Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 1 z 8 12345678 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 71

Wątek: W miarę żwawe autko z klimą do 15tys.

Auto
    do wymiany

Domyślnie W miarę żwawe autko z klimą do 15tys.

Witam.
    Mam Fiata Uno 1.0, ale pomału zastanawiam się nad zmianą na coś nowego.

Moimi głównymi wymaganiami są:

- klima (warunek konieczny). Nie musi być climatronic, wystarczy zwykła "lodówka"
    - cena do 15tys.

Silniczek powinien być w miarę mocny, a jednocześnie na tyle ekonomiczny by nie puścił mnie z torbami Autko powinno pozwalać mi na swobodne i bezpieczne wyprzedzanie wszelkiego rodzaju landar bez czajenia się pół godziny i zaglądania śmierci w oczy tak jak ma to miejsce w Uno. Myślę, że tak 90-120KM w Dieslu lub ewentualnie benzyna+LPG byłoby rozwiązaniem optymalnym. Jeśli chodzi o wyposażenie to poza wspomnianą klimą nie mam jakichś większych wymagań. Podejrzewam, że każde auto z późnych lat 90tych lub z początku wieku będzie i tak lepiej wyposażone niż prawie pełnoletni Fiat

Zastanawiam się nad Astrą II z silnikiem DTI 100KM i nad Nissanem Almerą N16 z dieslem o pojemności 2.2 litra o mocy 110KM. Może jest jeszcze coś innego wartego uwagi? Pozdrawiam.
    Ostatnio edytowane przez gombey ; 12-06-2010 o 16:34

ŁOWCA BLACH Awatar AGENT
    Auto
    Najlepsze na świecie

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez gombey Zobacz posta
    Autko powinno pozwalać mi na swobodne i bezpieczne wyprzedzanie wszelkiego rodzaju landar bez czajenia się pół godziny i zaglądania śmierci w oczy tak jak ma to miejsce w Uno.
    Ja myślę, że najpierw to powinieneś nauczyć się jeździć, skoro masz problemy z wyprzedzaniem...
    Były:
    (1.)
    Fiat 126 elx (NGI 9F82) 00', (2.) Fiat Uno 0.9 + LPG (NGI C858 ) 07', (3.) Opel Astra G Caravan 1.6 + LPG (NGI 04777) 99' , (4.) Fiat Panda 1.1 + LPG (NGI 4L32) 07' , (5.) Fiat Grande Punto 1.4 8v + LPG (N0 SORRY) 08', (6.) Honda Accord 2.0 benzyna (NO 9999C) 09', (7.) Alfa Romeo Giulietta 1.4 Turbo Benzina MA 170 TCT + LPG (N0 DAWAJ) 12'
    Są:
    Piaggio MP-3 400 (NOL 6Y06)
    Renault Scenic II phII 2.0 136 KM + LPG (N0 NSENS)

Awatar jackal89
    Auto
    Mitsu Sigma 3.0 V6 177KM i oczywiście LPG

Domyślnie

Astra II jest spoko a myslales o focusie 1-szej generacji w tych pieniądzach znajdziesz cos fajnego po lifcie tylko tutaj polecałbym benzyne + ew lpg, bo przy dieslach mozna wpasc na auto po flotowe. Do tego swietne wlaściwosci jezdne.
    Mieć wszystko, co chcę i to wszystko mieć zaraz...

Auto
    do wymiany

Domyślnie

AGENT: Z jednolitrowym silnikiem o zawrotnej mocy 45KM raczej ciężko o płynne wyprzedzenie czegokolwiek poza traktorem, rowerem czy ewentualnie maluchem. Tak poza tym mam już dość auta, które jest golutkie jeśli chodzi o wyposażenie, a w lecie idzie się w nim udusić (brak klimy).

