Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 1 z 8 12345678 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 78

Wątek: 2011 Hyundai Elantra

Newsman forum Awatar Lay'S

Domyślnie 2011 Hyundai Elantra

Zaledwie kilka dni, po pokazaniu na salonie w Pekinie nowego wcielenia małego sedana Accent/Verna na Salonie w koreańskim Busan (Busan International Show) Hyundai zaprezentował oficjalnie nową generację swojego kompaktowego sedana Elantra, znanego na lokalnym rynku jako Avante. W wyglądzie auta można się doszukać nawiązań do zarówno do Sonaty, jak i Tucsona (ix35). Nowa Elantra/Avante ma wyróżniać się oryginalną, sportową sylwetką nawiązującą jak to teraz zarąbiście modne do Coupe.
    Jak na razie większość szczegółów n.t. Elantry Hyundai zachowuje dla siebie, wiadomo obecnie, że pod maskę trafi 1,6 litrowa jednostka z bezpośrednim wtryskiem (GDI) pochodząca z rodziny Gamma wraz, z 6-biegową automatyczną przekładnią oraz czterocylindrowa jednostka o mocy 140 KM i 166Nm momentu obrotowego, wg Hyundaia taki motor zużywać będzie o ok. 10% mniej paliwa, niż klasowi konkurenci. Topowym wyposażeniem będą: system HID (High Intensity Discharge), tylne lampy w technologii LED, podgrzewane tylne siedzenia oraz wyświetlacz LCD TFT usadowiony między zastawem wskaźników. Jak na razie zdjęć wnętrza nie ujawniono jeszcze przez Hyundaia.
    Sprzedaż Avante na rynku koreańskim rozpocznie się w drugiej połowie 2010r., sprzedaż na pozostałych rynkach wystartuje zapewne na przełomie 2010 i 2011 roku. Czy trafi także na Stary Kontynent - na razie nie wiadomo.

Zdjęcia z Busan:

Oraz zdjęcia z prasówki:

http://carscoop.blogspot.com/2010/04...nte-sedan.html

Mieszane uczucia co do tyłu, na szczęście z przodu prezentuje się fantastycznie Niestety Hyundai też się zaraził manią na wielkie reflektory :P Ogólnie nie patrząc na to, czy ładny, czy brzydki to prezentuje się IMHO świetnie, na pewno lepiej, od Forte

Awatar baczek
    Auto
    Renault Modus 1.4 16v/Laguna II ph II 2.0 16v

Domyślnie

zdecydowanie najladniejsze auto Hyundaia ostatnio, o wiele ladniejszy od Sonaty i Accenta. Zwlaszcza ta srebrna jest ladna

Awatar atropos
    Auto
    Grand Marquis 2009

Domyślnie

Wow! Jestem coraz bardziej pod wrażeniem działań Hyundaia. Kii zresztą też. Pomyślcie sami: jaki inny koncern wprowadza do sprzedaży auta, które wyglądają jak concept car'y? Nie mówię, że wszystkie ostatnie nowości są przepiękne i nieziemskie, ale wszystkie wyglądają bardzo nowocześnie i charakterystycznie. Trzymam kciuki za kitajców z Korei!
    The weak must kneel!

Awatar Grap!
    Auto
    Toyota Corolla E11

Domyślnie

No, no całkiem ładny samochód Auto zobaczyłem najpierw na stronie źródłowej i wydawało mi się ładniejszą Sonatą. Ale nie pasowały mi rozmiary, dopiero potem zorientowałem się, że to nowa generacja Elantry Podoba mi się ten Hyundai. Jest naprawdę genialnie zaprojektowany Czerwone auto prezentuje się znakomicie!

Moderator Awatar Krzysztof Cieślak
    Auto
    Megane I fl 1.9 dCi

Domyślnie

Jako uzupełnienie news Tomka pt. Hyundai Avante - Następca Elantry.

Auto
    w garażu

Domyślnie

koreańskie marki coraz bardziej mnie zaskakuja.w porownaniu do nudnych niemcow te auta to fajerwerki!jednakze to avante przypomina nowego forda mondeo.

Auto
    chevrolet lacetti & mitsubishi colt

Domyślnie

Niezle sie prezentuje. W gruncie rzeczy smiem twierdzic, ze jest pociagajacy. Co do reszty jak wiadomo dopiero z biegiem czasu okaze sie ile jest wart.

Awatar nalzie
    Auto
    Ford Fiesta '09

Domyślnie

Bardzo pozytywnie odbieram ten samochód.
    Z początku , kiedy w temacie Accent/Verna pojawiały się zdjęcia auta miałem mieszane uczucia.
    IMHO odniesie sukces jeżeli cena będzie niska , co w przypadku Hyundai'a nie powinno dziwić .

Awatar Jacobser

Domyślnie

Jak mniejszy Accent nie przypadł mi do gustu, tak Elantrę od razu polubiłem. Zupełnie nie przypomina Hyundaia, mało tego, płynna linia boczna z finezyjnymi przetłoczeniami nawiązuje raczej do Mazdy. Do tego ten osty wzrok reflektorów i zgrabny, ale trochę przestylizowany tył. Hyundai naprawdę idzie w dobrym kierunku.

Newsman forum Awatar Lay'S

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez nalzie Zobacz posta
    Bardzo pozytywnie odbieram ten samochód.
    Z początku , kiedy w temacie Accent/Verna pojawiały się zdjęcia auta miałem mieszane uczucia.
    Accent/Verna i Elantra/Avante to zupełnie inne pary kaloszy Pochodny temat od TEGO auta kiedyś zakładałem w prototypach Zapomniałem, że były spyshoty "gołego" wnętrza, więc w sumie mam złe przeczucia

Uprawnienia umieszczania postów