Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 30

Wątek: Suzuki Swift vs Skoda Fabia

Awatar piotrt
    Auto
    levorg, giulietta

Domyślnie Suzuki Swift vs Skoda Fabia

WITAM FORUMOWICZÓW

planuje zmiane samochodu na nowszy
    chciałem kupic Maybacha Exelero .... ale nie chcą ich produkowac a i zonie sie nie podobał- "że taki nierodzinny" ...
    więc po namysle wybór padł na nowosc SUZUKI SWIFT oraz nie nowośc ale zawsze po liftingu SKODA FABIA

SKODE FABIE combi z silnikiem 1,9 SDI (moze 1,4 TDI) w wersji Ambiente
    SUZUKI SWIFT 5dr 1,3 GLX

co wybrac skode z oszczedny silnik, wielkosc i technike vw czy suzuki za jakosc wykonczenia wnetrza, wyposazenie, stylistyke, w miare oszczedny benzynowy silnik, no i mniejsza cenę .... itd

prosze o opinie praktyków ..... i teoretyków

Awatar Gornet
    Auto
    Audi TT

Domyślnie RE

SWIFT ,SWIFT ,SWIFT i jeszcze raz SWIFT. To auto jest bardzo atrakcyjne i praktyczne. Zresztą poprzedni model SWIFTA jest jak wino. SKODA FABIA to co trzecie auto w Polsce ,dajcie spokój już z tymi Skodami.
    Audi forever !

VIP Awatar Robak
    Auto
    Infiniti M35h

Domyślnie

Skoda fabia to samochod totalnie ogołocony z emocji.Gdy wsiadasz do srodka przerazaja tanie i kiepskie plastiki, nudna stylizacja i przygnebiajace kolory.Za to przestrzeni nie brakuje.Karoseria jest całkiem całkiem ale juz jest długo na rynku wiec sie opatrzyła.Za to własciwosci jezdne pozostaja na wysokim poziomie.Samochod zachowuje sie pewnie w kazdych warunkach.Do tego gdy sie wybierze dobry silnik np.1.9tdi 100koni staje sie szybkim i oszczednym partnerem w podrózach.Wersja kombi dodaje do tego tylko doze praktycznosci.Odradzam 1.4 tdi.Silnik jest przymulony a kultura pacy pozostawia wiele do zyczenia.Powod jest prosty ma tylko 3 gary.Jedyna zaleta to oszczednosc na paliwie.Jesli juz to 1.9 sdi ale obsaje przy 1.9 tdi.
    Sobie prywatnie wybrał bym Suzuki Swift.Samochod wyronia sie z tłumu.Jezdzi ich jeszcze mało wiec mozna stac sie nieco orginalnym.jest troche drogi ale rekompensuje to bogatym wyposazeniem.W standardzie jest wszystko co potrzeba a nawet wiecej.Kompzycja wnetrza to powiew swiezosci .Jak meczy cie zła wena to wsiadasz do srodka i od razu ci lepiej.Na temat własciwosci jezdnych i silnika nic nie powiem bo nie wiem.Ja bym zaufał suzuki.Poprzednie modele były niedoceniane a miały dobre dynamiczne i trwałe motory.Do tego masz 3 letia gwarancje i dobra renome japonskich aut.
    Oczywiscie wybor jest twoj kazdy ma rozne priorytety i wymagania jesli chodzi o samochod
    zdejcie srodka suzuki i link z testem
    http://moto.money.pl/go/338__Nowa_fi...493778587.html

VIP Awatar Dominik999
    Auto
    Ford Focus mk2

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Robak
    Skoda fabia to samochod totalnie ogołocony z emocji.Gdy wsiadasz do srodka przerazaja tanie i kiepskie plastiki, nudna stylizacja i przygnebiajace kolory.
    Co do stylizacji zgadzam się całkowicie, ale do tanich plastików nie bardzo. Wielokrotnie miałem kontakt z tym autem i za każdym razem materiały sprawiały dobre wrażenie, może ewentualnie w wersjach z początku produkcji - w tych ostatnich są naprawdę niezłe. Wydaje mi się, że niewiele aut tego segmentu ma lepsze materiały. może ewentualnie Polo, Fiesta tez ma nienajgorsze, ale twarde, nie wiem jak, jest ze Swiftem, nigdy nie miałem z nim styczności. A co do kolorystyki - tak, za wyjątkiem wersji elegance - do połowy bezowa deska i tapicerka wglądają naprawde ładnie

