Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 1 z 7 1234567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 62

Wątek: Nasze samochody kontra Zima

Moderator Awatar Emenems
    Auto
    1. Fiat Punto 1.2 16V 2000r

Domyślnie Nasze samochody kontra Zima

Stworzyłem ten temat inspirując się przygodą kolegi ilovebmw i jego Toyotki.
    Chciałbym się dowiedzieć jak wam i waszym samochodom dała we znaki mroźna zima.

Moja Alfa przy tych mrozach odpala za pierwszym razem, choć z pewnym wysiłkiem, po ruszeniu, przez pierwszy kilometr wszystko w środku skrzypi i strzela mimo że auto garażowane (choć w garażu temp też dużo na minusie). Ale najdziwmniejszy przypadek przydażył mni się z plastikową osłoną silnika. W te największe śniegi, jak cofałem, płyta zadziałała jak łycha koparki i między nią a silnik naszło mi pełno śniegu. Płyta się opuściła co zaowocowało około 4-ro centymetrowym prześwitem. Teraz jak jeżdżę to słyszę tylko szuruburu pod autem. Byłem u mechanika żeby wjechać na kanał i wywalić ten śnieg, ale po 1,5 dnia wszystko wróciło do stanu sprzed wizyty. Nie pozostało mi nic innego jak czekać do wiosny.
    Specjalista d/s sprzedaży części Opel, Chevrolet (Powoli uczę się francuskiego)

Awatar top_gear
    Auto
    Skoda Fabia II

Domyślnie

Moja Fabia, odpala od pierwszego choć o 1-1,5 sekundy dłużej czekam. Plastiki trzeszczą dopóki się wnetrze nie nagrzeje. Wyświetlacz komputera pokładowego działa z wyraźnym opóźnieniem podobnie jak ten od radia. Jeżdżę na letnich oponach, tak więc dobre właściwości jezdne małej Skody się pogorszyły. Przez jakieś 2-4 km dźwięk silnika jest inny, ciężko powiedzieć jaki to pomruk, ale jak się nagrzeje to jest ok. Akumulator daje radę-przy odpalaniu mam zapalone światła mijania(niestety mogę przerzucić tylko na pozycyjne) no i radio, czasem jeszcze lampki w podsufitce.

VIP Awatar Potek
    Auto
    Audi A4

Domyślnie

z tą osłoną miałem podobnie w tamtym roku, wyjeżdżałem z pod domu i nabrałem, że szurało po drodze, powyginało uchwyty i trzeba było ją ściągnąć, dopiero po zimie zakładałem.
    Teraz ogólnie auto w garażu, gdzie temp dodatnia (bo garaż domowy), więc jakiś problemów ogolnie nie ma, do pracy w tym tyg nie jeżdżę autem, w tamtym nie było aż tak zimno wiec problemów nie było. Plastiki na zimno sie tłukły i trzeszczało. Jedynie co to fakt coś 2'ka ciężko na zimnym wchodzi;/. Puki co odpukać z 2 razy może poleciałem poślizgiem gdzie sie nie spodziewałem.. na wioskach gość wyjechał z podwórka jakieś 100m przede mną ja lekko na hamulce i zero reakcji... i tak delikatnie na hamulcu nogę trzymałem i niedaleko przed nim dopiero wystarczająco zwolniłem .. fakt jechałem za szybko jak na warunki..

Mam taki odruch.. jak dojeżdżam do krzyżówki i widze ze moge troszku za daleko wyjechać, jak już auto się ślizga... łapie za ręczny i próbuje auto bokiem stawiać... Mówie o sytuacjach na wioskach.. nie w mieście;p
    A dodatkowo pytanie czy przy zaciągniętym ręcznym esp się odłącza ? Bo jak sie bawiłem tak kiedyś to pamiętam że zaświecało się dopiero po zwolnieniu ręcznego.

Moderator Awatar b707
    Auto
    Skoda Superb III ew. Citigo Elegance

Domyślnie

No mój raz nie odpalił:P Rodzice z półtora tygodnia temu wzieli Srebrną i pod koniec jazdy zostawili niedomkniete drzwi przez co lampka wewnątrz paliła sie przez 4-5 dni. W zeszłą środe zastałem więc całkowitego trupa... Ale aku do chaty, prostownik kilka dni i znowu wszystko śmiga. Dzisaj przy -14 stojąc od soboty zapaliła za pierwszym razem bez problemu. Pali na dotyk a aku ma 6 latek więc jest gicior Choc jak strzeli znowu focha to poszukam czegś nowego

Oczywiście std trzaskające z zimna plastiki i ciężko chodzace biegi No i moze jeszcze temp latająca w granicach 85-90. Ale i tak szybko sie nagrzewa.
    pzdr
    Imperialne Siły Moderujące

W ofercie żółte papiery II , wyjazdy do sanatorium w Bananlandzie oraz NISZCZENIE PLANET

Awatar Bart3kk
    Auto
    Astra J 1.4T 18' & Kia Rio 1.4 08'

