Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: Tablice czasowe to obowiązek przy sprowadzaniu auta?

Auto
    Suzuki Swift 1.3 GLX

Domyślnie Tablice czasowe to obowiązek przy sprowadzaniu auta?

Na początek chciałbym się przywitać i wszystkich pozdrowić. Mam na imię Grzegorz i mieszkam we Wrocławiu. Czytelnikiem Autogalerii jestem już od dłuższego czasu, ale dopiero teraz zdecydowałem się na rejestrację, głównie z potrzeby uzyskania informacji od osób bardziej kompetentnych ode mnie. I oczywiście, skoro już mam możliwość pisania na forum, postaram się udzielać w tematach, na temat których posiadam jakąś wiedzę

Kwestia, która mnie nurtuje:
    Chcę sprowadzić auto z Niemiec. Czy muszę kupić tymczasowe tablice rejestracyjne? Można to ominąć w ten sposób, że przyjeżdżam danym samochodem do Polski na niemieckich blachach, na miejscu je zdejmuję i np. następnego dnia dostarczam z powrotem do Niemiec w celu wymeldowania pojazdu? W Polsce oczywiście nie będę jeździł tym samochodem do czasu otrzymania normalnych polskich tablic od Urzędu Komunikacji.

Mam nadzieję, że w miarę jasno opisałem sytuację Proszę o wypowiedź kogoś znającego się na rzeczy.
    Pozdrawiam.

Moderator Awatar b707
    Auto
    Skoda Superb III ew. Citigo Elegance

Domyślnie

Nie trzeba. Tyle że auto musi jak pamietam przejść przegląd a bez tablic nie pojedziesz więc auto trzeba na lawete brać.
    Poszukaj na forum bo juz pare razy poruszano tą kwestie. Ewentualnie użytkownik shyrl może coś podpowie:P
    Imperialne Siły Moderujące

W ofercie żółte papiery II , wyjazdy do sanatorium w Bananlandzie oraz NISZCZENIE PLANET

ŁOWCA BLACH Awatar AGENT
    Auto
    Najlepsze na świecie

Domyślnie

Jasne, że możesz tak zrobić! Zaoszczędzisz w ten sposób ok. 100 Euro
    Tablice można odesłać do Rzeszy a tam byle kto może wymeldować auto.
    Były:
    (1.)
    Fiat 126 elx (NGI 9F82) 00', (2.) Fiat Uno 0.9 + LPG (NGI C858 ) 07', (3.) Opel Astra G Caravan 1.6 + LPG (NGI 04777) 99' , (4.) Fiat Panda 1.1 + LPG (NGI 4L32) 07' , (5.) Fiat Grande Punto 1.4 8v + LPG (N0 SORRY) 08', (6.) Honda Accord 2.0 benzyna (NO 9999C) 09', (7.) Alfa Romeo Giulietta 1.4 Turbo Benzina MA 170 TCT + LPG (N0 DAWAJ) 12'
    Jest: Honda PCX 0.125 (NOL 1W22)

Auto
    Suzuki Swift 1.3 GLX

Domyślnie

Dzięki za odpowiedzi A pierwszy przegląd w Polsce mogę zrobić jak auto będzie jeszcze zarejestrowane w Niemczech i na niemieckich blachach? Wtedy problem lawety by odpadł.

ŁOWCA BLACH Awatar AGENT
    Auto
    Najlepsze na świecie

Domyślnie

Jest tak jak mówisz, przeglądu w Rzeszy nie musisz robić.
    Były:
    (1.)
    Fiat 126 elx (NGI 9F82) 00', (2.) Fiat Uno 0.9 + LPG (NGI C858 ) 07', (3.) Opel Astra G Caravan 1.6 + LPG (NGI 04777) 99' , (4.) Fiat Panda 1.1 + LPG (NGI 4L32) 07' , (5.) Fiat Grande Punto 1.4 8v + LPG (N0 SORRY) 08', (6.) Honda Accord 2.0 benzyna (NO 9999C) 09', (7.) Alfa Romeo Giulietta 1.4 Turbo Benzina MA 170 TCT + LPG (N0 DAWAJ) 12'
    Jest: Honda PCX 0.125 (NOL 1W22)

Awatar Eric
    Auto
    Rower :)

Domyślnie

jesli ma przeglad niemiecki to w polsce chyba w tej chwili nie musisz takowego robic do konca nie jestem pewien ale jakies takie przepisy mialy wejsc w zycie. Jesli auto ma blachy a nie wazny przeglad nie proponuje ci nim jechac na tw przypal moze cie to wyjsc duzo wiecej niz laeta i zakup jakiegos tanszego auta laweta mandat i tak dalej

Uprawnienia umieszczania postów