Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl

Zobacz wyniki ankiety: Czy jestem zadowolony ze swojego Zwierzaka

Głosujących
21. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • TAK, w zupełności - nie zamieniłbym go na żadne inne auto

4 19.05%
  • TAK - ale kupiłbym go z innym silnikiem/w innej wersji

6 28.57%
  • NIE - gdybym dziś miał wybierać, kupiłbym inne auto

11 52.38%
Strona 1 z 236 1234567891011121314151617 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 2357

Wątek: Škoda Yeti - opinie użytkowników

Auto
    Toledo

Domyślnie Škoda Yeti - opinie użytkowników

Witam wszystkich zakochanych w Yeti
    Takze zamówiłem Yeti 1.2 TSI Experience (Aqua blue) + amundsen + czujniki parkowania z przodu + przyciemniane szyby + alarm.
    Auto kupiłem z promocją 11tyś zł.
    Oczekuję na odebranie w dniach 14-18.12.09.
    mam kilka pytań do Dj Brabrusa:
    - Jak z elastyką silnika
    - czy spalanie jest na rozsądnym poziomie miasto/trasa
    - jesli kupiłeś opony zimowe to jaki rozmiar
    - czy widzisz jakieś wady silnika , który jest nowościa w gamie i sam zastanawiam siejak 1.2 radzi sobie z 1350kg.
    Oczekuję odpowiedzi
    A gdy tylko odbiorę to zamieszczę zdjęcia.

Przyp. red. Wszystkich zainteresowanych opiniami o Yeti zapraszam także do Fanklubu Zwierzaka na naszym forum. Gdzie właściciele dzielą się swoimi uwagami.
    Ostatnio edytowane przez Krzysztof Cieślak ; 19-04-2011 o 15:50

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez mzawadzk Zobacz posta
    Witam wszystkich zakochanych w Yeti
    Takze zamówiłem Yeti 1.2 TSI Experience (Aqua blue) + amundsen + czujniki parkowania z przodu + przyciemniane szyby + alarm.
    Powitać Yeti-maniaka! Gratuluję wyboru!

- Jak z elastyką silnika
    - czy spalanie jest na rozsądnym poziomie miasto/trasa
    Mam przejechane jakieś 220 km, więc trudno mówić o spalaniu przy takim przebiegu. Na razie średnia wg komputera wynosi 10,2 l/100 km, ale wiadomo że auto jest jeszcze na docieraniu. Więcej konkretniejszych danych podam przy najbliższym tankowaniu.

Co do elastyczności - jestem naprawdę zachwycony. Na pusto (Yeti + kierowca) auto bardzo przyjemnie zbiera się już od ok. 1700 obrotów i dzielnie idzie do przodu. Nie ma żadnych problemów. Prawdopodobnie jutro czeka mnie dłuższa trasa z rodzinką, więc na pewno podzielę się wrażeniami.

jesli kupiłeś opony zimowe to jaki rozmiar
    Koła dostałem od Skody - 205/55 R16. I tu jest ciekawostka, bo taki rozmiar wpisany jest w homologacji auta, a w katalogu jest wpisany rozmiar 215/60 R16, który bardziej pasuje jako zamiennik 225/50 R17.

A gdy tylko odbiorę to zamieszczę zdjęcia.
    Można wiedzieć kiedy zamawiałeś?

Awatar marian1978
    Auto
    FF III 1.6 125 KM

Domyślnie yeti

Cytat Zamieszczone przez Dj Brabus Zobacz posta
    Człowiek Śniegu odnaleziony! Dziś, po dwóch miesiącach oczekiwania, wreszcie odebrałem swojego Yeti. Auto z napędem na przednią oś, z benzynowym silnikiem 1.2 TSI 105 KM i manualną skrzynią 6-biegową.

