Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 29

Wątek: Renowacja Felg Stalowych

Moderator Awatar b707
    Auto
    Skoda Superb III ew. Citigo Elegance

Domyślnie

OOO no własnie... Em malowałeś powierzchnie styku felgi z piastą? Bo taki zabieg moze sprawić że felga bedzie niewyważalna.
    Imperialne Siły Moderujące

W ofercie żółte papiery II , wyjazdy do sanatorium w Bananlandzie oraz NISZCZENIE PLANET

Moderator Awatar Emenems
    Auto
    1. Fiat Punto 1.2 16V 2000r

Domyślnie

Ciężarki zdjąłem wszystkie (za radą luk'a). Felgi trzeba będzie wyważać od nowa.
    b707, o które miejsce Ci chodzi ? O otwór w feldze który zakładamy na piastę ? Jeśli tak to nie malowałem go "wprost".
    Przyznam się że nie słyszałem o czymś takim.
    Specjalista d/s sprzedaży części Opel, Chevrolet (Powoli uczę się francuskiego)

Awatar luk
    Auto
    zmieniam

Domyślnie

Nie przyglądałem się jak to jest przy stalówkach, ale w aluminiowych jest pierścień centrujący i przy docisku śrub felga nie ma prawa przesunąć się na piaście. Nawet to miejsce spryskuje się np. pastą miedzianą, aby styk felgi z piastą nie utleniał się, nie zapiekał i nie sklejał. Dlatego nie widzę problemu w tym, że pomalujemy felgę z drugiej strony.

Moderator Awatar b707
    Auto
    Skoda Superb III ew. Citigo Elegance

Domyślnie

Chodzi mi o powierzchnie którą felga styka się z piastą... czyli wewnętrzną strone w okolicach mocowania.

Nie chodzi o przesunięcie ale o odchylenie felgi w wyniku nierównej warstwy farby.
    Pasta midziana przy docisku sama równomiernie się rozprowadza

Malowanie tych okolic przy niedokładnym wykonaniu moze utrudnić lub nawet uniemozliwić wyważenie felgi [słowa wulkanizatora]. Spotkałem się z tym osobiście dwa razy w tym raz przy felgach fabrycznie nowych.
    pzdr
    Imperialne Siły Moderujące

W ofercie żółte papiery II , wyjazdy do sanatorium w Bananlandzie oraz NISZCZENIE PLANET

Moderator Awatar Emenems
    Auto
    1. Fiat Punto 1.2 16V 2000r

Domyślnie

Ale to chyba nie problem sobie z tym poradzić. Wystarczy zeszlifować, ta nieszczęsną warstwę. Poza tym jak się maluje sprayem, to chyba nie powoduje takich "odchyleń". Przy malowaniu pędzlem to co innego
    Specjalista d/s sprzedaży części Opel, Chevrolet (Powoli uczę się francuskiego)

Awatar Eric
    Auto
    Rower :)

Domyślnie

Nie polecam czyszczenia wszelakimi druciakami poleruja one jedynie powierzchnie, co za tym idzie powierzchnia lakiernicza minimalnie przylega, jedynie wypiaskowac i malowac popieram wiloletnim doswiadczeniem przy odbudowie i renowacji aut zabieg piaskowania i malowania gwarantuje trwalosc na lata

Awatar luk
    Auto
    zmieniam

Domyślnie

Piaskowanie z malowaniem kosztuje minimum 500 zł i raczej nie wchodzi w grę przy felgach stalowych, które sezonowo zakładamy na zimę. Nasze "zrób to sam" to 3 godzinki np. przy piwku na świeżym powietrzu i koszt dwóch puszek spray, bo wiertarkę lub diaksa ze szczotkami to chyba każdy posiada. Plus satysfakcja, że potrafimy sami.

Awatar Astaroth
    Auto
    .

Domyślnie

Że tak zapytam.. Gdzie piaskowanie stalówek + malowanie kosztuje 500zł (rozumiem, że za komplet)? W ASO Porsche?:O W Częstochowie koszt takiego zabiegu to 45 zł od sztuki. Orientowałem się, bo sam na wiosnę będę to robił. Chyba, że w Warszawie takie ceny są..

Awatar luk
    Auto
    zmieniam

Domyślnie

Zgadza się, w Warszawie.

Awatar Astaroth
    Auto
    .

Domyślnie

No to piękne przebicie. Stalówki 45, alu 75. Taniej wyniesie Cię podróż poza miasto i zlecenie tego w miejscu o normalnych cenach.

Uprawnienia umieszczania postów