Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 30

Wątek: Koreańce vs Francuzy vs stare Niemcy i rankingi awaryjności uff...

Zbanowany
    Auto
    Hyundai i30 1,4

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez mtm33 Zobacz posta
    Pokaz mi choc jeden zachodnioeuropiejski kraj w ktorym udzial marek koreanski w sprzedazy aut nowych jest wiekszy niz w Polsce a pozniej pisz o stereotypach i mentalnosciach -ok?
    może pisząc "zachód" miał na mysli ten DZIKI zza oceanu?

tam np. wielbiony w Europie VW może tylko pomarzyć o wynikach sprzedaży osiąganych przez Hyundaia i Kię...

ale koniec OT

Zbanowany
    Auto
    audi a4

Domyślnie

Pewnie tak ale w USA VW nie jest konkurentem marek koreanskich

Zbanowany
    Auto
    Hyundai i30 1,4

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez mtm33 Zobacz posta
    Pewnie tak ale w USA VW nie jest konkurentem marek koreanskich
    ja rozumiem, że w Europie VW jest "lekko" przeceniane, ale bez przesady...
    w USA Rabbit to konkurent dla Corolli, Civica czy Elantry
    ot zwykły kompakcik, bez przypisywanych mu wyższych inklinacji

Awatar Robert_PL
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta i MiTo

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Nergal Zobacz posta
    Focus I to wg. większości rankingów jedno z najbardziej bezawaryjnych samochodów.
    Te wszystkie rankingi to można o kant d... potłuc.

Ciekawi mnie jak będzie ta Dacia wyglądała, bo na pewno nie tak jak na tej wizji. No i co z wnętrzem...

"Myśl techniczna nie może być doskonała, jeśli nie będzie doskonała pod względem estetyki."

Zbanowany
    Auto
    Hyundai i30 1,4

Domyślnie

apropo rankingów niezawodności - jeżeli ktoś ma jakiekolwiek informacje, dane itp. nt. rankingów z krajów innych niż Niemcy, chętnie się zapoznam

Awatar Abaddon
    Auto
    Focus I 1.6

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Robert_PL Zobacz posta
    Może i tak, ale Focus I to bardzo bezawaryjne auto. W niemal każdym serwisie Ci to powiedzą.

Sorry za OT
    No replacement for displacement

Newsman forum Awatar Lay'S

Domyślnie

Kończąc OT, które pewnie poleci do Offtopicu lub kosza...
    Cytat Zamieszczone przez Robert_PL Zobacz posta
    Ale tym razem mówią one prawdę; pod tym, co napisał Nergal podpisuję się dwoma rękami Też u mnie do niedawna był Focus I, Turnier, wersja po FL , który był użytkowany przez bardzo bliską rodzinę Całkiem dobre auto było, przejechał od maja 2002 roku do czerwca 2009 186 tys. bez odwiedzania serwisów w ważniejszych sprawach Ze rdzą nie było wielkich problemów, za to były z trzeszczącymi elementami w bagażniku, ale po jakimś czasie się z nim uporano Miał zresztą bardzo ważną zaletę, jakiej Lanos nawet po połowie nie mógł zaoferować, czyli wielkie, funkcjonalne wnętrze

Pozdr i sorry za OT.

Moderator Awatar Emenems
    Auto
    1. Fiat Punto 1.2 16V 2000r

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Gregor17 Zobacz posta
    apropo rankingów niezawodności - jeżeli ktoś ma jakiekolwiek informacje, dane itp. nt. rankingów z krajów innych niż Niemcy, chętnie się zapoznam
    Też bym się chętnie zapoznał z innymi niż niemieckie. Poza tym wszystkie rankingi bezawaryjności bardzo "generalizują". Czyli wsypują wszystkie wersje jednego modelu do jednego worka. A wiadomo że w w jednym modelu silniki benzynowe nie były udane, a diesle znów wieczne lub odwrotnie. itd.
    OK więc wywalam ten Offtop
    Specjalista d/s sprzedaży części Opel, Chevrolet (Powoli uczę się francuskiego)

Awatar dżony
    Auto
    Peugeot 407 SW

Domyślnie

Ja znalazłem brytyjski nie mają swojej motoryzacji właściwie więc raczej są bardziej wiarygodne niż niemieckie
    http://www.automoc.pl/aktualnosci/ak...-what-car.html.