Wybrałem dość bogato wyposażoną wersję Ambition - w standardzie znalazły się m.in. system ESP, 7 poduszek powietrznych (kierowcy i pasażera, boczne, kurtyny oraz kolanowa), manualna klimatyzacja, pełna elektryka szyb i lusterek, radio CD MP3 z 4 głośnikami, skórzana kierownica ze sterowaniem radiem i 17-calowe alufelgi.

Z wyposażenia dodatkowego wybrałem panoramiczny dach, dodatkowe 4 głośniki, przyciemniane z tyłu szyby, koło zapasowe (w standardzie zestaw naprawczy) i 16-calowe koła zimowe. O autoalarmie czy dywanikach nie wspominam.

Jak na Człowieka Śniegu przystało wybrałem kolor biały - bardzo ładnie kontrastuje z czarnymi zderzakami, szybami i listwami wykończeniowymi. Jutro wrzucę zdjęcia, to sami zobaczycie, że to ciekawy zestaw.

Wrażenia? O 17:00 odebrałem auto, pół godziny temu wróciłem do domu. Dziś przejechałem jakieś 130 km i wstępnie mogę powiedzieć, że 1.2 TSI to udany silnik. Może jest nieco zbyt głośny, ale charakterystyką pracy jest bardzo podobny do mocniejszego 1.4 TSI i bardzo płynnie rozwija moc. Z osiągnięciem prędkości rzędu 80-90 nie ma większych problemów (2 osoby dorosłe + 2 dzieci), potem już tylko "szóstka" i jedziemy. Wiadomo, że na dokładniejsze poznanie trzeba więcej czasu i kilometrów, ale uważam, że dobrze wybrałem. Samo Yeti prowadzi się pewnie, jest sztywne, ale bez przesady. Poza tym bardzo wygodne i przestronne. Bardzo dobre reflektory - zarówno mijania jak i długie dają bardzo duży i jasny snop światła (albo tak beznadziejne "kaganki" miałem w Jumpim i Loganie...).

Na szybko tyle wrażeń. Na pewno będę się z Wami dzielił nimi na bieżąco, a mam nadzieję, że pod koniec miesiąca przeczytacie więcej o moim Yeti w teście.

Witam Was koledzy. Ja rowniez zamierzam kupic yeti z tym silniczkiem. Czekałem długo na jakies wrazenia z jazdy. Pewnie jak wiekszosc zastanawiających sie nad kupnem tego auta, matwie sie jak sobie ten mikry silniczek poradzi z takim nie małym samochodem, czy da sie wyprzedzac tiry na trasie. Napisz kolego coś wiecej o wrazeniach z jazdy. Jesli to nie tajemnica poprosze o info gdzie mozna załapac sie na taki rabat, bo u mnie w olsztynie to masakra pod tym wzgledem. Z góry dziekuje i zycze milej i bezproblemowej eksploatacji tego cudenka

Domyślnie

AGENT wiedział, że nie będzie indywidualek, bo dyskutowaliśmy o tym.

Co do możliwości 1.2 TSI w trasie - dziś zapakowałem rodzinkę (2 osoby dorosłe + dwójka dzieci) i pojechałem sobie załatwić ferie do Zawoi (ok. 200 km w obie strony) i powiem szczerze - naprawdę jestem zaskoczony dynamiką. Do 100 km/h nie ma najmniejszego problemu z wyprzedzaniem - auto ciągnie już od ok. 1700 obrotów, więc z dynamicznym wyprzedzaniem maruderów (nie tylko ciężarówek) nie miałem problemu. Poza tym Yeti bardzo dobrze trzyma się drogi i ma genialne hamulce.

Co do hałasu - silnik jest głośniejszy, ale dopiero powyżej 4000 obrotów, których tak naprawdę w ogóle się nie używa. Cały zakres to właśnie te 1700 do ok. 3500 obrotów, a więc wtedy, kiedy moment jest najwyższy. W terenie niezabudowanym od razu wrzucam "szóstkę" i auto samo jedzie. Zaowocowało to moim zdaniem bardzo dobrym spalaniem - wg komputera 6,7, jutro zatankuję i napiszę ile wyszło z tankowania.

marian1978 - zapraszam na PW, chętnie podam namiar do "mojego" sprzedawcy.

