Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: Renault Clio II po faceliftingu

Auto
    -

Domyślnie Renault Clio II po faceliftingu

Witam,

chciałem się zapytać czy według Was 15.500zł (do negocjacji oczywiście)
    za takie auto:
    Renault Clio II FL 5-drzwiowy
    Rok produkcji: 2004
    Przebieg: 92 000 km
    Silnik: 1.2
    Klimatyzacja, 4 poduszki powietrzne, wspomaganie kierownicy, elektr, szyby z przodu i lusterka, kolor czerwony, nowe opony letnie, zestaw zimówek, centralny zamek i nie wiem co jeszcze
    to jest dużo za dużo?
    Dodam, że oglądałem dzisiaj ten samochód. Kupiony w polskim salonie, I właściciel, kupiony w salonie w moim mieście. Raczej na pewno bezwypadkowy (do sprawdzenia). Sprawia raczej dobre wrażenie.

No i jeszcze jakieś opinie o tym Clio i samym silniku 1.2 pod względem niezawodności mile widziane
    Z góry dziękuje za wszystkie rady
    Pozdrawiam

Awatar Flixotide
    Auto
    Renułalt Laguna II

Domyślnie

Silnik 8v czy 16v? Jeśli 8v to może być trochę mało mocy przy włączonej klimie. Sam ujeżdżałem Clio 2ph2 1,2 16v (wersja po liftingu), od nowości przez 50tyś km poza wymianą płynów eksploatacyjnych i jednego wahacza auto nie sprawiało żadnych problemów. Silnik na miasto w zupełności wystarcza. Na trasie trochę brakuje mu mocy, zwłaszcza z włączoną klimą. Przy prędkości 90km/h na 5 biegu silnik ma ok 3000obr/min i do tej prędkości obrotowej w kabinie jest w miarę cicho - później zaczyna hałasować. Trzeba też przyzwyczaić się do mało precyzyjnej skrzyni biegów z drążkiem reagującym na zmianę obciążenia. Wiele zależy od wersji wyposażeniowej - Dynamiqe i Extreme mają bardzo przyjemnie wyprofilowane fotele z dobrym trzymaniem bocznym. Materiały dość dobrej jakości, w zimie czasami słychać poskrzypywania z okolic daszka wskaźników i kolumny kierowniczej. Na większych nierównościach odzywa się zawieszene, elektryczne wspomaganie kierownicy działa bardzo lekko, ale nie każdemu przypadnie do gustu. W zimie dokucza słaba wydajność systemu ogrzewania (mówię o wersji z manualną klimą, jak jest z automatem, nie wiem) W wersjach 3d irytuje brak pamięci ustawienia fotela pasażera - po odchyleniu fotel nie wraca do ostatniego ustawienia. NA tylnej kanapie mało miejsca - dla 2 osób jeszcze OK, dla 3 tylko na krótkich dystansach. W bagażniku po rozłożeniu oparcia tylnej kanapy pozostaje próg ograniczający powierzchnię podłogi.
    Mały przegląd w ASO z wymianą płynów, filtrów, serwisem klimy to kwota rzędu 700zł.

Jeśli auto jest bezwypadkowe, w dobrym stanie technicznym i z historią serwisową to myślę, że jest warte tej ceny. Ja swoje rok starsze, ale z dwukrotnie mniejszym przebiegiem w wersji 3d sprzedałem za podobną kwotę.
    Octavia I gen. najlepsza jest i basta!

Awatar Ryjas
    Auto
    Twingo Initiale1,2 16V '01,Grand Scenic 1,9 dCi 130 KM '06; 306 1.4 '99

Domyślnie

Ponoć to najbezpieczniejszy silnik do Clio. A czy cena jest dobra... Radzę pooglądać ogłoszenia z Allegro np. i tam porównać.
    Jeśli auto jest pewne, przełknąłbym nawet parę tysięcy więcej niż podobne ogłoszenia z sieci.
    Zobacz co było robione w tym autku (jesli jest od pierwszego własciciela, na pewno notował) Zobacz co będziesz musiał zrobić i negocjuj.

Domyślnie

Wyjątkowo udane i dość bezawaryjne auto. Od strony mechanicznej ma bolączki w postaci przedniego zawieszenia (wrażliwe na dziury wahacze, pękające przednie sprężyny), osprzętu silnika (przepustnica), jakościowych (często psujący się włącznik awaryjnych, pękające plastiki w podnośnikach szyb, pękające klamki wewnętrzne, kratki nawiewu czy uchwyty do regulacji oparcia w przednich fotelach), ale poza tym większych bolączek nie ma. Wyjątkowo trwałe tylne zawieszenie, skrzynia biegów, układ kierowniczy.

A z cenami różnie - za 15 000 złotych kupisz zarówno auto z roku 2002 (1.2 16v):
    http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C11046480

jak i Storię z 2006 roku (1.1):
    http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C12392940

Auto
    -

Domyślnie

Dziękuję bardzo za tyle odpowiedzi w tak krótkim czasie
    Samochód nie ma być dla mnie, tylko dla Mamy. Wyłącznie do miasta, więc silnik może być stosunkowo słaby.
    Początkowo budżet był niby dużo większy, ale jak trafia się taka okazja, to może warto.

No chyba, że warto szukać jakiegoś wyjątkowego auta. Patrzyłem też na Corsy(najnowsze też), Punto i Fiesty, ale Clio chyba od nich mocno nie odstaje?
    Mówię tu akurat o podobnych rocznikach.

Uprawnienia umieszczania postów