Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: Jak znaleść solidnego mechanika?

Auto
    avensis d4d 2000r

Domyślnie Jak znaleść solidnego mechanika?

Witam,

Chciałbym Wam wszystkim polecić stronę na której można dodać polecanych mechaników lub wyszukać mechaników już dostępnych.
    http://www.ktoryfachowiec.pl
    Zapraszam do wyrażania własnych opinij bazujących na realnych doświadczeniach.

pozdrawiam

Domyślnie

Mizerna baza danych...

Auto
    avensis d4d 2000r

Domyślnie

Dzięki Brabus za mały feedback.

Zgadzam się w zupełności baza danych jest uboga. Na stan dzisiejszy uzbierało się około 600 profili. Na usprawiedliwienie dodam, że serwis dopiero ruszył.
    Zachęcam do samodzielnego dodawania polecanych mechaników.

pozdro

Awatar Emenems
    Auto
    1. Fiat Punto 1.2 16V 2000r

Domyślnie

Przede wszystkim musimy zadać sobie pytanie czy wogóle istnieją Solidni mechanicy. Ja jeszcze takowego nie spotkałem. Są tylko mniej lub bardziej niechlujni lub mniejsi lub więksi partacze.
    Czyli zawsze szukamy mniejszego zła
    Ostatnio edytowane przez Emenems ; 18-12-2009 o 14:19
    Specjalista d/s sprzedaży części Opel, Chevrolet (Powoli uczę się francuskiego)

Awatar tig16
    Auto
    Audi A4 1,9tdi

Domyślnie

co prawda to prawda ;] raz zrobi dobrze a drugi raz spartoli sprawe ;D
    Co robią mechanicy w Subaru?????????? - Rozkrecaja Impreze

VIP Awatar Szakal
    Auto
    Kia Cee'd SW II

Domyślnie

Jeśli chodzi o serwis samochodów z ostatnich lat, które zwykle są przeładowane elektroniką i różnymi bajerami to faktycznie dobrych mechaników ze świecą szukać. W Polsce dopiero niedawno jakaś tam szkoła w Tychach otworzyła pierwszy kierunek, na którym uczą naprawiać samochody te współczesne. Zasponsorował ten kierunek Fiat, który udostępnił swoje auta w specjalnym do tego pomieszczeniu. Tam szef jednego z ASO jako nauczyciel uczy naprawiać te samochody. W przyszłości ci uczniowie mają dużą szansę stać się pracownikami ASO Fiata. Chwali się, że ktoś wreszcie wpadł na taki pomysł. Także pod tym względem coś się ruszyło.
    Jeśli chodzi o serwis starych samochodów. Naprawdę istnieją złote rączki albo ludzie, którzy mają do tego głowę. U mnie w okolicy jest taki jeden. Nie słyszałem jeszcze złej opinii o nim, a dużo ludzi tam jeżdzi. Żąda dużo za swoje usługi niż gdziekolwiek indziej, ale jest dobry. Moja mieścina jest tak mała, że praktycznie każdy zna każdego. Facet siedzi w tym od lat i praktycznie każdą usterke potrafi zdiagnozować bo kiedyś po prostu taką naprawiał. Także doświadczenie też robi swoje. Aczkolwiek nie dam ręki za niego bo nikt nie jest nieomylny.

Auto
    avensis d4d 2000r

Domyślnie

Często również dobry mechanik który ma zapał rozwija swoją działalność zatrudniając nowe osoby. Po pewnym czasie ciężko jest kontrolować co kto robi i jakoś pracy spada.

Np mam jednego mechanika który po prostu lubił swoją pracę i się rozwijał w temacie.
    Samochodzik zawsze miałem w formie tip top. Ale ostatnio po kontroli układu kierowniczego zauważyłem że ktoś podmienił mi gałkę do zmiany biegów na nieco bardziej zniszczoną. Sprawa niby błaha ale zniechęca do ponownej wizyty.

Wolałbym wyłuskać mechaników którzy zostają na długie lata w fachu i są w tym dobrzy.
    Nawet jak się cenią bardziej to i tak wolę ich odwiedzać i spać spokojnie.

Awatar Remnant
    Auto
    brak danych

Domyślnie

Dobrą metodą znalezienia solidnego mechanika jest bycie gotowym do godnego zapłacenia za usługę.

W momencie gdy każdy szuka "tanio", to i mechanik zrobi "tanio", jak, jak klient płaci.

Uprawnienia umieszczania postów