A z tych dwóch auta raczej wybrałbym Swifta, ze względu na stylistykę, jakość i renomę Suzuki, ale patrząc pod kątem kosztów lepiej wypada Skoda. Wydaje mi się, ze pomimo tego, ze wolę suzuki, to gdybym miał kupowac jedno z nich i tak kupił bym Skodę

Awatar piotrt
    Auto
    levorg, giulietta

Domyślnie

jeśli chodzi o plastiki w środku .... w skodzie faktycznie jest kiepsko-plastikowo, równie kiepsko jest w nowym polo, gorzej w getz-u
    za to w suzuki standart plastików, kierownicy i tkanin - wysokiej klasy (jak w klasie wyższej C- lub D)
    odbyłem jazdy próbne i obejrzałem sobie auta - takie moje spostrzezenia.
    jedyny samochód który standartem wykonczenia srodka jest porównywalny to honda jazz (w tej klasie) - ale za to wyposazeniem i ceną przegrywa

obecnie jezdze dizlem (golf II 1,6 TDI - SPRZEDAM TANIO W DOBRYM STANIE) - stąd ciągoty do fabiii z z dieselem - (1,9 SDI [1,9TDI troche za drogi])

aha i jak rozmawiamy konkretnie:
    to SWIFT - cena 45000 - silnik 1,3, radio-cd, wspomaganie, abs, 2xpp, klima, kolor metalic, elektyka szyb - wersja GLX + klima - 3 lata gw. http://www.suzuki.com.pl/suzuki-a-swifthb-5dr.html

FABIA - ambiente ICE, ABS, wspomaganie, 2xpp, elektryka,klima, kolor metalic, czujniki parkowania, (cena ok 50000 - combi,silnik 1,9sdi)- 2 lata gw. http://www.skoda.com.pl/salon/fabia/

Domyślnie

Suzuki wkońcu coś fajnego zrobiło
    Wybrałbym Swifta, bo jest ładny, ma nowoczesną styliostyke jest on znacznie ładniejszy od Fabii :damn:
    Na temat silników się nie wypowiadam bo poprostu ich nie znam

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez renówa
    Suzuki wkońcu coś fajnego zrobiło
    Wybrałbym Swifta, bo jest ładny, ma nowoczesną styliostyke jest on znacznie ładniejszy od Fabii :damn:
    Na temat silników się nie wypowiadam bo poprostu ich nie znam
    Zgadzam sie z Toba
    Land Cruiser 100. Legacy, Forester, Impreza, Porsche, XC 90, BMW, Mercedes w sumie też może być

Awatar piotrt
    Auto
    levorg, giulietta

Domyślnie

ktoś chciałby jeszcze cos dodac???

Awatar BABELEC
    Auto
    Seat Toledo III

Domyślnie

Ja mogę ale czysto teoretycznie. Fabia jest dla mnie banalna. Wnętrze ma zbyt surowe i ponure. Silniki - solidne woły robocze bez cienia emocji (nie licząc najmocniejszych TDi). Do tego jeździ tego mnóstwo przez co tracisz trochę na oryginalności.
    Suzuki spodobało mi się od razu. Ciekawa stylistyka. Bardzo zgrabne autko. Wnętrze również ma ciekawe. I dużo lepsze wyposażenie. Podobno auto trochę muli na 4 i 5 biegu (1.3) ale do spokojnej jazdy w trasie nadaje się bez problemu. Sprinty w mieście są już bardziej zadowalające.
    Przy trochę wyższej cenie więcej jednak oferuje Suzuki. A w kwestii awaryjności myślę, że nie będzie różnicy między tymi samochodami. Obydwa są solidnymi maszynami.
    Przyjmę Porsche 911 jako darowiznę. Tylko poważne oferty.

Auto
    Rower

Domyślnie

jesli chodzi o benzyne to wybieram Swifta, jesli o diesle to Fabie. Zaleta Swifta jest wyglad no i ze ejst 3 drzwiowka.

Uprawnienia umieszczania postów