Auto
    2018 Volvo V60 Cross Country 2,4 D4 AWD

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Nergal Zobacz posta
    http://otomoto.pl/volkswagen-golf-we...C10534131.html

Ten jest lepszy od Dacii za te same pieniądze, choć fakt że nie full wypas
    hahahahahahah

skad te czarne listwy na przednim zderzaku a w kolorze na drzwiach bocznych? to jest wersja "wyklepany z 2 przystankow autobusowych" Edition. fotele tez nie od GOALa, takie nitki w kolorze (tyle, ze niebieskie) byly w Q-line. rzadko tez Golfy nie maja z tylu zadnych oznaczen, ale to juz pomine, bo to zadna wyrocznia. kierownica ma serce w mocno innym kolorze a wieniec nie wyglada na 35kkm...

moj znajomy ma golfa Q-line 2007 TSI od nowosci, z przebiegiem 26000 km, stan salonowy bez dwoch zdan a to na pewno nie jest auto za 40000 PLN lub mniej (w momencie odbioru kosztowal 72000 PLN). takie okazje nie istnieja na swiecie w tym segmencie aut. o dieslu w ogole mozesz zapomniec za taka kase.

Cytat Zamieszczone przez Procopio Zobacz posta
    (...)
    Nie jestem w stanie zrozumieć co siedzi w głowie wielu Polaków, którzy mając np. 50.000 zł zamiast np. Kii Vengi/cee'd , Hyndaia I30 czy np takiej Dacii woleliby przepierdzianego Golfa/Mondeo/Polo czy Passata. Nie potrafię tego zrozumieć, zwłaszcza,że niemiecka niezawodność to dziś mrzonki - zwłaszcza w czasach kryzysu.
    simple and easy. nie chodzi tu o "niezawodnosc", takich aut juz nie produkuja.
    sam nie lubie uzywanych aut i zgadzam sie, ze lepsze ciut gorsze nowe auto niz przepierdziane.
    ale...

jesli, ktos jezdzi glownie w miescie to nowe koreance faktycznie beda nieglupim rozwiazaniem. natomiast wyjezdzajac regularnie w trase juz niebardzo.
    jednak passat za 50k oferuje cos, czego kia ceed czy hyundai i30 (nie wspominajac o venga) nie dadza. najkrocej ujmujac jest to standard podrozowania. w/w auta sa zdecydowanie mniejsze, zawieszenie mniej komfortowe (tlumienie nierownosci), fotele gorsze. silniki benzynowe bez turbin nie sa w stanie pociagnac tych aut w sposob, jaki popularny 2,0 TDI 140 napedza passata. no i osttanie: nie liczylbym na komfortowa podroz przy duzych predkosciach (wiekszy halas i mniejsza stabilnosc auta). poza tym jak szybko mozna jechac autem, benzyna ktora ma max 180 km/h? moze 160. powyzej szkoda uszu, silnika, $ na paliwo. w w/w passacie 200 km/h na autostradzie nie jest katorga (pisze z punktu widzenia pasazera "miekkiej" wersji Comfortline w dlugiej trasie).
    jesli mam jednego dnia przejechac trasa ok. 800km i jeszcze caly dzien pracowac to niemozliwe jest jechac w warkocie sokowirowki 10 godzin. podroz musi trwac max 3h w jedna strone a auto maxymalnie komfortowe. nie twierdze, ze tak jest codziennie, ale jak najbardziej biore ten czynnik pod uwage skoro wystepuje regularnie. sadze, ze nie ja jeden w Polsce tak mam...
    Ostatnio edytowane przez Jarek49 ; 29-12-2009 o 11:23

Uprawnienia umieszczania postów