Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 1 z 9 123456789 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 86

Wątek: Hyundai ix55

Moderator Awatar Krzysztof Cieślak
    Auto
    Megane I fl 1.9 dCi

Domyślnie Hyundai ix55

Czekam na uwagi, komentarze, opinie nt. testu auta Hyundai ix55 pt. Egzotyk.

autor: Jakub Sandecki

Zbanowany
    Auto
    Hyundai i30 1,4

Domyślnie

o tak, Veracruz to potężna bryka!!!

może nie dałbym za nią 200 tysięcy (ba, za żaden samochód bym tyle nie dał), ale bez przesady jaokość, moc, WYGODA!!! i wielkość muszą kosztować
    to nie rok 1999, zeby Hyundai był połowe tanszy niż konkurenci
    poza tym, jaka mpojazd "nie premium" jest konkurentem Veracruza?

chyba tylko Land Cruiser, który i tak ma 70 KM słabszy silnik

Awatar Bart3kk
    Auto
    Astra J 1.4T 18' & Kia Rio III 17' 1.2MPI

Domyślnie

No cóż cena trochę wysoka,tak koło 180.000 wg mnie byłoby ok. Poprzednik Santa Fe najdroższy kosztował obecnie w rabacie 156.000 , a tutaj mamy za podstawę ponad 200 kafli, a koło tego kręci się już Audi Q7 w wersji bieda. Zaleta bardzo fajny diesel ,ogólnie słuszna koncepcja,że w ofercie jest tylko diesel, i tak spotkać SUVa w benzynie w Polsce to rzadkość. Środek prezentuje się bardzo dobrze. Zrobiłem konfiga Audi Q7,może o czymś zapomniałem,ale z dieslem 3.0tdi i tym wyposażeniem co ix55 cena mi wyszła ponad 285.000 zł,więc aż tak drogi nie jest jednak ten ix55.Co do osłony bagażowej takowa w Q7 jest dostępna dopiero za dopłatą,ale jakby nie było to mała wtopa.
    Ostatnio edytowane przez Bart3kk ; 22-01-2010 o 15:33
    http://www.autogaleria.pl/forum/showthread.php?t=13715
    KIA RIO 2008 FWD 1.4 16V DOHC -- > Mój Złoty Skośnooki Przecinak

https://autogaleria.pl/forum/showthr...-1-4TURBO-2018
    OPEL ASTRA J SEDAN 1.4T 140KM 2018

Awatar luk
    Auto
    zmieniam

Domyślnie

Nie podoba mi się ani to auto, ani jego cena. Pochwaliłem model ix35, ale jeśli hyundai wyskoczy z zawyżoną ceną, to nie pomoże nawet najlepsza sylwetka i mocne silniki.
    Nie znam człowieka, który chciałby wydać ponad 200 tysięcy na koreańskiego suva.

Terracan miał w miarę przyzwoitą cenę, ale szybki spadek wartości powodował problemy przy odsprzedaży. Znajomy chcąc sprzedać terracana, bujał się z tym ponad 3 miesiące.

VIP Awatar Szakal
    Auto
    Opel Astra TwinTop

Domyślnie

Jak już pisałem w innym temacie Hyundai kusił kiedyś przedewszystkim ceną. Zawsze jak widze test koreańskiego auta sprawdzam najpierw cene bazową i testową danego egzemplarza zanim przeczytam tekst. Myśle sobie duży SUV za 200 tyś. to lekkie przegięcie. Jednak jak póżniej przeczytałem test i się dowiedziałem o jego wyposażeniu standardowym + jeszcze niezły silnik z automatem. Hmm....to musi kosztować i myśle, że tak wyposażony SUV, tej wielkości to i tak nie ma tragedii. Z drugiej strony patrząć na przeszłość tej marki niektórzy będą się pukać w głowe. Uważam, że cena jest adekwatna do tego co oferuje.

Porównanie samochód niepremium z premium jest trochę nielogiczne. Klasa premium rządzi się swoimi prawami.

Ciekawie opisany test, gdzie opisano samochód co jakiś czas odwołująć się do ceny. Naprawdę podoba mi się w nim wszystko. Nawet mogę przymknąć oko na ewentualne wady bo samochód dużo oferuje. W przyszłości jako używany będzie atrakcyjną propozycją bo jak już ktoś zauważył koreańskie auta szybko tracą na wartości. Zobaczymy jak będzie w tym przypadku.
    Kolejna sprawa, że w klasie SUV jest dość duży ścisk i Hyundai przynajmniej u nas może mieć problem żeby wyjść na prowadzenie.