Cytat Zamieszczone przez jackal89 Zobacz posta
    Astra II jest spoko a myslales o focusie 1-szej generacji w tych pieniądzach znajdziesz cos fajnego po lifcie tylko tutaj polecałbym benzyne + ew lpg, bo przy dieslach mozna wpasc na auto po flotowe. Do tego swietne wlaściwosci jezdne.
    Nad Focusem też się zastanawiam bo w sumie całkiem fajne autko.
    Ostatnio edytowane przez Emenems ; 12-06-2010 o 21:18

Awatar freshman
    Auto
    -

Domyślnie

dobrze spróbujmy cos...jakie przebiegi robisz dziennie?
    mogłbys spróbowac focusa, w takiej kwocie to z początku produkcji, 1.8 tddi, dobrze trafisz=jeszcze troche pojeździsz.
    Almera-dobry wybór, choc silnik akurat z renault ale nie ma powodów do narzekań. Trzeba zwracac uwage bo rdza sie pojawia na klapie tylnej, zresztą jak i w foce
    jak cos kolego, pytaj co ci na myśl przychodzi, zakup trzeba przemyślec

Awatar jackal89
    Auto
    Mitsu Sigma 3.0 V6 177KM i oczywiście LPG

Domyślnie

Tylko silniki benzynowe w fokach zle znoszą LPG lepiej poszukać czegos na benzynie i przerobić na LPG.
    Mieć wszystko, co chcę i to wszystko mieć zaraz...

Auto
    do wymiany

Domyślnie

Póki co właśnie się zastanawiam czy nie wymienić autka na lepsze i chciałbym się dowiedzieć czego ewentualnie szukać. Jeśli chodzi o przebiegi dzienne to robię średnio 15km, ale zdarzają się dni gdzie robię dużo więcej jak i takie, że w ogóle nie ruszam auta z parkingu.

Awatar freshman
    Auto
    -

Domyślnie

szkoda diesla, lpg też....a czemu nie myslisz o benzynie bez lpg?

ŁOWCA BLACH Awatar AGENT
    Auto
    Najlepsze na świecie

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez gombey Zobacz posta
    AGENT: Z jednolitrowym silnikiem o zawrotnej mocy 45KM raczej ciężko o płynne wyprzedzenie czegokolwiek poza traktorem, rowerem czy ewentualnie maluchem. Tak poza tym mam już dość auta, które jest golutkie jeśli chodzi o wyposażenie, a w lecie idzie się w nim udusić (brak klimy).
    To ja nie wiem jak Ty jeździsz, ja wyprzedzam kogo chcę i gdzie chcę

BTW Jak chcesz klekota do 15 kpln to popatrz na Stilo.

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C13172578
    http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C13465368
    http://moto.allegro.pl/item107105545...m_dynamic.html
    Były:
    (1.)
    Fiat 126 elx (NGI 9F82) 00', (2.) Fiat Uno 0.9 + LPG (NGI C858 ) 07', (3.) Opel Astra G Caravan 1.6 + LPG (NGI 04777) 99' , (4.) Fiat Panda 1.1 + LPG (NGI 4L32) 07' , (5.) Fiat Grande Punto 1.4 8v + LPG (N0 SORRY) 08', (6.) Honda Accord 2.0 benzyna (NO 9999C) 09', (7.) Alfa Romeo Giulietta 1.4 Turbo Benzina MA 170 TCT + LPG (N0 DAWAJ) 12'
    Są:
    Piaggio MP-3 400 (NOL 6Y06)
    Renault Scenic II phII 2.0 136 KM + LPG (N0 NSENS)

Auto
    do wymiany

Domyślnie

Ja też jak się uprę to wyprzedzę, ale trzeba wtedy ostro męczyć auto na trójce
    Tak poza tym bardziej do zmiany motywuje mnie ubogość wyposażenia w Uno, a w szczególności brak klimy, a mocniejszy silniczek to tak przy okazji
    Jak wrócę do domu to obejrzę te włoskie klekoty

Cytat Zamieszczone przez freshman Zobacz posta
    szkoda diesla, lpg też....a czemu nie myslisz o benzynie bez lpg?
    Benzyna bez LPG? Tak do 1.4-1.6 pojemności to może jeszcze i tak, ale przy większym to już chyba raczej lepiej z LPG.
    Ostatnio edytowane przez Emenems ; 12-06-2010 o 21:19

Uprawnienia umieszczania postów