Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 14 z 14

Wątek: Ford model T

VIP Awatar kok
    Auto
    Sprzedane

Domyślnie

Dokładnie 100 lat temu z fabryki forda wyjechał pierwszy egzemplarz modelu T.
    Niedawno z okazji jubileuszu ford zaprosił kilku studentów do stworzenia następcy. Założenia są proste. auto ma być lekkie, proste w obsłudze i kosztować mniej niż 7000$

www.rawa.katowice.pl
    Wszystkich chętnych zapraszamy na treningi. Masz pytania napisz.

VIP Awatar kok
    Auto
    Sprzedane

Domyślnie

Wierząc radiowej trójce ( nie dokopałem się do dokładnej daty w necie) dzisiaj jest setna rocznica ruchumienia taśmy produkcyjnej w zakładach forda.

Podwozia połączone linami były ciągnięte przez dwóch osiłków pomiędzy kolejnymi stanowiskami na których były montowana kolejne elementy auta. Pierwsze testy rozwiązania zostały przeprowadzone w sierpniu 1913r wraz z Clarence Avery który był autorem pomysłu. Po teście czas montażu jednego forda skrócił się z 12godz 28min do 5 godz 50min. Wprowadzenie taśmy nie było pierwszym krokiem w kierunku skrócenia czasu montażu.
    1 kwietnia 1913r ford żył poraz pierwszy pasa transmisyjnego przy montażu. Wypróbował go, do składania magneto przy kole zamachowym.

www.rawa.katowice.pl
    Wszystkich chętnych zapraszamy na treningi. Masz pytania napisz.

Domyślnie

Pamiętam, jakby to było wczoraj Jak łatwo się domyślić po loginie, jestem wielkim fanem samochodów stworzonych przez H. Forda i jego następców. A kamyczkiem, który uruchomił lawinę i zapoczątkował imperium Forda był własnie model T. Co tu dużo kryć - jego idea była genialna i w 100% trafiła w potrzeby ówczesnych konsumentów. Innowacyjne podejście do budowy samochodów okazało się sukcesem, ciekaw jestem jak będzie wyglądać pojazd stworzony przez studentów. Niestety wątpię, by choćby minimalnie zbliżył się do genialnego modelu T ;-)

Uprawnienia umieszczania postów