Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 4 z 6 PierwszyPierwszy 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 51

Wątek: Dobór oleju silnikowego

Awatar atropos
    Auto
    Grand Marquis 2009

Domyślnie

I tu prawdopodobnie się mylicie Koledzy - zgłębiając temat na amerykańskim forum i rozmawiając z użytkownikami kształtuje się taki obraz:

po pierwsze musi być 5W20 i żaden inny
    po drugie trzeba zmieniać olej co 10-12 tkm
    po trzecie często piszą o olejach redline i royal purple, co patrząc na ich ceny o czymś świadczy
    po czwarte do tego silnika wchodzi tylko niecałe 6 litrów oleju

Przypuszczam, że poza prostą konstrukcją, zapasem wytrzymałościowym, etc. legendę pancernych amerykańskich V8 buduje też regularny serwis. Porównywaliśmy wyżej oficjalne interwały wymian oleju. Amsoil zamówiony, wychodzi mnie tylko trochę więcej za litr w porównaniu do Liqui Moly, którym zalewałem Safrane. Nie planuję zmieniać tego oleju na innego producenta. Co druga wymiana pójdzie płukanka i temat z głowy. Oszczędność w stosunku do LM Special Tec AA 5W20, czyli technologia półsyntetyczna, to 50 PLN w skali 12 tkm - do przeżycia
    Ostatnio edytowane przez atropos ; 23-05-2018 o 21:37
    The weak must kneel!

Awatar Buzzer
    Auto
    Mondek MK4

Domyślnie

Ja mam zasade ze czesto (co 10kkm max) oleum z pewnego zrodla i norma zalecana przez producenta. W praktyce to jest elf 5w40.

Domyślnie

Płukanka to czysta głupota. Można sobie narobić niezłego bigosu. Miałem kilka szkoleń w Ecolu i Polarisie i generalnie żaden z bardzo dobrych specjalistów tam pracujących nigdy nie poleciłby nikomu płukanki. Lejesz Amsoila i chcesz lać płukankę ? W jakim celu ? Olej z TDP na poziomie 9 i wyższym na tyle dobrze czyści silnik, że nie ma to żadnego sensu. Chyba, że chcesz sobie przytkać kanał olejowy. A teraz najlepsze - po zastosowaniu płukanki, kolejne dwie wymiany oleju wychodzą w analizach bardzo przeciętnie przez zanieczyszczenie pozostałościami płukanek.

Kompleksowe inspekcje samochodów używanych na terenie województwa małopolskiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego. Historia serwisowa wszystkich marek. Zapraszam do kontaktu: [email protected]

Awatar euro_tuned
    Auto
    3.0 TDi

Domyślnie

Przy takim przebiegu jak ten twój kredens i dobrym oleju płukanka mija się z celem chociaż ja mam wieloletnie dobre doświadczenia. Każdy robi jak mu pasuje. Wracając do samego oleju amsoil jest ok i będzie to tylko aspekt psychologiczny. Czy wlałbyś redline czy royal purple o których wspominałem wcześniej czy castrola to w okresie twojego użytkowania tego auta nie zmieni to kompletnie nic.
    Miał być najlepszy olej, potem napisałeś że polecają na forach właśnie redline i royal purple to było pójść po bandzie i kupić 7buteleczek któregoś z nich (każda 0,94litra) a wybrałeś i tak amsoil więc w sumie nie wiem po co ten temat. No i przecież nikt nie wciska Ci inną lepkość niż te 5W20.

Awatar atropos
    Auto
    Grand Marquis 2009

Domyślnie

Ciekawe informacje o płukance - może faktycznie zrobię ją tylko przed pierwszą wymianą oleju - nie znam historii serwisowej auta. Moje doswiadczenia z takimi środkami są również dobrze, Safrane przy przebiegu 250 tkm nie brała grama oleju, silnik palił naprawdę mało, a przy zdejmowaniu pokrywy zaworów było widać, że silnik jest czysty.

Bez zbędnych emocji Panie euro_tuned - jeśli nie wiesz po co ten temat, to nie musisz zabierać głosu. O ile pamiętam to sam poleciłeś mi Amsoil, a teraz piszesz, że równie dobry byłby Castrol.

Raz jeszcze dziękuję za pomoc.
    The weak must kneel!

Domyślnie

Jeśli nie znasz stanu silnika, to tym bardziej ja odpuść. Możesz pierwsza wymianę oleju z filtrem zrobić po 6 000km. Dobry olej sam będzie oczyszczał silnik, ale mniej agresywnie i stopniowo. Tym bardziej że amsoil dobrze czyści.

Kompleksowe inspekcje samochodów używanych na terenie województwa małopolskiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego. Historia serwisowa wszystkich marek. Zapraszam do kontaktu: [email protected]

Awatar Ryjas
    Auto
    Twingo Initiale1,2 16V '01,Grand Scenic 1,9 dCi 130 KM '06; 306 1.4 '99

Domyślnie

Płukanka nie zaszkodzi. Można dla pewności zrobić dodatkową wymianę oleju zaraz po płukance.
    Tak czy inaczej jak bym lał to co zaleca producent, wybrał olej średniej półki i po prostu częściej wymieniał.

Jakiś czas temu rozmawiałem z mechanikiem który przygotowuje auta na rajdy cross country. Jeśli jest pod maską w miarę fabryczna jednostka to leją zwykły olej, zalecany przez producenta fabrycznie. Po prostu często go wymieniają. Nie ma sensu kombinowanie.
    Jak będzie tym autem jeździł dużo to inwestuj w dobrą oliwę. Jeśli rzadko to wg mnie nie ma to sensu.
    SAMM Studio Architektoniczne Michał Majewski - SAMM.pl - architektura, wnętrzarstwo, projekty budowlane, projekty wykonawcze
    Zapraszam do polubienia profilu na facebooku

Awatar atropos
    Auto
    Grand Marquis 2009

Domyślnie

Zobaczymy jak będzie wyglądał olej w silniku, czy będzie jakiś ślad po poprzedniej wymianie - przypuszczam, że zrobię płukankę przed pierwszą wymianą i tyle. Mój mechanik obecnie ma dodatkowe zajęcie - obsługuje wyjazdowo Junior WRC w fabrycznym team'ie M-Sportu i przy Safrane nie miał oporów używać co drugą wymianę płukankę
    The weak must kneel!

Auto
    Renault

Domyślnie

a w jaki sposób dobrać olej?? Znajomy kupił używany samochód i poprzedni właściel nie powiedział mu jaki olej używał. Musi być taki sam jak poprzedni czy wystarczą te same parametry zalecane przez producenta samochodu?

Domyślnie

Zalewamy taki, jak zaleca producent.

Kompleksowe inspekcje samochodów używanych na terenie województwa małopolskiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego. Historia serwisowa wszystkich marek. Zapraszam do kontaktu: ppite[email protected]

Uprawnienia umieszczania postów