musiały sie obejść smakiem...

Auto klasy premium powinno oferować nie tylko technologie ale przedewszystkim prestiż... A to jednak Volvo podobnie jak Lexus oferuje...
    pzdr
    Imperialne Siły Moderujące

Tu pilnuje Kocia Banda:
    https://www.facebook.com/KociaBanda/

VIP Awatar Robak
    Auto
    Infiniti M35h

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Dżony Zobacz posta
    Zgadzam się z Tobą w całej rozciągłości, ale ta prawidłowość dotyczy także samochodów Volvo.
    No własnie tu jest ten niuans ze s80 ma naped na 4 koła z haldexem a to dla mnie nie jest naped godny limuzyny premium. Takie rozwiazanie jest tylko namaistka napedu na 4 koła. Poza tym jednym szczegołem volvo to premium jednak ten jeden szczegoł mnie denerwuje i jako klient poszukujacy doskonałej trakcji i lekko sportowego charakteru ominałbym volvo

Auto
    IP200 & MX-5

Domyślnie

XF nie ma w ogóle napędu na 4 koła, ani stałego ani udawanego a co do jego premium'owości nikt nie ma wątpliwości :-D

VIP Awatar Robak
    Auto
    Infiniti M35h

Domyślnie

Za to ma jedyny własiciwy naped do auta czyli tylny. Za to juz mozna przed nim klekac.

Awatar Ryjas
    Auto
    Twingo Initiale1,2 16V '01,Grand Scenic 1,9 dCi 130 KM '06; 306 1.4 '99

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Robak Zobacz posta
    Za to ma jedyny własiciwy naped do auta czyli tylny. Za to juz mozna przed nim klekac.
    I to jest to co czyni go prestiżowym? Akurat napęd tylny mnie wyrafinowany technicznie niż napęd przedni
    Moim zdaniem Jag zjednał sobie wyznawców zupełnie czym innym...

Ja uważam, że świat generalnie za bardzo poszedł na przód jeśli chodzi o sportowe rozwiązania w autach dla ludu (tego z pieniędzmi i bez)
    Silniki mają za duże moce i generalnie zupełnie nieracjonalnie duże osiągi... Silniki o mocach 300 KM i powyżej to totalny kosmos i moim zdaniem dostęp do takich aut dla wszystkich jest zwyczajnie niebezpieczny...

Wielu kierowcom wydaje się że są Kubicami czy Loebami...

Lubie Volvo za to że stara się być racjonalne i nie podąża za trendami (chociaż być może to kwestia problemów finansowych)

Awatar Nuba
    Auto
    służbowe

Domyślnie

Nie kumam jednej rzeczy, po co te wszystkie ach i och odnośnie "wielkiej trójcy" z niemcowni.
    BMW i MB spoko rozumiem, BMW to limuzyny ze sportowym zacięciem, MB to jednak bardziej limuzyny . . . Audi ? nie powiem nawet najniższe A3 może się podobać ale dla mnie , nie dziękuję(osobista uraza możliwe ale nie trawię audic ). Volvo ? ja cenie je bardziej od Audi, powiecie że nie ma sportowego auta ? S60R ? zresztą nawet T5 byłaby za mocna dla połowy userów AG
    kiedyś jechałem S60R i mogę tylko powiedzieć że auto jest OK, nawet bardzo
    do tej pory podoba mi się C70.
    Nie wiem czy można porównywać Volvo do BMW/MB/Audi . . . dobrze że można wybierać między nimi i jeszcze sporej liczby innych aut. Dla mnie bez sensu jest katalogowanie w grupy wszystkich aut, które najlepsze w klasie B, które w B+, które najlepsze w premium...czemu lexus gorszy od MB ... blablabla, niektórzy nie potrzebują znaczka żeby poczuć się dobrze w samochodzie

Awatar Emenems
    Auto
    1. Fiat Punto 1.2 16V 2000r

Domyślnie

To że Volvo nie ma takiej gamy modelowej jak Audi nie oznacza że nie może być pozycjonowany jako auto typu Premium. W tym przypadku wychodzi raczej brak dokapitalizowania niż gorszej jakości czy poziomu wyposażenia.
    Napisałem to odnośnie jakiejś tam wypowiedzi w środku tematu
    Specjalista d/s sprzedaży części Opel, Chevrolet (Powoli uczę się francuskiego)

VIP Awatar Robak
    Auto
    Infiniti M35h

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Ryjas Zobacz posta
    Akurat napęd tylny mnie wyrafinowany technicznie niż napęd przedni
    Kolego przestan bo juz sie niedobrze robi. Na sam koniec zasadziłes totalna bzdure ze tylko sie chowac i kanałami całe zycie...
    Słyszał kiedy o takich sprawach ja wał, tylny most albo elektronicznie sterowany dyferencjał. Naped przedni jest tylko lepszy od tylnego w tym ze koszty prodykcji aut sa nizsze. Naped tylny jest lepszy pod kazdym wzgledem od przedniego( wykluczam tu oczywscie takie auta panda czy polo)
    Ostatnio edytowane przez Robak ; 09-09-2009 o 09:58

Uprawnienia umieszczania postów