Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: Audi A2 1.4 problem z silnikiem

Auto
    Audi A2

Domyślnie Audi A2 1.4 problem z silnikiem

Witam,

Mam problem. W kwietniu kupilam Audi a2 z 2004, benzynka 1.4. Wszystko bylo super pieknie do momentu jak pojechalam na wakacje do PL. Zmienialam wszystkie potrzebne rzeczy typu: rozrzad, klocki, wszystkie filtry, olej, itp. Wrocilam do NO i po dwoch dniach nie korzystania z samochodu zaczelo sie wszystko swiecic: olej, plyn do chlodnicy, silnik, akumulator, etc... po prostu wszystko!!! Zadzonilam do kolegi, podpial laptopa i wykasowal bledy stwierdzajac ze padl czujnik polozenia walu korbowego No coz zamowilam z PL w Audi i juz mialam wymieniac w zwyklym warsztacie, ale zawiozlam jeszcze autko do serwisu Audi. Pracuje tam Polak, ktory po sprawdzeniu stwierdzil ze rozrzad jest zle zlozony o 2 zabki - cokolwiek to znaczy rozrzad rozlozono i zlozono na nowo i rzeczywiscie bylo ok... do czasu... W NO juz zimno i po 2 dniach rano po zapaleniu silnika, pokazala sie kontrolka czerwona plynu do chlodnicy... plyn oczywiscie jest. kolega wyjascil ze moze to czujnik i mi go wymieni w serwisie jak bedzie mial czas zebym nie musiala placic. Po kilkunastu dniach nad ranem znowu po zimnej nocy zapalila sie ta sama kontrolka a po rozgrzaniu silnika znowu wszystko sie zaczelo swiecic, samochod zaczal wariowac , obroty przestaly dzialac - jak poprzednio. Znowuu pojechalam do serwisu i stweirdzili ze to czujnik od tego plynu do chlodnicy...wymienili... bylo dobrze do dzis... samochod stal 2 dni i znowu to samo!!!
    Blagam o pomoc bo juz nie wiem co mam robic

Awatar b707
    Auto
    Skoda Superb III ew. Citigo Elegance

Domyślnie

Czy wymieniono z rozrządem pompe wodną? Nieznam się zbytnio na tym ale pomyłka w założeniu rozrządu potrafi być szkodliwa.
    Moim zdaniem jak masz rachunki na wymiane i masz na przykład z serwisu Audi papierek który potwierdza że ktoś nawalił przy wymianie rozrządu to powinnaś to reklamować i kazać im usunąć usterke.
    pzdr
    Imperialne Siły Moderujące

Tu pilnuje Kocia Banda:
    https://www.facebook.com/KociaBanda/

Auto
    Chevrolet Evanda, Polonez

Domyślnie

2 ząbki na rozrządzie nie powinny uszkodzić silnika, co najwyżej mogłbyć głośniejszy czy słabszy. Co to tych cudów które dzieją sie z tym czujnikiem to zobaczył kabelki idące od tego czujnika. Ciężko będzie dojść końca z tym :/ mecz serwis może coś wymyślą.

Auto
    audi a2 1.4tdi peugeot307sw

Domyślnie

Parę dni temu wymieniałem rozrząd w a2 1.4tdi i faktycznie wymieniono mi pompę wodną.proponuję Ci to sprawdzić.

Uprawnienia umieszczania postów