Awatar b707
    Auto
    Skoda Superb III ew. Citigo Elegance

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Gregor17 Zobacz posta
    chyba tylko Land Cruiser, który i tak ma 70 KM słabszy silnik
    Tak ale to juz terenówka a nie SUV i możliwościami ix55 nie dorasta jej do pięt.

Co do porównywania ix55 do Q7 to mnie rozbroiliście... To jakby porónywac Yeti z BMW X1.

Z cena IMHO przesadzono z prostego powodu... zerowe możliwości konfiguracyjne... Troche jakby sia nastawili na to że sprzedaż będzie prawie zerowa. Wystarczy mieć trzy najmodniejsze kolory na parkingu przy salonie i klient dostaje nówke sztuke od ręki.
    pzdr
    Imperialne Siły Moderujące

Tu pilnuje Kocia Banda:
    https://www.facebook.com/KociaBanda/

Awatar Bart3kk
    Auto
    Astra J 1.4T 18' & Kia Rio III 17' 1.2MPI

Domyślnie

To SUV i to SUV. To do czego porównywać ix55?
    http://www.autogaleria.pl/forum/showthread.php?t=13715
    KIA RIO 2008 FWD 1.4 16V DOHC -- > Mój Złoty Skośnooki Przecinak

https://autogaleria.pl/forum/showthr...-1-4TURBO-2018
    OPEL ASTRA J SEDAN 1.4T 140KM 2018

Awatar b707
    Auto
    Skoda Superb III ew. Citigo Elegance

Domyślnie

Blokada centralengo dyfra oraz [w opcji] blokada tylnego bez której nawet auta z cerntralna i reduktorem padają.. dlatego LCek mimo słabszeko silnika dlamnie jest zdecydowanie lepszy od ix55.

Do amerykańskich SUVów bo wkońcu z myśla o tym rynku to auto powstało.
    pzdr
    Imperialne Siły Moderujące

Tu pilnuje Kocia Banda:
    https://www.facebook.com/KociaBanda/

VIP Awatar el_
    Auto
    1.4 i 3.0

Domyślnie

No dobra, ale kupując auto za 200 tys mało kto pojedzie nim w las żeby sobie porysować lakier od krzaczorów i coś urwać. Więc te auta są konkurentami

I na ich tle ix wypada blado IMO. Santa Fe jest dużo lepszą propozycją - ma lepiej skalkulowaną cenę a oferuje niewiele mniej.

Awatar woolfik
    Auto
    Leon ST

Domyślnie

W sumie gdyby porównać z relatywnie popularnym XC90 (którego ze względu na napęd, konfigurowalność i cenę nie zaliczam go do pełnego premium), to wcale ix55 nie wypada tak źle, ze względu na w miarę sensownego diesla, którego nie ma konkurent. Zapewne agresywna polityka rabatowa jak to zwykle bywa przy najdroższych modelach koreańskich rozkręci nieco sprzedaż.

Szkoda tylko, że automat zjada jego moc - tiptronic w Touaregu robi setkę o ponad 2 sekundy szybciej, mimo większej masy. Choć faktem jest, że diesel w vw mimo identycznej mocy rozwija ją nieporównywalnie lepiej (tu max 451 Nm, tam 550). Stylistyka - też nawet porównując z bezpłciowym Touaregiem kuleje - bok to jedna wielka połać płaskiej blachy, nawet nadkola nie zostały jakoś wyróżnione nie mówiąc o braku przetłoczeń na drzwiach, no może trochę sytuację ratują te plastiki. Nie chodzi o to że jest brzydki, ale totalnie pozbawiony wyrazu. To jakby o pół generacji w tył w porównaniu do bezpretensjonalnego i ładnego Santa Fe i o jedną w porównaniu z ix35.

Ja bym jeszcze zwrócił uwagę na jeden brak wyposażenia poza wymienionymi w teście - brak navi. W tej cenie klienci (nawet kosztem mniej aktualnych map) klienci już nie zawsze chcą się bawić w doczepianie navi do szyby (wiozłem jednego pana jeżdżącego A6 polówką i był wielce zdziwiony że nie ma wbudowanej navi bo jego córka to ma wbudowaną w lupo. To jaki biedak przeżyłby szok w drogim koreańcu)

--edit--
    kupując auto za 200 tys mało kto pojedzie nim w las żeby sobie porysować lakier od krzaczorów
    Dobra, nie rób z ogółu klientów szczególnie Land Cruisera idiotów którzy nie wiedzą po co się taki samochód kupuje. Dla mnie te statystyki że 90% takich samochodów nie zjeżdża z szosy to bzdury, przynajmniej u nas.

Uprawnienia umieszczania postów