Domyślnie

Ja nie narzekam, Kia przeżyła mi weekend w Bialymstoku ostatni bardzo dzielnie,pali na dotyk ,trochę spalanie się zwiększyło ale taki urok zimy. Auto stoi w garażu murowanym ,ale temperatura około -15 to srednie pocieszenie ,zawieszenie trochę głośniej słychać w te mrozy,poza tym przez pierwsze 3,4 km ciężej wspomaganie chodzi. Jeżdżę na zimówkach Fuldy i dramatycznych sytuacji na razie nie miałem, oprócz tego jak nie mogłem raz wyjechać ze skrzyżowania gdzie był sam lód ,poratowali życzliwi kierowcy i żadne służby się tym jak co roku nie chciały zająć ;p
    http://www.autogaleria.pl/forum/showthread.php?t=13715
    KIA RIO 2008 FWD 1.4 16V DOHC -- > Mój Złoty Skośnooki Przecinak

https://autogaleria.pl/forum/showthr...-1-4TURBO-2018
    OPEL ASTRA J SEDAN 1.4T 140KM 2018

Awatar miniss4
    Auto
    Fiat Bravo 1,6 16V

Domyślnie

U mnie 1 dzień intensywnych opadów śniegu (w zasadzie jeden konkretny dzień listopada- była to środa) sprawił, ze wylądowałem na Matizie,który IMO był źle zaparkowany. Jechałem jak co dzień na pociąg do Poznania, śniegu było już sporo, więc jechałem wolno a przyczepności za dużo nie miałem (letnie opony). Byłem jakieś 500 m od celu, za wjazdem na osiedle stał srebrny Matiz, z naprzeciwka jechały auta wiec nie mogłem go od razu wyprzedzić i musiałem stanąć za nim. Delikatnie naciskam hamulec- nic, skręcam- nic, ręczny- zero reakcji. Pośpiesznie zacząłem redukować biegi, jednak bez większego rezultatu. Słowem robiłem chyba wszystko co się dało. Szkody: Matiz miał połamany tylni zderzak, u mnie w Bravo zderzak (całe 2 tygodnie przed stłuczką odebrany od lakiernika), błotnik, maska i prawa lampa (we wakacje zakładałem soczewki...). Na szczęście autko jest już naprawione, nie ma praktycznie żadnych śladów po wypadku. Od tego momentu jeżdżę zdecydowanie uważniej, szybciej hamuje nawet jeśli warunki nie są wcale tragiczne. Jednak cały czas mam ten obraz przed oczami i nie chciałbym tego powtórzyć. Co do auta, odpala bez problemów (odpukać), w czasie jazdy na zimnym silniku nie włączam radia bo i tak słychać tylko plastiki. Po nagrzaniu wnętrza jest już cisza Siem rozpisałem

VIP Awatar el_
    Auto
    1.4 i 3.0

Domyślnie

W zeszłym tygodniu jakaś kretynka przy parkowaniu stuknęła mnie w tylny zderzak :\ Oczywiście nie wpadała na to że tam był lód. Miała tak ze 20 metrów wolnego miejsca.

Awatar blitz045
    Auto
    MB 814 chyba 6.0 140 KM, Seat Cordoba 1.6 75KM

Domyślnie

Golf VI -pali na dotyk, szybko grzeje się wśrodku,ale temp.silnika to tragedia...nagrzewa się dogóra 70-80 stopni, chwila postoju na światłach a temp. spada w moment :P tak samo przy mocno włączonym nadmuchu gdy slinik jest 'letni' (nie rozumie tego czemu się tak dzieje w nowym samochodzie ;|) nowe zimówki.
    Vw transporter-bez kabli rozruchowych nie ma mowy również szybko leci ciepłe powietrze i szybko w kabinie jest ciepło dzieki nagrzewnicy pod tylnimi siedzeniami pasażera(mówie nagrzewnica bo nawet jak ustawi sie na zimne to z tamtąd leci ciepłe :P ) jeździ sie nawet,nawet jeśli nie szybko-z przodu ma letnie, z tyłu stare zimówki. Ruszam nim z karzdej oblodzonej nawierzchni
    Skoda superb(ojca) odpaliła pochodziła chwilunie i zgasła :P po drugim podejściu zapaliła. najgorsze co w niej jest to odparowac szyby,są tak tłuste ze w moment osadza sie para

Awatar Randori
    Auto
    Pugi 406 2.0/ VW T4 2.4/Mitsubishi Galant 2.5 V6/Seat Cordoba 2.0

Domyślnie

Jak już napisałem Mazda bez zarzutu, w Pugu akumulator padł, ale po naładowaniu bez zastrzeżeń, T.4 z problemami ogromnymi, ale po 20 minutach udało sie uruchomić, no i czerwony pocisk za 300 pln też odpalił po naładowaniu akumulatora. Jakoś sobie dały rady moje autka xD
    Nawet porządne zapalniczki są na benzynę.

Awatar Ryjas
    Auto
    Twingo Initiale1,2 16V '01,Grand Scenic 1,9 dCi 130 KM '06; 306 1.4 '99

Domyślnie

Moje koreanskie cuuudo odpala od razu. Aczkolwiek ostatnie dwa dni kiedy bylo około minus 20 stopni, po odpaleniu buczy i wyje. Chyba wiatraki i alternator, ale głowy nie dam. po 20 sekundach już tylko silnik słychac. Chodzi cięzko i tak trochę basowo.
    Najgorsze to te pieprzone firanki i lód na szybach w środku. Puszczam nawiew na nogi żeby osuszyc gumówki ale i tak wilgoć we wnętrzu zaj...ista. No i trochę brak lpg bije po kieszeni. Silnik mam ciepły jak jestem prawie przy biurze, więc w ogóle go przestałem włączac. Wachy spala mi jakieś 11l/100 przy czym gazu zwykle 12-13 w taka pogode.

Uprawnienia umieszczania postów