Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: rozrząd Nissan Primera P11

Auto
    9-3 2.0T 210KM

Domyślnie rozrząd Nissan Primera P11

Kupiłem samochód żonie Nissana Primerę P11. Auto jest z 1997 roku silnik 2.0 benzyna 131KM. Przebieg ponad 80 tyś km.

Silnik napędzany jest za pomocą łańcuchowego układu rozrządu. NIssan nie precyzuje wymiany rozrządu ani pompy wody. Wszystko by było ok jednak spotkałem się w internecie że użytkownikowi nissana łańcuch się zerwał przy przebiegu 97000 km.

Czy mam sprawdzać rozrząd?? Auto smiga jak ta lala a samo zerknięcie na łancuch mi niczego nie da.:confused:

Zbanowany
    Auto
    audi a4

Domyślnie

Trudno jest wizualnie ocenic stan ukladu napedowego rorzadu, moze jedynie po stanie slizgow .Przebieg 80tys w 13 letnim aucie tez nie wydaje sie wiarygodny
    Generalnie taki naped powinien wytrzymywac dlugie przebiegi ale jak jest w rzeczywistosci musisz popytac uzytkownikow .Nie znajac autentycznosci przebiegu moze jednak warto zainwestowac w spokoj i wymienic caly rorzad .To raczej nie sa ogromne sumy

Auto
    Chevrolet Evanda, Polonez

Domyślnie

silniki nissana 2.0 to pancerniaki, ale jak kolega wyzej stwierdził mało prawdopodobny jest taki przebieg, zeby coś powiedzieć o stanie rozrządu trzeba by oglądnąć cały mechanizm.

Auto
    9-3 2.0T 210KM

Domyślnie

auta szukałem dość długo, sam osobiście je sprowadzałem z monachium. Książka napraw, rachunki z przebiegiem nie budzą zastrzeżeń. Sam jestem bardzo ostrożny i wiem co się dzieje. Jednak nabywałem jako osoba w niemczech zameldowana. Każdy szwindel powoduje ze gość umoczy. Po drugie auto nie było tanie, jednak stan ponad 10 letniego auta jest wzorowy. Poza tym to ostatni japoński Nissan.

Auto
    Chevrolet Evanda, Polonez

Domyślnie

no to chyba ze tak kolega ma ponad 200 tys na p10 i rozrządu nie robil kiepska strona tych samochodów ponoć przeniesienie napedu i perforacja

Uprawnienia umieszczania postów