Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Wątek: Inwestowanie w samochody ?

Auto
    126p

Domyślnie Inwestowanie w samochody ?

Witam,
    Właśnie wyczytałem, że na Zachodzie modne się robi inwestowanie w samochody klasyczne,
    np. Aston Martin, Bentley, Bugatti, Horch, Jaguar, Maybach czy Rolls-Royce:
    http://www.skarbiec.biz/lifestyle/in..._klasyczne.htm
    Zastanawiam się nad czymś takim, ale trudno jest podejść do tego tematu, bo trzeba mieć
    do tego dobre wyczucie rynku...
    "Rzepa" pisze, że ma nawet powstać fundusz inwestycyjny, który będzie się tym zajmować:
    http://www.rp.pl/artykul/216066,2782...samochody.html
    Gdzie można kupić takie samochody w Polsce???

Auto
    Opel Corsa 1.2 85 KM 2011

Domyślnie

Kolejny sposób funduszy na wyciągnięcie prowizji .Inwestycja raczej długoterminowa i niepewna i jak już to z małą stopą zwrotu.Z tego co wiem maybach i bentley ma swoich delerów w polsce ,a pozostałe auta kupisz w berlinie lub u polskich pośredników.Jak chcesz zainwestować pieniądze a nie jesteś w temacie to idż do open fajnans czy expandera.

Awatar kamillo.net
    Auto
    Laguna III 2.0 dci GT/Saab 9-3 Vector 1.9 Tid 150KM Nocturne Blue

Domyślnie

no patrze to chyba masz duzo kasy skoro chcesz miec samochod z ktorejs z tych marek ;d ja bym na twoim miejscu zainteresowal sie ferrari bo oni maja swoj styl i na pewno te samochody po latach beda najwiecej warte lub kupowal samochod ktory byl produkowany w krotkich seriach tak jak porshe carrera gt

Awatar dani
    Auto
    WE XXXHP

Domyślnie

Mając kapitał, czas i miejsce zwróciłbym się w kierunku odrestaurowywania klasycznych już aut w nietypowych wersjach. W Polsce może popytu na takie auta nie ma, ale na zachodzie europy klient by się znalazł. Ostatnio czytałem, że nasze Maluchy schodzą na mobile.de po 2tyś Ojro i więcej (oczywiście w dobrym stanie).

Awatar b707
    Auto
    Skoda Superb III ew. Citigo Elegance

Domyślnie

Wy potraficie czytac ze zrozumieniem? On nie mówi o nowym Maybachu czy Bentleyu... Ale własnie o klasykach

Troche szacunku do autora... przynajmniej wystarczyło w linki kliknąć by zobaczć zdjęcie...
    EOT

Znam człowiek który w takie coś sie bawi... Wymaga to nie tyle pieniędzy co czasu bo najlepiej kupic coś do lekkiego odrestaurowania... mieć kogos kto to zrobi... a przedewszystkim godzinami poszukiwać orginalnych części...
    pzdr
    Imperialne Siły Moderujące

Tu pilnuje Kocia Banda:
    https://www.facebook.com/KociaBanda/

Awatar Mario Boss
    Auto
    Mazda 6 2.0 skyactive / Alfa Romeo 159 Tbi Sportwagon

Domyślnie

Mój znajomy ze Szczecina zaczął bawić się w to ale raczej dla zabawy niż inwestycji.Ma już jednego pięknie odrestaurowanego klasyka w cabrio.To chyba DKW.Teraz kupił jakiegoś innego złoma i go robi.Ale mówi że to czaso i kaso chłonne jak cholera.No i trzeba mieć gdzie to trzymać.
    Paradoks menela : Menel jedzie tramwajem i jednocześnie tramwaj jedzie menelem.

Awatar Wielbłąd
    Auto
    sępie

Domyślnie

Przy troche większej gotówce to pomyslałbym nad zainwestowaniem w dobre Diablo... można dostać już od 70k eur niezłe ale takie lepsze z ostatnich wersji gdzie to wnętrze już jakoś wygląda to wydatek ponad 100k eur, ostatnie zegmplarze już nawet można wychaczyć w carbonie... a ładne wnętrze pomaga tutaj bardzo... Myśle, że jego cena na przestrzeni kilku lat ~10 mocno wzrośnie od obecnych poziomów, no i masz w garażu takie auto
    To nie ja byłam Ewą !

No popatrz jak jest pięknie.

Auto
    Golf VI

Domyślnie

ja inwestowałem w GOLFA 2 ... całe 22 lata... i jakoś inwestycja mn sie chyba nie zwróci :-)

Awatar b707
    Auto
    Skoda Superb III ew. Citigo Elegance

Domyślnie

Hmm... a co ma Golf wspólnego z klasycznymi autami jak Maybach, Jag etc?
    Imperialne Siły Moderujące

Tu pilnuje Kocia Banda:
    https://www.facebook.com/KociaBanda/

Zbanowany
    Auto
    grube

Domyślnie

By kupić takie auto właściwie nie trzeba szukać daleko i mieć milionów na koncie. Dobry egzamplarz 911 930 Turbo (pierwsze 911 Turbo), dobrze zachowane z każdym miesiącem zyskuje na wartości. Albo taki rodzynek jak 964 Speedster z końca produkcji (wypuszczono jakieś 900 sztuk). Na znalezienie ww. aut w dobrym stanie trzeba poświęcić trochę czasu, ale nie wydając astronomicznej sumy mamy fajną moto-inwestycję.

Uprawnienia umieszczania postów