Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl

Zobacz wyniki ankiety: Czy jestem zadowolony ze swojego Zwierzaka

Głosujących
21. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • TAK, w zupełności - nie zamieniłbym go na żadne inne auto

4 19.05%
  • TAK - ale kupiłbym go z innym silnikiem/w innej wersji

6 28.57%
  • NIE - gdybym dziś miał wybierać, kupiłbym inne auto

11 52.38%

Wątek: Škoda Yeti - opinie użytkowników

Awatar sajmont
    Auto
    Skoda YETI 1.8 TSI 4x4

Domyślnie

Mam pytanko czy ktos montował do Yetasa zestaw głośnomówiący ?
    Ja chciałbym zamontowac i nie wiem co tu wybrać, może mcacie jakies doświadczenia w tym temacie.
    Mam telefon HTC MAGIC.
    Sporo gadam jak jestem w trasie więc musze to w końcu zamontowac, nawet ostatnio na autostradzie zapłaciłem 200 PLN , policje mnie wycziła i nie dało sie uniknąc mandatu, dobrze że jechałem tylko 140 km/h :susp:
    sajmont
    Y E T I 1.8 TSI 4x4
    Experience

Awatar marian1978
    Auto
    FF III 1.6 125 KM

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez fid Zobacz posta

OK - teraz kilka slow na temat zachowania mojego silnika po rozruchu.
    Mialem okazje przetestowac wszystkie kombinacje, bo temperatury tu (w PL widzialem, ze tez) wahaja sie miedz 15 a 6 stopni z 1 stopniowa gradacja.

I wyglada to tak:
    Powyzej 11 C - czy z wskoczeniem na 1200 na poczatku czy bez - super rowna praca silnika
    9-11 C - od razu na niskich i praca silnika nierowna. Ale nie rzuca w ogole buda czy cos - po prostu slysze, ze jest troche nierowno
    Ponizej 9 C - od razu na niskie i pracuje rooowniutenko.

Ogolnie mi to pasi
    u mnie też juz wszystko gra z autkiem, nareszcie. Pracuje równo, żadnych dziwnych odgłosów, wreszcie spokój...

Domyślnie

To ja mam teraz tak jak u fida - dziś po odpaleniu auta po pracy (przy 9 stopniach) silnik miał takie delikatne "czkawki" - nie było tego widać na obrotomierzu, ale troszkę czuć po aucie. Po delikatnym dodaniu gazu dolegliwości ustały.

Auto
    Skoda Yeti 1.2 TSI Ambition

Domyślnie

sprawdźcie proszę przy okazji jedna rzecz, ruszamy 1 jedynka lekko przeciągamy do 3000 tys potem szybko 2 do 4tys i 3 tak samo....u mnie czasami pojawia się takie głuche "puk" podczas szybkiej zmiany biegów...myślę ze to coś z cięgnami od skrzyni. czasem pojawia się podczas zwykłej spokojnej jazdy.

P.S. 554km w(180km miasto w korkach - "łódź ku%$&") reszta trasa głownie krajowa jedynka i gierkowką z prędkościami rzędu 120-130km/h...wlane 42,5 litra wychodzi 7.6....no chyba jestem pod wrażeniem. im dłużej jeżdżę tym bardziej komputer kłamie.

Auto
    Ford Focus 2 fl

Domyślnie

Mnie zaskoczylo jedno w G VI. Jak sie go zimnego odpali i przejezdzie kilkaset metrow to na kompie jest srednie ok 30l/100,a takze jak sie wlacza to dogrzewanie katalizatora gdy jest ok 17st C,to takze pokazuje mega spalanie. Wtedy srednia z dnia jazdy po miescie byla 8,5l/100. Pewnego dnia po ok 200metrach wyzerowalem kompa i srednia z dnia mi wyszla 7.0 l/100km!!! Codziennie robie praktycznie te same odcinki,wiec zaskoczyla mnie taka roznica w wskazaniach kompa.

Auto
    Skoda Yeti

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez kisio Zobacz posta
    ....u mnie czasami pojawia się takie głuche "puk" podczas szybkiej zmiany biegów...myślę ze to coś z cięgnami od skrzyni. czasem pojawia się podczas zwykłej spokojnej jazdy.
    Ja też mam takie lekkie stukanie. Moim zdaniem pochodzi ono od dwu-masy. Gdy się odpowiednio zmienia biegi to stukania nie ma. Nauczyłem się tego po ok. 2tys. km.

sajmont, czy ja Cię mogłem widzieć w czwartek na Bielanach?
    Skoda Yeti 1.8 TSI Ambition

Auto
    Skoda Yeti 1.2 TSI Ambition

Domyślnie

gulpin, ja nie mam dwumasy i raczej to nie dwumasa a ten plastykowy uchwyt - prowadnica linki zmiany biegów przy skrzyni...wczoraj w garazu obczajalem to nieco. poobserwuje.

Auto
    Subaru XV II 2.0

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez kisio Zobacz posta
    My się chyba nie zrozumieliśmy, chodzi mi o temp oleju i silnika a nie nagrzewanie kabiny...tu akurat nie mam zastrzeżeń.
    Mi chodzilo o obydwa - ale nagrzewanie kabiny to sprawa subiektywna. ACZKOLWIEK - w dniu, w ktorym pisalem te posty, po powrocie do domu, okazalo sie, ze mam wysoka goraczke - wiec i w saunie by mi zimno bylo

Awatar sajmont
    Auto
    Skoda YETI 1.8 TSI 4x4

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez gulipin Zobacz posta
    Ja też mam takie lekkie stukanie. Moim zdaniem pochodzi ono od dwu-masy. Gdy się odpowiednio zmienia biegi to stukania nie ma. Nauczyłem się tego po ok. 2tys. km.

sajmont, czy ja Cię mogłem widzieć w czwartek na Bielanach?
    Nie to na pewno nie ja, siedziałem cały dzień w domu, tylko po Brwinowie jeżdziłem póznym popołudniem,

Dziękuje bardzo Redakcji i Forumowiczom za życzenia urodzinowe
    sajmont
    Y E T I 1.8 TSI 4x4
    Experience

Auto
    YETI 2,0 CRDI

Domyślnie

witam wszystkich!

po 4,5 miesiącach oczekiwania jest - Yeti 2,0 CRDI, brąz mato....

Uprawnienia umieszczania postów