Domyślnie

Dj mam do ciebie pytanie dotyczące hałasu od powiewu powietrza opływającego karoserię przy wyższych prędkościach?
    Czytałem gdzieś że dosyć dają się we znaki z powodu dość kanciastej
    bryły Yeti.Jak to wygląda w praktyce.:damn:
    Jeszcze mnie ciekawi jedna rzecz dotycząca tego silnika?
    Na szóstym biegu jadąc ze stałą prędkością110km/h jakie są
    wskazania obrotomierza?
    Co do spalania to jak widzę nie jest zle.
    Ja również zamawiałem do swojej octavii matę pokrywy silnika w serwisie
    Skody(kosztowała 110zł)
    Przy dużym deszczu maska potrafiła parować i to dosyć mocno.

Cytat Zamieszczone przez Vincentus Zobacz posta
    A jakie, jesli wolno spytac ?
    Generalnie moja octavia przez dokładnie cztery i pół roku użytkownia
    nigdy mnie nie zawiodła i jestem zadowolony z jej zakupu.
    Silnik 1.6 MPI 102KM w zupełności wystarcza do sprawnego
    podróżowania na dalekich trasach i nigdy nie było z nim większych problemów.Demonem prędkości nie jest ale dla mnie O.K.
    Co do usterek to po jakiś dwóch latach padł brzęczek
    sygnalizujący zapalone światła po wyjściu z pojazdu.
    Wystąpiły również problemy z kontrolką od poduszek powietrznych.
    Do tej pory wykonano czterokrotny reset computera
    a usterka po jakimś czasie lubi powracać.Sprawdzano połączenia
    czujników airbagów niby wszystko ok.
    A teraz od kilku miesięcy mam problemy z nagrzewnicą i z jej obrotami
    Raz jest wszystko ok. a z chwilę pracuje tylko na najwyższych
    obrotach.Wymiana regulatora prędkości pomogła tylko na jakiś czas.
    A ha i jeszcze szyba od kierowcy nie opuszcza się do samego końca
    cosik się przesunęła chyba w prowadnicy.
    Myślę że jest to auto godne polecenia,mnie tam skoda nie boli i to by było na tyle.
    Ostatnio edytowane przez chris ; 09-12-2009 o 15:29

Domyślnie

Hałas opływający karoserię? Nie bardzo, przynajmniej nie przy tych prędkościach, co osiągałem. Co do wskazań obrotomierza - sprawdzę na dniach.

P.S. Edytuj posty i nie pisz jednego pod drugim.

Domyślnie

Dj proszę o wyrozumiałość ale mam trochę problemów technicznych
    P.S. Teraz chyba dobrze

Domyślnie

Pokusiłem się dziś o sprawdzenie - przy 110 km/h na "szóstce" wskazówka obrotomierza wskazuje 2500 obr./min.

Awatar bronc
    Auto
    Corsa C 1.3 CDTi

Domyślnie

Czyli dokładnie jak u mnie w Corsie, a przeciez to diesel więc rewelacyjny wynik jak dla mnie

Domyślnie

Dj Brabus
    Bardzo dziękuję za wszystkie informacje dotyczące Skody Yeti 1.2 TSI
    Jedyny dylemat jaki mi pozostał to, czy nie wybrać zamiast manuala, DSG.
    Dostępne wprawdzie dopiero od Lutego2010, ale jaka wygoda w użytkowaniu.
    Szczególnie moja żona byłaby zachwycona.W teście na anglojęzycznej
    stronie ta wersja wypadła całkiem dobrze, boję się tylko spalania
    http://www.autozine.co.uk/text/756.html
    Pozdrawiam i życzę bezproblemowej eksplatacji
    Ostatnio edytowane przez chris ; 09-12-2009 o 15:29

Uprawnienia umieszczania postów