Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 22

Wątek: World Car Of The Year 2010 dla VW Polo

Awatar Bart
    Auto
    Ford Fiesta

Domyślnie World Car Of The Year 2010 dla VW Polo

Volkswagen Polo zdobył tytuł "World Car Of The Year 2010", stając się pierwszym modelem nagrodzonym jednocześnie tym tytułem i nagrodą w konkursie europejskim. Jest również drugim z rzędu Volkswagenem z tytułem WCOTY (po Golfie).

Pozostałe nagrody w konkursie:

World Car Design Of The Year - Chevrolet Camaro
    World Performance Car - Audi 8 V10
    World Green Car - Volkswagen-rodzina Blue Motion (Golf, Passat, Polo)

Oficjalna strona konkursu, na której można znaleźć wyniki: http://www.wcoty.com/media/?release=57&year=2010

Auto
    subaru forester

Domyślnie

Proponuję hurtowo i raz na zawsze ustalić, że każdy konkurs ( w dowolnej klasie i w dowolnej klasyfikacji ) i tak wygra Volkswagen i nie zwracać sobie więcej głowy jakimiś rankingami... Dodatkowo wnoszę pilnie o to, by uznać VW za zwycięzcę w całej konstelacji Droga Mleczna, a nie tylko w świecie dotychczas nam poznanym !
    To znacznie uprości nam wszelkie dyskusje i potwierdzi jedynie obowiazującą od dawna w Polsce opinię.

Newsman forum Awatar Lay'S

Domyślnie

Nie będę snuł teorii, że to zmowa, spisek, zło, evil itd., ale nie widzę w nim nic takiego niesamowitego, co by go kwalifikowało do miana auta roku w Europie i na świecie Ale za to VW ma na reklamach kolejny element, aby zachęcić do kupna "Najlepszy w swojej klasie, najlepszy w Europie, najlepszy na świecie"

Awatar KondzX
    Auto
    -

Domyślnie

VW Polo jest naprawdę samochodem na miano Najlepszego na świecie? Nie no, to mnie nawet nie zdziwiło. Nie ważne co to będzie za szajs i tak VW wygra! No i World Green Car... hmmm jak samochodem może być rodzina Blue Motion? A tak nawiasem mówiąc to nie jest szczyt ekologicznych rozwiązań. W kategorii design nie było "wolskwagłena" więc nie mógł wygrać. Zobaczycie za rok VW Sharan będzie tu nominowany i wygra [sic!].
    VW - Das Auto VW to tylko samochód...
    Citroën - Creative Techonlogy Citroën to Kreatywna Technologia...
    VWCitroën

Awatar Q-Taz
    Auto
    seat ibiza 1.4 01r.

Domyślnie

To na pewno spisek Żydów i masonów...VW wygrywa wszystkie konkursy, więc może coś w tym jednak jest?

Awatar Bart3kk
    Auto
    Astra J 1.4T 18' & Kia Rio 1.4 08'

Domyślnie

Niestety w "Polityce" calutkie 2 strony obok siebie to reklama Polo i Golfa Poczułem pewien niesmak,to spisek ! heheh
    http://www.autogaleria.pl/forum/showthread.php?t=13715
    KIA RIO 2008 FWD 1.4 16V DOHC -- > Mój Złoty Skośnooki Przecinak

https://autogaleria.pl/forum/showthr...-1-4TURBO-2018
    OPEL ASTRA J SEDAN 1.4T 140KM 2018

Awatar QbaKuba
    Auto
    Lepsze Ponieważ Gazowe

Domyślnie

W AŚ było to samo. IMO to snobizmem zalatuje.

Awatar woolfik
    Auto
    Leon ST

Domyślnie

Polo na pewno nie spełnia kryteriów "world car" (w rozumieniu samochodu który wszędzie znajdzie uznanie) - małe wymiary, nierozbujane zawieszenie (chyba tylko liczba i pojemność uchwytów na napoje to mrugnięcie do Amerykanów), itd itp, na COTY zasłużył, a do WCOTY mam stosunek totalnie obojętny, zwłaszcza patrząc na laureatów z lat poprzednich - A6 czy LS 460 na ten tytuł zasługują, ale już Mazda2 to jakiś żart, tak więc dla mnie miejsce tego konkursu jest tam gdzie miejsce Dodge'a Calibra - w połowie drogi (morskiej) między US'n'A a Europą ;p

Bart3kk - świadomie czytasz "Politykę", a "Polityka"->organ "układu"->"układ"->dr Jan->VW

QbaKuba - naucz się najpierw znaczenia słów, bo logicznego sensu użycia słowa "snobizm" w tym kontekście nie łapię

Newsman forum Awatar Lay'S

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez KondzX Zobacz posta
    Nie no, to mnie nawet nie zdziwiło. Nie ważne co to będzie za szajs i tak VW wygra!
    Zachowujesz się jak taki typowy "znafca", który ma nie wiadomo skąd gigantyczną nienawiść do VW i zbyt wyolbrzymia pozycję VW w Polsce. Prawda, jak napisałem niżej, w Polsce zdarzają się przypadki wywyższania VW, ale też bez przesady, nie można od razu pisać, że to szajs, g...., lipa, we wszystkim wygrywa, jest beznadziejne, lipne, nieudane itd. No bez przesady

Cytat Zamieszczone przez QbaKuba Zobacz posta
    W AŚ było to samo. IMO to snobizmem zalatuje.
    Też widziałem tą reklamę (w moim pierwszym poście w tym temacie na nią starałem się nakierować) i jak dla mnie to przesadne przechwałki, a nie snobizm (VW raczej wszystkiego na pokaz w rozumieniu znaczenia tego słowa nie robi). Prawdą niestety jest, że AŚ i Motorowi zdarza się wywyższać VW i jest to to dla mnie fakt (w tego typu przypadki nie wierzę i basta). Do takiego tekstu o VW dodajmy taką reklamę i ci, co mają wodę z mózgu, ich jedynym autorytetem jest prasa i są jeszcze "VW fanatics" mają idealny argument, żeby pokazać, że VW jest "the best" we wszystkim... A niestety są tacy ludzie w PL. VW pewnie myśli w podobnym stylu.

Awatar Buzzer
    Auto
    EIVg

Domyślnie

Jednego można VW zazdrościć: wcale nie samochodów, bo są przeciętne, lecz marketingowców. Wiem, wiem, zaraz napiszecie, że snuję teorię spiskową, słyszałem to już milion razy, tylko, że nikt nie potrafi jednoznacznie powiedzieć, że większość testów aut VW (a ostatnio nawet konkursów) jest obiektywna. To, że coś jest poprawne nie znaczy że jest wyjątkowe, ba te pojęcia są niemalże przeciwstawne w przypadku rynku samochodowego.

Uprawnienia umieszczania postów