Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: Zmiana opon na zimowe? Czy juz czas?

Auto
    Audi

Domyślnie Zmiana opon na zimowe? Czy juz czas?

Witam,

Dzisiaj postanowiłem poszukać opon zimowych. Po co czekać na ostatnia chwile.

Znalazłem takie opony:
    http://www.opony.net/opona/5004/yokohama_wintert_f_601_155_70r13_75_t.html
    Prosze mi powiedziec co o nich myslicie. Yokohama to chyba dobra marka.

Moderator Awatar Krzysztof Cieślak
    Auto
    Megane I fl 1.9 dCi

Domyślnie

Po dzisiejszych doniesieniach o warunkach pogodowych nikt nie ma wątpliwości, że to już czas.

Opony zimowe Yokohama Winter T F601 w rozmiarze 155/70R13 dostępne są też w naszym sklepie Co prawda nie ma opinii o tych oponach, ale są chociaż 3 oceny. Moim zdaniem w tym rozmiarze to jedne z lepszych opon. Godne polecenia są też Firestony Wintehawk 2 a są trochę tańsze.

Awatar Ryjas
    Auto
    Twingo Initiale1,2 16V '01,Grand Scenic 1,9 dCi 130 KM '06; 306 1.4 '99

Domyślnie

Tak naprawdę jest już za późno

W żeglarstwie jest takie przekonanie: Jeśli płyniesz łajbą i pomyślałeś o refowaniu, bo wiatr jest już silny, tzn, że pomyślałeś o tym za późno...

Zwykle zmieniałem opony pod koniec października a tu taki psikus. Dobrze, że na wybrzeżu jest jeszcze w miarę czarno Ale myślę, że słońce jeszcze zaświeci tej jesieni

Domyślnie

Takie oponki mam od tamtego roku założone na Fiacie Punto. Nie mam w nim ABS-u ani innych systemów tym bardziej, więc troszke można powiedzieć o tych oponkach. W zasadzie same dobre rzeczy, może poza tym że nie sa zbyt ciche a samochód na nich jest troszkę bardziej ociężały, silnik 1.1 54KM więc troszkę było czuć. Jeżeli chodzi o trakcję samochodu, jest jak najbardziej wporządku, droga hamowania też nie jest najgorsza. Ogólnie oponki jak za te cenę są jak najbardziej OK !
    http://www.opony.autogaleria.pl/opon...23174&rodzaj=1

Kompleksowe inspekcje samochodów używanych na terenie województwa małopolskiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego. Historia serwisowa wszystkich marek. Zapraszam do kontaktu: [email protected]

Awatar YatzeK
    Auto
    Fiat Marea Weekend

Domyślnie

Kiedyś słyszałem taką opinię: "jak kraj który nie zna zimy może zrobić dobre opony zimowe?"

I coś w tym chyba jest. Zauważ, że japońskie opony, Yokohama, Falken, Toyo rzadko się pojawiają w jakichkolwiek testach, a jeżeli już to furory nie robią.

Tyle masz znanych i sprawdzonych opon że może lepiej nie wyważać otwartych drzwi?

Awatar tomek321
    Auto
    Opel Astra H 1.6 TP

Domyślnie

http://www.opony.autogaleria.pl/opon...23329&rodzaj=1

Kup sobie porzadne opony zimowe, jak na przyklad Goodyear Ultra Grip 7+. Nie ma sensu oszczedzac paru groszy.

Awatar SebaSan1981
    Auto
    Daihatsu Terios EL

Domyślnie

Ja zimówki kupiłem jakiś miesiąc temu razem ze stalowymi felgami. Ale że przez cały tydzień miałem nocne zmiany to nie było czasu zmienić kół. Ostatnie opady pokazały jednak że czas najwyższy to zrobić. Na szczęście mój wuj pracuje w technikum mechanicznym więc wszystko sobie porobię mając auto "w górze".
    Spotkałem się też z opiniami (kumpli w robocie) że jeszcze nie ma co zakładać zimówek bo będzie ciepło. No ale co z tego że kilka dni będzie ciepłych, potem dowali sniegu niespodziewanie więc lepiej nie zwlekać i nie odkładać na ostatnią chwilę..

Domyślnie

U mnie już wszystkie auta stoją na zimówkach - ostatni stanął dziś nowy Jumpy taty na nowiutkich, zamówionych na aG właśnie Firestonach Winterhawk 2 215/65 R15.

Uprawnienia umieszczania postów