Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: Mercedes W123 swiece

Auto
    mercedes 123

Domyślnie Mercedes W123 swiece

wymieniłem wszystkie świece żarowe i ostatnia nie grzeje ale zauważyłem ze mierząc miernikiem podczas grzania świec napięcie na każdej świecy okazało się że za każdą kolejna jest drastyczny spadek napięcia to znaczy na pierwszej jest 8V na następnej 3V na następnej 1V a na ostatniej jakieś 0,2V i jeszcze te pierwsze dwie spirale się nagrzewają a ta ostatnia nie dlaczego tak jest może wy też coś takiego mieliście (świece są łączone taka spirala i na nie jeszcze jest taka porcelanka i dopiero jest skręcane nakrętką jest to mercedes 123 2.2D)

Auto
    VW LT28 2.4TD "lodówa"

Domyślnie

Stawiam na sterownik świec (czarna puszeczka po boku komory silnika z lewej strony tuż koło lampy) ;-) należy ją sprawdzić, bardzo możliwe że styki zaśniedziały, lub ma już dość i trzeba ją wymienić... koszt używki koło 50-100zł a o nówkę lepiej nie pytać... ;-) pozdrawiam

Auto
    mercedes 123

Domyślnie

właśnie teraz trochę jeszcze poczytałem po internecie i u mnie jest ten przekaźnik tylko ze on jest nad tym bezpiecznikiem do świec i jest schowany tam za ta blach a od tej strony widać tylko styki :surp: jest coś jeszcze na nadkolu lewym to mi wygląda na jakaś własna robotę ale nie wiem od czego to jest
    Ostatnio edytowane przez kala2191 ; 28-01-2010 o 20:57

Auto
    VW LT28 2.4TD "lodówa"

Domyślnie

Ten przekaźnik świec w sumie powinien być można powiedzieć na lewym nadkolu lub gdzieś w tych okolicach, ale co Ty tam masz to ja już nie wiem, polecam w takim razie udać się do elektryka ja nie jestem w stanie nic więcej pomóc...

Auto
    mercedes 123

Domyślnie

teraz własnie dowiedzałem sie ze w tych starych typach(rocznik mojego 1979r) nie ma przekaznika on jest palony i grzane świece z tej dźwigni ale i tak ta pierwsza spirala (licząc od chłodnicy) nie nagrzewa się

Uprawnienia umieszczania postów