Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy 1234
Pokaż wyniki od 31 do 36 z 36

Wątek: Daimler Super Eight

Awatar atropos
    Auto
    Grand Marquis 2009

Domyślnie

Nie napisałem, że Phaeton jest gorszy - wątpię, żeby na forum był ktoś bardziej ode mnie zakręcony na punkcie tego VW ;P

Wyraziłem się niedokładnie. Na mnie wóz zrobił wrażenie maszyny stworzonej do jazdy jako celu samego w sobie. Nie wyobrażam sobie czymś takim jechac do Tesco na zakupy. Phaeton zaś to taki multitool - idealne auto do wszystkiego. Jeśli miałbym wybrac między tymi dwoma samochodami to brałbym Phaetona. Jeśli mógłbym pozwolic sobie na obydwa, to Super Eight jeździłbym w weekendy i na poprawiające nastrój przejażdżki z Żoną.

Myślę, że podobne odczucia daje Rolls i pewnie Benek Mulsanne.
    The weak must kneel!

Awatar Sandwich12
    Auto
    2011 Ford Focus 1.6

Domyślnie

Widzę że miałeś przyjemność jechać najpiękniejszym ze wszystkich - przedliftem w kolorze wina (Garnet) Nad interpretowałem to co pisałeś o tylnych osobnych fotelach z regulacją. W 4-osobówce to oczywistość, a w autach z 5 miejscami to już się rzadziej zdarza.

Co do porównania Daimlera do Rolls-Royce'a, to należy pamiętać, że auta takie jak DR450 czy DS420 były bezpośrednimi konkurentami Phantomów V i VI. Tyle, że te pierwsze wybierano głównie jako auta rządowe, wystarczy obejrzeć jakiś brytyjski film, np. w Włoskiej Robocie z 1969 roku DR450 robi za auto ambasadora Pakistanu, a w co drugim Bondzie można zobaczyć DS420. Daimler przez wiele lat dostarczał także auta do brytyjskiego dworu królewskiego. Niestety wiadomo jak marka skończyła - tak jak Ghia, której logo pojawia się (a niedługo będzie można powiedzieć, że pojawiało się) na najlepiej wyposażonych Fordach. Daimlera jeszcze bardziej dobiło przejęcie Jaguara przez British Leyland co zaowocowało całkowitym brakiem środków na wprowadzanie nowych modeli. Co gorsza, nie było nawet pieniędzy by modyfikować te, które obecnie są w produkcji. Przez prawie 25 lat produkowano ten sam model (DS420), praktycznie bez żadnych zmian. A jak wiadomo był to jedyny model Daimlera z tamtych lat który nie miał swojego odpowiednika ze znaczkiem Jaguara. Do tego modyfikacje wprowadzane przez Daimlera w autach z kotem na masce ograniczały się już tylko do nalepienia/nadrukowania swojego logo. Sytuacja poprawiła się trochę gdy Jaguara przejął Ford - wreszcie auta z logiem D mogły konkurować z topowymi autami wielkiej trójcy, choć wciąż pozostały drogimi XJ-tami. Nadal kupowały je brytyjski rząd i królowa, ale oprócz tego nie znalazły zbyt wielu nabywców (zresztą nic dziwnego - nie były wcale reklamowane) no i wiadomo jak marka skończyła...

Wielu krytykowało Daimlera za to, że w swoich ostatnich latach był tylko znaczkiem na masce Jaguara, mi też się nie to niezbyt podobało, ale lepszy był taki Daimler niż żaden. Tak samo jak wielu o których ostatnio słyszymy w TV Daimler został doceniony dopiero po śmierci - nie obchodził nas gdy był w produkcji (tylko 853 egzemplarze), a jednak teraz bardzo go nam brakuje... Ode mnie świeczka ['] dla tej limuzyny V8.

Mam nadzieję, że kiedyś wejdę na AG czy inną stronkę i zobaczę news o nowym modelu marki, oby nie jako XJ z innym znaczkiem. A całkowicie nowe auto jak już kiedyś pisałem jest właściwie gotowe - Jaguar B99 Concept by Bertone. Wygląda tak jak Daimler powinien wyglądać (czyli jak klasyczny XJ), ma drzwi otwierane do tyłu i nawet właściwy kolor (odsyłam do google). Wystarczy tylko zwiększyć go o jakieś dwa rozmiary, przedłużyć i sprzedawać jako konkurenta Rolls-Royce'a Ghost.
    "An Aston Martin combines three important elements: power, beauty and soul. Aston Martins are truly special - they always have been and always will be." - Dr. Ulrich Bez, CEO of Aston Martin.

Awatar atropos
    Auto
    Grand Marquis 2009

Domyślnie

dużu odkop: miałem dziś znów okazję poprowadzić Super Eight. Magia. 2000 obr/min przy 140 km/h. Jeśli go nieco docisnać to kompresor "śpiewa" piękną nutę! Wspaniały wóz!
    The weak must kneel!

Domyślnie

A nie mógłbyś bardziej konkretnych informacji napisać na tego auta i poprzeć zdjęciami? Na pewno wielu ucieszyłoby się z głębszych wrażeń. A tak to wcześniej wrzuciłeś zdjęcia zegarka i foteli, a po roku piszesz, że "kompresor pięknie śpiewa"...

Awatar atropos
    Auto
    Grand Marquis 2009

Domyślnie

Zdjęcie są w obróbce. na pewno wrzucę. co do wrażeń z jazdy - chętnie nagrałbym i filmik dla Was, może następnym razem ;P

Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1338114436152.jpg
Wyświetleń:	134
Rozmiar:	27.5 KB
ID:	4451

odkopałem zdjecie środka w komórce - wrzucam, żeby udobruchać DJ'a ;P
    Ostatnio edytowane przez atropos ; 29-06-2012 o 09:16

Awatar atropos
    Auto
    Grand Marquis 2009

Domyślnie

Przepraszam za odkop, ale może kogoś to zainteresuje:

http://www.zlomnik.pl/index.php/2014...-the-daimlers/

Artykuł o egzemplarzu o którym tutaj pisałem.
    The weak must kneel!

Uprawnienia umieszczania postów